Donkihota izpausmes stresā25.08.2019

I L Donkihots – Izzinātājs

Donkihots ietilps stresa noturības 2. – sīksto grupā, tips, kurš gūst rūdījumu, stresam atkārtojoties. 
Novērots, ka mēdz pārlieku lepoties par to, ka viņa izpratne un nestandarta pieeja lietām, ka spēj atrisināt jebkuru problēmu. Paļaujoties uz savu bagāto izdomu, viņš necenšas sevi neapgrūtināt, lai sagatavotos priekšā stāvošiem notikumiem. Visu dara spontāni. Darbus plānot nav viņa dabā, kas atbilst iracionalitātei. 

Īstenojot savus plānus, nespēj sevi organizēt, un uzsākt darboties savlaicīgi. Darbi visbiežāk iekavējas, tādēļ Donkihots bieži jūtas pārslogots, ja spiests strādāt virsstundas. Tas rada apnikumu un nervozitāti. Viņš pats dedzina sevi.

Neizsīkstoša tieksme kaut ko meklēt un eksperimentēt, taču paša radīto jauno metožu pielietošana sagādā tam papildu grūtības. Blakus viņam vajadzīgs praktiķis, kurš to izmēģina dzīvē.

Rodas iespaids, ka Donkihots apzināti meklē šķēršļus, lai tiktu vaļā no nogurdinošās vienmuļības. Ja Donkihots nesasniedz vēlamo ar improvizācijas palīdzību, viņu pārņem stress. Jo citu ieteikumus viņš vērā neņem. Tad viņš zaudē ticību saviem spēkiem un no izvairīšanos no riskantām situācijām. Šauboties par saviem spēkiem, viņš nerisina, bet aiziet no problēmas, pametot iesākto pašplūsmā.

Stresa situācijai turpinoties, viņš krīt izmisumā, viņa ticība brīnumdarbu veikšanā sāk svārstīties. Viņu pārņem izmisums, jo izjūt nekompetenci un viņam sāk šķist, ka ir nekam nederīgs.

Salīdzinot ar citiem I L intuitīvi loģiskajiem tipiem, Donkihots uztraukumus un neziņu pārdzīvo vissmagāk. Tas var izpausties kā nesavaldība, rupju vārdu lietošana. Vīriešiem agresijas brīžos ir tieksme uz vardarbību. Pārliekā nervozitāte paralizē viņa fantāziju. Viņš atgūstas, noslēdzoties vientulībā. Uzmundrinošu palīdzību nepieņem. Tādos gadījumos tieksme apreibināties. Panākumus gūst ar viltīgām metodēm un tur, kur tas vieglāk izdarāms, nevis tur, kur nepieciešams. Taču spējīgs pakāpeniski adaptēties ekstremāliem apstākļiem. Tādi gūstot “izdzīvošanas skolu”, nostiprinot stresa izturību. Īpaši, ja atrod nodarbošanos, kas ir viņam atbilstoša. 

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.