Dostojevska izpausmes stresā18.05.2020

R I Dostojevskis INFJ – Attīstītājs

Dostojevskis, tāpat kā viņa duālais, Štirlics, pieder 4. stresa nenoturīgai grupai. Flegmatiskais temperamenta tips izskatās mierīgs un līdzsvarots, bet ļoti izteiktā jūtīguma dēļ, ātri aizvainojams, tādēļ pakļauts stresam. Vieglu stresu pārdzīvo, bet neizrāda, tādā veidā uzkrājas negatīvas emocijas, kas grauj viņa psihi.

Ilgi turētais stress sevī ietekmē viņa veselību. Tieši šī sociotipa pārstāvji mēdz biežāk slimot ar psihiskām kaitēm. Dostojevskis daudz sava laika un enerģijas velta citu cilvēku problēmu risināšanai. Viņš neprot tās norobežot no personīgām. Cilvēki ātri saprot, ka Dostojevskim var uzticēt savas problēmas, jo viņš tās prot uzklausīt. Un izmanto viņu.

Dostojevski uztrauc domstarpības ar tuviniekiem. Bet ne katrā gadījumā viņš tās veiksmīgi risina. Mēdz noslēgties vientulībā, daudz domā, kā atrisināt radušās attiecību problēmas, un pārdzīvo.

Savas emocijas cenšas slēpt, nogaida, līdz kaut kas mainīsies un cenšas pielāgoties, jo uzskata, ka pretdarbība neko nemainīs. Ieilgušos domstarpību gadījumos „uzliek masku”, tēlo citu lomu. Spējīgs ietērpties “mēmā mūka lomā” it kā pazaudējis valodu. Ilgstoša divkārša dzīve viņu var novest līdz galīgam spēku izsīkumam, jūtas satriekts un nespēj atrast sev vietu.

Viņa pārliekā jūtība, ko viņš izrāda gandrīz par katru sīkumu, noved viņu izmisumā, līdz var zaudēt realitātes sajūtu un kļūt agresīvs. Tādos gadījumos uzvedas kā holēriķis, tādā veidā atbrīvojoties no spriedzes.

Stresu pastiprina materiālas dabas problēmas un šaubas par savu eksistenci. Ja ilgstoši cenšas apvaldīt emocijas, jūtas vēl nomāktāks, sasaistīts, var ieslīgt depresijā. Vajadzīgs ilgs laiks, lai viņš atrisinātu problēmas. Feminīnam sociotipam blakus nepieciešams spēcīgs partneris, kurš sniegtu psiholoģisku atbalstu, ko bieži nespēj sniegt pat vecāki (ja tie ir nesaderīgi).

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.