Džeka izpausmes stresā18.05.2020

P T Džeks ENTJ – Eksperimentētājs

Džeks pieder trešajai – stresu bremzējošai grupai.  

Džekam stresu izraisa bezcerīgs darbs, bezdarbība vai bezmērķīga gaidīšana. Holeriskā impulsīvā rakstura dēļ, pārāk strauji reaģē nepierastās un nepieņemamās situācijās. Saskaroties ar grūtībām, rīkojas pārāk tieši un atklāti. Ja viņam tiek izteikts aizrādījums, nemokās ar sirdsapziņas pārmetumiem, akli nepaklausa, bet dara kā iecerējis.

Viņš ir darbaholiķis. Vēlēšanās darboties un sasniegt iecerēto, viņam ir galvenais. Mērķa sasniegšanas līdzekļi ir dažādi, var būt arī tādi, kad viņš ignorē citus. Uz kritiku var sagaidīt rupju Džeka atbildes reakciju. Necieš, ja viņam neuzticas un viņu kontrolē. Ja apstākļi pasliktinās un ir viņam nepieņemami, viņš noslēdzas un izvairās iesaistīties darbībā.

Neiesaistās strīdos, tādēļ apkārtējie reti mana viņa stresu. Nelielu stresu ātri pārvar pats, drudžaini darbojoties. Pastiprinoties stresam, var kļūt neprognozējams, tad viņa klusēšana var pārvērsties graujošā darbībā. Spējīgs pat uzsākt demolējošas darbības, iesaistīties kautiņos, pilnīgi neievērot sabiedrībā pastāvošos noteikumus un normas.

Nedrošība sajūta, ka ir zaudējis kontroli, pastiprina stresu, kas izpaužas nervozā, haotiskā uzvedībā. Ja jūt, ka kontroli neizdosies atjaunot, krīt otrā galējībā – izliekas vājš un bezspēcīgs, lai iežēlinātu partneri. Stresa situācijā spējīgs izdarīt kaut ko pilnīgi pretēju savam raksturam. Izeju no stresa dažkārt rod alkoholā, var nodoties izvirtīgam dzīvesveidam (šis vairāk attiecas uz vīriešiem).

Tomēr Džeks uzskata par savu pienākumu atrast izeju no jebkuras situācijas, arī no stresa. Prot sevi aizstāvēt un palīdzību nepieņem. Ilgstošā laika periodā saglabā stresa izturību, uzliekot “it kā bremzes”. Katrs nākamais stresa vilnis viņus iztukšo, tādēļ pretošanās taktikai seko norobežošanās

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.