Gabēna izpausmes stresā18.05.2020

S P Gabēns ISTP – Amatnieks

Gabēns pieder 1. stresa noturības grupai.

Melanholiķis, kuram grūti iekļauties režīmā, jo nepietiekošās enerģijas dēļ viņam hroniski nepieciešams strādāt brīvā režīmā. Vienmēr izdomā, kur var nopelnīt, parasti viņa ģimene trūkumā nedzīvo.  Taču, strādājot stingrā režīmā, jūtas iztukšots un nomākts, tādēļ zūd darba ražīgums.

Ja kāds traucē, apspiež vai atklāj viņa nodomus, tad ir gatavs iesaistīties konfliktā, nerēķinoties pat ar augstākstāvošām personām. Darbus dara apzinīgi, bet disciplīnu ievērot nespēj, tādēļ tiek pakļauts kontrolei, kas viņu dzen stresā. Šāda situācija ilgi neturpinās, jo Gabēns nepieļauj stresa atkārtošanos. Izskaidrošanās, mēģinot viņu ietekmēt, nedod rezultātus. Gabēns var pamest darbu, nebrīdinot un meklēt individuālu nodarbošanos, kur viņu neviens netraucēs.

Situācijās, kad nav iespējams pamest darbu (nodibināta kopēja firma), izdomā atriebības plānus, ko parasti realizē. Sava labuma dēļ spējīgs pazemot otru, graut un ignorēt otra vērtības, tādā veidā izvedot partneri no pacietības. Stresā viņa uzvedība kļūst sangviniska.

Ja stress ieilgst un viņš jūtas aizvainots, nespēj iet uz izlīgumu un lūgt piedošanu. Ja ir neizpratnē par sevi vai partneri, strīdos neiekarst, bet uzsāk ļaunprātīgu rīcību. Spējīgs pretoties sabiedriskai domai un vispārpieņemtām uzvedības normām. Atriebība un rēķinu kārtošana viņu stimulē nevis biedē. Ja stress turpinās, viņš vāc sev attaisnojošus materiālus, gatavo lieciniekus, nerēķinoties ar laiku un naudu. Spējīgs rīkoties pretlikumīgi un nosodāmi, ko vēlāk, iespējams, nožēlo, bet nekad to neatzīs. Gabēns nav depresīvs. Ilgstošu spriedzi noņem ar alkoholu un atkal jūtas normas robežās.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.