Hakslija izpausmes stresā18.05.2020

I R Hakslijs ENFP – Izdibinātājs

Hakslijs, kā arī viņa duālais Gabēns pieder 1. stresa noturīgai grupai.

Hakslijs mēdz būt savaldīgs, kaut gan izskatās nemierīgs. Sangviniskā temperamenta ietekmē, pēkšņa uzbudinājuma gadījumā spēj aizsvilties, bet ātri nomierinās. Reizēm viņš nespēj saprātīgi izvērtēt apstākļus, tādēļ iekuļās sarežģījumos. Ja neprot atrast risinājumu, mēdz izdomāt ticamus stāstus vai samelot.

Pietrūkst drosmes atzīties savā nevarībā un cer, ka situācija atrisināsies pati, tādēļ izeju no neveiklas situācijas aizstāj, melojot. Haksliju nervozu dara sīkumains darbs, šauras telpas, oficiālas formalitātes, bieži un asi, viņaprāt, nevajadzīgi aizrādījumi. Necieš, ja viņam sabiedrībā pieprasa atzīt kļūdas un atvainoties. Nespēj atzīt, ka pats sevi neizprot.

Viņam svarīgs ir partneris un harmoniskas attiecības ar visiem. Pat vienkāršu strīdu nespēj aizmirst. Stresa sākumposmā izjūtas slēpj, viņu pārņem bailes un apjukums, analizē notikušo. Grib izprast iemeslus un meklē vainīgo, lai rastu attaisnojumu. Ētiskais sangviniķis, kuram pēc strīda ir tieksme meklēt izlīgumu, jo nesakārtotas attiecības viņam traucē koncentrēties. Spējīgs iet uz izlīgumu pat tad, ja uzskata, ka strīdā ir vainīgs partneris.

Ja Hakslijs nav izprasts un viņš saņem atteikumu, spējīgs iespītēties. Ja stress pastiprinās, viņš var nonākt afekta stāvoklī, kad nespēj kontrolēt savu rīcību. Tādos gadījumos spējīgs tīši kaitēt. Turpinoties stresa situācijai, mokās ar pārdzīvojumiem, skumjām un pat mazvērtības kompleksu.

Hakslijs vāji izjūt sevi „šeit un tagad” situācijā, reizēm pārņem panika par nākotni. Tas viņu noved pie domas, ka kāds ir atņēmis viņam saprātu. Stresu pārvar, drudžaini, rosoties un darbojoties. Lai sevi sakārtotu un izprastu, kā rīkoties, viņam nepieciešama pilnīga vientulība un noslēgšanās, tādēļ var rasties iespaids, ka Hakslijs ir introverts melanholiķis. Ja nerod risinājumu, viņš var ieslīgt depresijā un meklēt mierinājumu alkoholā vai narkotikās. Feminīnais ētiskais sociotips, kuram nepieciešama saprotoša palīdzība, lai izkļūtu no depresijas. To var sniegt viņa duālais Gabēns.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.