Hamleta izpausmes stresā01.03.2020

Pēc Prokofjevas pētījumiem, viens duālais pāris no 2 kvadras (Žukovs ar Jeseņinu) ir stresa izturīgie – lokanie, bet otrs duālais pāris (Hamlets ar Maksimu) ir stresa nenoturīgie – trauslie.

E T Hamlets ENFJ – Koriģētājs

Hamletam piemīt tieksme idealizēt attiecības, jūtas ievainots, ja to veidošanās neatbilst iedomātajām. Viņa misija ir komunicēšana lielās ļaužu masās un tapt ievērotam. Spējīgs emocionāli E ietekmēt citus, jo miera stāvoklis nav viņa stihija. Kā holēriskais temperamenta tips, ar savu nelīdzsvaroto uzvedību, spēj stresa situācijas radīt citiem. Dažkārt gūst no tā apmierinājumu.

Koriģētājam nepieciešams saviļņot garlaicīgas situācijas, pat saasināt un radīt emocionālo spriedzi, lai pats spētu uzlādēties. Sabiedrība viņam nepieciešams panākt vienotu viedokli. Tas ne vienmēr izdodas, jo viņa attieksmei mēdz būt diktatorisks raksturs. Dažkārt viņš nesaprot, ka rotaļājas ar uguni, tādēļ nespēj paredzēt, kad viņa radītā spriedze var pāraugt konfliktā.

Hamlets sajūt uzkrājušās negatīvās emocijas un baidās izdarīt kaut ko nepatīkamu. Spējīgs atrisināt konflikta situācijas, ja tas nav pretrunā ar viņa ētiskajām normām. Ja tā nenotiek, tad viņš ironiski izsaka savu neapmierinātību.

Hamletam piemīt teatrālisms, kuram pateicoties, uz neilgu laiku mēģina situāciju glābt. Bet pats sevī audzē stresu. Viņa ķermeņa valoda nodod aizturēto stresu, kā sekas parādās fiziski simptomi,– gan acu zīlīšu paplašināšanās, acu degšana naidā, nežēlīga sejas izteiksme, sarkšana, pat haotiska žestikulācija. Ilgstošas spriedzes gadījumos aizraujas ar alkoholu, narkotikām.

Ja Hamlets neatrod veidu, kā novērst radušos stresa situāciju, var sākties histērija, neprognozējami izlēcieni, laikam un vietai neatbilstoša uzvedība. Visiem, kuri atrodas viņa tuvumā, spējīgs sabojāt garastāvokli. Hamletam nav ieteicams aizrādīt, tas var izraisīt vēl lielākus naida uzliesmojumus. Runa kļūst nesakarīga. Stresa situācijai turpinoties dažbrīd grūti saprast, kur beidzas Hamleta patiesā uzvedība, kur sākas teātris. Viņš nespēj atzīt, ka taisnība var būt vēl kādam citam. Vienlīdz spējīgs gan uzupurēties citu labā, gan būt nodevīgs, pāriet pretinieka pusē. Ja kaut kas neizdodas kā iecerēts, var noslēgties.

Vājās 3. kanāla funkcijas P – lietišķās loģikas ietekmē labi jūtas tikai tādā sabiedrībā, kurā viss ir strukturizēts, paredzams, prognozējams, arī labi izskaidrots. Viņam nepieciešams zināt, kas ir viņa pusē un kuri ir viņa pretinieki. Galvenais, lai no viņam netiktu pieprasīta atbildība. Bet pats ir birokrātiskā vadīšanas stila piekritējs.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.