Igo izpausmes stresā26.01.2020

 E S Igo – ESFJ – Iedvesmotājs

Igo pieder 3. stresa grupai – stresa bremzējošie. Tas nozīmē, ka ilgstošā period;a saglabā izturību pret stresu.  Taču katrs nākošais vilnis viņus iztukšo, tādēļ pretošanās taktikai seko norobežošanās. Viņā vadošā funkcija ir melnā ētika E vai publiskā viedokļa paušanas funkcija. Tas nozīmē, ka viņam visas emocijas redzamas viņa sejā, tā parāda viņa patieso noskaņojumu, viņa emocijas ikvienā brīdī. Turklāt  Igo dominē holēriskais temperaments, kas norāda uz spēju ātri uzliesmot, tiklīdz izdzirdis vai pamanījis kaut ko sev netīkamu. Tā ietekmē var krasi mainīties garastāvoklis, kurš atkarīgs no emocijām, kuras grūti savaldāmas. Ja ir slikts garastāvoklis, var uzkliegt cilvēkam bez īpaša iemesla.

Igo laika, vai vīzijas, draudu novēršanas intuīcija T atrodas ceturtajā – visvājākās aizsardzības kanālā, tas viņam rada grūtības laika un darbu vienmērīgā sadalē. Tādēļ bieži steidzas, tekalē no viena darba uz citu, rodot sagurumu un pārpūli. Bieži iemanās kaut ko paveikt “pa ceļam”, nekautrējas izmantot citu pakalpojumus. Var uzskatīt, ka Igo visbiežāk ir laika trūkumā, kaut arī vēlas visu pabeigt perfekti. Tas pamazām rada stresu.

Parasti ir labā noskaņojumā, vienmēr atrod kādu, par kuru pajokot, bet ne vienmēr viņa joki tiek uztverti veselīgi. Ja viņš mēģina jokot dusmās, tie sanāk skarbi. Taču Iedvesmotājam nepieciešams nepārtraukti kontaktēties ar cilvēkiem, jo tādā veidā viņš gūst emocijas un enerģiju. Bieži viņa sarunas mēdz pārvērsties citu cilvēku izvērtēšanā. Tam parasti seko atbildes reakcija un izskaidrošanās. Igo vairākas dienas pēc starpgadījumiem nespēj gūt mieru.

Iedvesmotājs nespēj ilgstoši izturēt nelabvēlīgu emocionālo gaisotni savā apkārtnē, vai spiedienu izdarīšanu uz viņu. Tas rada stresu un vedina uz skaļu emociju izlādēšanu. Tādos gadījumos melnā emocija parādās visā krāšņumā, viņas balss ir īpaši spalga. Ja notiek izskaidrošanās ar mīļoto, apkārtējiem tas ir pamanāms un dzirdams (īpaši to var novērot lielnāciju teritorijās, kā Krievijā). Taču tikpat ātri un viegli pats atrod izlīgumu.

Ja līdzīgas situācijas atkārtojas, Igo nevalda pār sevi – viņš skaļi izsaka sakāmo, vicinot rokas. Nav tālu brīdis, kad tiek mētāti priekšmeti un viss, kas gadās pa rokai. Tiek piemirsta labā audzināšana. Vēlāk viņš to nožēlo un situāciju cenšas labot ar pielabināšanos, mīļiem vārdiem, glaimiem un izdabāšanu, pat dāvanām.

Par Igo mēdz teikt, ka viņš stresa situācijas bremzē. Viņš labi apzinās procesa sākumu un pabeigtību, tāpēc skaidri saprot, kur var sākties stress, un var pārslēgties uz tā cēloņu novēršanu. Bet, kā racionālam tipam, viņam ir ļoti grūti mainīt mērķi, lai novērstu stresu. Viņš uzskata stresu kā treniņu, un katrs no jauna piedzīvots stress nostiprina viņu stresa noturību līdzīgās situācijās. Treniņu nolūkos pats spējīgs sarīkot sev arī citiem stresa situācijas. 

Igo, citu tipu uztverē pārspīlēti rūpējas par tuviniekiem. Ja viņa rūpes tiek atraidītas vai netiek novērtēts, viņš uzskata, ka viņu nemīl. Bet Igo duālajam Robespjēram un aktivatoram Donkihotam nepieciešama šāda aprūpēšana. Taču, ja dzīves draugs pieder citam tipam, kuru nervozu dara Igo pārliekā rūpēšanās, tad strīds neizbēgams. Arī tas ir stresa izraisītājs. Tādos gadījumos jūtas nesaprasts un atstumts, var apnicīgi skaidroties. Tas viņu nomāc un iztukšo, moka drūmas pārdomas, pašpārmetumi.

Igo var būt arī atriebīgs un ļauns, ja kāds apdraud viņa intīmo teritoriju.  Šajā sakarā der noskatīties filmas: “Izvēloties likteni”, “Kontrakta noteikumi”, un “Maldināšana”. Apraksts par filmām ievietots mājaslapā: “Iepazīsim sociotipus filmās”.

Pārspīlēti mēdz rūpēties par savu vizuālo izskatu (tas vairāk attiecas uz sievietēm ar 2. un 3. fiziku pēc psihosofijas). Tas dažkārt mudina apprecēties ar “bagātību”, bet ne mīlestības vadītam. Tādās attiecības bagātība ir gūta, bet saderība izzūd. Stress neizbēgams. 

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.