Jeseņina izpausmes stresā17.05.2020

T E Jeseņins INFP – Motivētājs

Jeseņins pieder stresa noturības 1. grupai – Sīkstie, stresa izturīgie.  
Sociotips, kuram dominē melanholiskās iezīmes, visbiežāk ir nelīdzsvarots. Kā sociotips, kuram dominējošā ir intuīcija, iespējama tieksme uz depresiju. Slēpj pārdzīvojumus un demonstrē dzīvesprieku, tas palielina spriedzi. Pārsvarā dzīvo sapņu savā izdomu pasaulē, ja dzīvē sastop pretrunas, pārdzīvo. Jūtīguma dēļ zaudē stabilitāti un drošības sajūtu. Stresa situācijās nonāk samērā ātri. Spriedzei pieaugot, zūd savaldīšanās, pazeminās pašvērtējums, un viņš kļūst depresīvs. Stresa situācijai turpinoties, var zaudēt kontroli pār laiku, telpu un savu rīcību. Jeseņins kā melanholiķis, stress situācijās var uzvesties līdzīgi kā holēriķis. Tādā stāvoklī spējīgs iesist vai iesaistīties kautiņos. Taču viņām uzbudinājums ātri pāriet.

 Ar grūtībām ievēro konkrētas darbības, koncentrējas uz abstraktām. Izvairās no cilvēkiem, kuriem nepieciešama konkrētība un precizitāte. Viņam raksturīgas straujas garastāvokļa maiņas. Ja zaudē interesi par dzīvi, tad nonāk depresīvā stāvoklī. Lielāko daļu dzīves pavada vientulībā, tomēr baidās palikt vienatnē un meklē jebkādu sabiedrību, reizēm atrod apšaubāmu. Vientulībā daudz laika pavada pārdomās – par bezmērķīgi pavadīto laiku, par nepiemērotiem paziņām, par zaudētām iespējām. Tādēļ ar gadiem viņa sejā iezīmējas ciešanu pēdas.

Depresīvais Jeseņins ieaug nevajadzīgas lietas un sadzīves atkritumi kalnos. Neizjūt vajadzību ievērot higiēnas prasības, rūpēties par sevi. No depresīvā stāvokļa bez citu palīdzības pārvarēt gandrīz neiespējami. Ilgstoša depresija pamudina uz atkarībām. Bieži laiku pavada pašanalīzē, bet tai nav rezultātu, jo trūkst paškritikas. Lai izkļūtu no depresijas, viņam nepieciešama savlaicīga palīdzība, bet pats to nelūgs. Viņš ir izteikti femininais sociotips, tādēļ blakus nepieciešams maskulīna cilvēka, tuvinieku un draugu atbalsts. Kopā ar saderīgo vīrišķā tipa cilvēku Jeseņins spējīgs būt stresa izturīgs un lokans.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.