Maksima izpausmes stresā13.03.2020

L F Maksims – ISTJ – Sistematizētājs

Maksims tiek iedalīts 4. stresa neizturīgo grupā, jo slikti apzinās jebkura procesa sākumu un beigas, tādēļ viņa darbība ievelkas, viņam grūtības sagādā pārslēgties no vienas darbības uz otru.

Varaskārajam Maksims nepieciešama vadīšana un cilvēku pakļaušana. Savu nelokāmo principu dēļ spējīgs citiem izpostīt dzīvi. Viņu tracina laiski, slinki un bezatbildīgi cilvēki.
Likums, reglaments un pareizība, svarīgāki par visu. To ievēro pats un pieprasa no citiem. Tas, kas nav loģiski izanalizējams, kas neiekļaujas struktūrā, tam nedrīkst uzticēties. Ja apkārt esošie cilvēki nenodrošina viņam nepieciešamo stabilitāti, tas padara Maksimu nervozu.

Kaut arī flegmatiskais, līdzsvarotais temperaments, bet neprognozējamās situācijās jūtas nelīdzsvarots. Tas rada spriedzi. Stresa kulminācijā viņa uzvedība līdzinās holēriskam temperamentam, viņš tiek izsists no līdzsvara, jūtas diskomfortabli.

Sistematizētājs uzskata, ka privātā dzīve nav analizējama un personīgas dabas noslēpumus sargā likums. Maksims ir ļoti greizsirdīgs. Pat runa nevar būt, ka viņš piedos dzīves drauga sānsoļus. Viņam ir tieksme kontrolēt dzīves drauga, arī bērnu gaitas. Ja vīlies privātā dzīve, var zaudē paškontroli, tad viņa uzvedība un rīcība ir cietsirdīga. Visbiežāk tādos gadījumos var izdarīt kaut ko neatgriezenisku, pat līdz letālam rezultātam.

Viņš ir darbaholiķis, kurš stresu kliedē darbā, bet no dusmām un naida ilgi nespēj atbrīvoties. Tas traucē veikt pienākumus. Ķermeņa spriedzi atbrīvo ar ekstrēmiem sporta veidiem. Parasti visās neveiksmīgās situācijās un gadījumos Maksims vaino citus, jo uzskata sevi par vispareizāko cilvēku. Savu vainu nespēj atzīt. Ja darbs nerit ar pilnu atdevi vai viņa plāni nerealizējas, un viņa prasības netiek apmierinātas, var kļūt rupjš. Pārslodzes dēļ zaudē naktsmieru un apetīti.
Saskarsmē, kas pārsātināta ar spēcīgiem pārdzīvojumiem, gūst asas izjūtas un tas viņu nomierina. Tādēļ viņam blakus nepieciešams Hamlets.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.