Robespjēra izpausmes stresā11.02.2020

L I Robespjērs INTJ – Reorganizētājs

Robespjērs pieder pie 3. stresa izturības grupas, kuri stresu cenšas bremzēt. Viņš ir uz rezultātu vērsts tips, kurš labi apzinās procesa sākumu un beigas, tāpēc skaidri saprot, kur var sākties stress, un var pārslēgties uz tā cēloņu novēršanu darījumu jomā. Taču kā racionālajam un sistēmu loģikas L tipam, viņam ir ļoti grūti mainīt mērķi, lai novērstu stresu. Tāda mierīga gaisotne bez lieliem stresu izraisošiem faktoriem iespējama tikai prognozējamās un paredzamās, kā arī iepriekš zināmajās situācijās. Tāda ir nepieciešama Reorganizētājam.

Tiklīdz negaidīta situācija liek mainīt ierasto darbošanos, izsit no ierastā ritma, Robespjērs jūtas samulsis. Ja tādi gadījumi atkārtojas bieži, tas rada spriedzi, jo viņš nespēj strauji pielāgoties mainīgām dzīves situācijām. Atkārtoti gadījumu noved viņu pilnīgā stresa stāvoklī. Atliek divi varianti – meklēt citu darbu, vai pieņemt situāciju.

Sīkie sadzīviskie darbi, ērtību radīšana, kārtības uzturēšana viņu kaitina. Īpaši viņu uztrauc pārlieku darbīgi, skaļi un nenoteikti cilvēki, kuri (viņaprāt) darbus dara pavirši. Viņa prasības ir pārāk kategoriskas, tādēļ saskarsmē jūtas nesaprasts. Un galvenais, ka viņš pats to neapzinās.

Ir sīkumains, reti kuram izdodas izdarīt pa prātam. Arī bezmērķīga darbošanās viņam rada spriedzi. Ja kāds viņam regulāri iebilst un nepilda viņa norādījumus, kaut ko vēlas panākt, izdarot psiholoģisku spiedienu uz viņu, neizbēgami rodas konflikts. Darbošanās prieks uz laiku pāriet. Var mocīties ar mazvērtības kompleksu, kas noved līdz depresijai. Flegmatiskais temperaments ļauj savu iekšējo psiholoģisko stāvokli neizrādīt, ka viņš ir vājš un nekam nederīgs”. Ar grūtībām aizstāv savas intereses.

Attiecību jomā savas vājās attiecību ētiskās R (attieksmes, personīgo īpašību izvērtēšanas) funkcijas dēļ viņš grūti kontaktējas ar cilvēkiem, norobežojas no mazpazīstamām, īpaši skaļām kompānijām. Gar grūtībām pats izprot sevi, jo īsti nespēj pamatot, kas ir mīlestība. Nespēj pārtraukt neizdevušās attiecības, bet viņu tās drupina, tādēļ nonāk stresā. Radušos spriedzi pats nespēj izlīdzināt sava nepiekāpīgā rakstura dēļ. Spriedzes apstākļos zaudē paškontroli, kļūst kašķīgs un nerēķinās ar citiem. Neprot izvēlēties pareizu dzīvesveidu, bieži kļūdās, uztraucas par nākotni. Šīs domas dzen viņu izmisumā. Cenšas no tām atbrīvoties drudžaini darbojoties, bet tas ne vienmēr izdodas

Robespjēram nepieciešams saderīgs partneris, kas uzmundrina un rūpējas par viņu. Ja stresa situācija turpinās, tad neticība sev atņem spēkus. Izmisumā un neizpratnē spēj būt rupjš, nesavaldīgs un nepieklājīgs. Sevi uzskata par ideālu, pārsvarā vaino citus.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.