Štirlica izpausmes stresā18.05.2020

P S Štirlics ESTJ – Administrētājs

Štirlics pieder pie 4. stresa nenoturīgās grupas.

Holēriskā temperamenta sociotips, dzīvo saspringtu emocionālo dzīvi, bieži un ātri iekarst. Kad emocijas gūst virsroku, otra viedoklī neieklausās, bet ietiepīgi paliek pie sava. Viņam ir grūti atzīt, ka ir kļūdījies.

Teicams darba vadītājs, kuram nepieciešama ideāli sakārtota vide. Štirlicu pārņem stress, ja vide ir neatbilstoša viņa prasībām, vai tiek izjaukta viņa kārtība. Viņš pieprasa un piespiež novērst nekārtības. Stresu pastiprina nevīžīgi un pavirši veikts darbs. Tādi cilvēki kolektīvā negūst viņa simpātijas.

Štirlics slikti izjūt laika plūdumu, tas rada baiļu sajūtu, ka darba gala rezultāts netiks paveikts laicīgi. Stress situācijās nespēj nerēķināties ar pieklājības normām, paaugstinātā tonī izsaka aizrādījumus. Dažkārt, nerēķinoties ar pārējo domām, izdara pārsteidzīgus secinājumus, apvainojot tos, kurus tur aizdomās par slikti padarīto darbu. Viņa aizrādījumi mēdz būt aizvainojoši un skarbi.

Ja nespēj pārvarēt stresa situāciju, jūtas nespēcīgs, iztukšots un noguris. Necieš, ja kāds iejaucas viņa darīšanās, izrīko vai aizrāda. Ja ilgstoši ir cita tiešā pakļautībā, izjūt diskomfortu un apspiestību. Dažkārt, cenšas atvieglot dzīvi, apgrūtinot savus tuviniekus ar uzbāzīgu rūpēšanos. Izsaka neapmierinātību, ka tiek noraidīts vai atstumts. Ja apstākļi nemainās, vai partneris nepieņem viņa rūpes, pastiprinās stress un viņš ir spējīgs izraisīt skandālu. Tādos brīžos Štirlics spēj aizsvilties dusmās un aizvainojumā, nespēj apvaldīt emocijas – var plēst traukus, iesist otram.

Štirlicam nav dots talants mainīt attiecības vai lūgt piedošanu. Bezizejas situācijā nespēj rast sev vietu, nervozē, zaudē cerību, viņam pasliktinās garastāvoklis un veselība. Kad netiek pienācīgi novērtēts, jūtas bezpalīdzīgs, var noslēgties, dažkārt pārvēršas par darbaholiķi. Lai kliedētu spriedzi, un stresu mēdz lietot alkoholu.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.