Žukova izpausmes stresā26.04.2020

F L  Žukovs ESTJ – Rīkotājs

Žukovs tiek iedalīts pie 1. stresa noturīgās grupas tipiem. Ir vērsts uz rezultātu, tāpēc labi apzinās katra darbības procesa sākumu un beigas. Ikviens traucēklis procesa gaitā ļauj viņam skaidri saprast, kur varētu sākties stress, lai pārslēgtos uz tā cēloņu novēršanu. Mainīgos apstākļos iracionalitāte ļauj viegli mainīt pieņemto lēmumu. Nelielus sarežģījumus neuzskata kā stresu, tāpēc var neapzināti radīt stresa situācijas apkārtējiem.

Saskarsmē Rīkotājs vāji izjūt brīdi, kad otru ir aizskāris, aizvainojis. Viņā dabā ir uzsvērt savu rīcības un domu svarīgumu, ne katrreiz sarunā ar līdzcilvēkiem izvēloties pareizos vārdus. Nespēj arī prognozēt, kādas sekas izraisīs viņa pavēlnieciskais izteiksmes veids, balss intonācija, žesti. Sava pārākā tiešuma dēļ dažkārt zaudē sakarus ar draugiem, kolēģiem, augstāko priekšniecību. Var šķist, ka saskarsmē ir pārlieku emocionāls, taču, melnās sensorās funkcijas iespaidā ir dominējošs, cilvēki viņa kategoriskumu uztver ar aizvainojumu.

Uzstājīgā un neatlaidīgā rakstura dēļ nespēj izprast, kādēļ attiecības pasliktinās. Apbrīno tos, kuri prot citiem uzlabot garastāvokli, prot vest mierīgas sarunas, panākot labvēlīgu rezultātu. Kļūdīšanās gadījumos savu vainu reti atzīst. Viņam grūti noticēt, ka pastāv arī citas patiesības. Strīdā neļauj sevi pārspēt, gandrīz vienmēr patur pēdējo vārdu. Tam seko izaicinoša uzvedība, kas liecina, ka viņa stresu izraisošie iemesli pieaug. Tādos brīžos katrs, kas gadīsies ceļā Rīkotājam, pārliecināsies par viņa nežēlību. Krasu domstarpību gadījumos uzkurinās, izjūtot lielu nemieru, ja jūt, ka tiek ierobežota viņa rīcība, vara, bet pats norimties nespēj.

Ja Žukova rīcība un brīvība tiek atkārtoti ierobežota, stresa situācija sasniedz kulmināciju. Viņš var neievērot vispārpieņemtās ētikas un uzvedības normas. Līdzsvaru mēģina atgūt, baudot asas izjūtas, jo jūtas iztukšots un nevajadzīgs. Reizēm kļūst vienaldzīgs pret apkārtējo pasauli, galvā perina atriebīgas domas. Bieži nesaudzīgi aizskar citu cilvēku vērtības, izprovocē strīdus un skandālus. Gadījumos, kad spiests piekāpties, nomierināties un savaldīties tomēr nespēj. Meklē veidu, kā parādīt savu pārspēku, kā izlādēt uzkrājušos negatīvo enerģiju. Rīkotājs nav no tiem, kurš samierinās sakāvi, jo to uzskata par vājuma pazīmi. Tikai saderīgs sociotips spēj viņam dot saskarsmes un rīcības saprātu.

1. Elastīgie – stresa noturīgie, aristokrāti
FL ESTP – Žukovs, 2. kv.
TE INFP – Jeseņins, 2. kv.
IR ENFP – Hakslijs 4. kv.
SP ISTP – Gabēns 4. kv.
2. Sīkstie – stress dod rūdījumu, demokrāti
IL ENTP – Donkihots, 1. kv.
SE ISFP – Dimā, 1. kv.
FR ESFP – Napoleons, 3. kv.
TP INTP – Balzaks, 3. kv.
3. Stresa bremzējošie, demokrāti
ES ESFJ – Igo, 1. kv.
LI INTJ – Robespjērs, 1. kv.
PT ENTJ – Džeks, 3. kv.
RF ISFJ – Draizers, 3. kv.
4. Stresa nenoturīgie, aristokrāti
ET ENFJ – Hamlets, 2. kv.
LF ISTJ – Maksims, 2. kv.
PS ESTJ – Štirlics, 4. kv.
RI INFJ – Dostojevskis, 4. kv.