Iepazīsti sociotipu filmās20.07.2010

Cienījamais mūsu mājaslapas apmeklētāj!

Esam priecīgi, ka daudzi regulāri seko mums. Mūsu mājaslapas apmeklētāju skaits mēnesī tuvojas 20 000. Tieši tāpēc mēs domājam par to, ko interesantāku Tev pastāstīt. Vērot filmu galvenos varoņus, viņu uzvedību, rakstura iezīmes, žestus, ģērbšanās stilu, tas arī ir treniņš tipa atpazīšanā.

Tā kā mūsu mājaslapa ir ar profesionālu ievirzi socionikā un psihosofijā, bet pasniegta vienkāršā valodā, vēlamies  vērst Tavu uzmanību, lasītāj, lai Tu  pavēro atbilstošo sociotipu filmās. Tās paši esam noskatījušies un atzinuši par vērtīgām konkrēta sociotipa atpazīšanā. Teoriju zināt nav gluži tas pats, kas vērot tipu dzīvē un filmās!

Varbūt Tu sacīsi – filmās jau var izdomāt jeb ko. Taču filmas ir reālu dzīves scenāriju atspoguļojums. Atliek tikai izteikt atzinību krievu režisoriem un scenāristiem par sižetu veidošanu un saturam atbilstošu aktieru piemeklēšanu.

Mēs sniegsim filmu nosaukumu sarakstus, kā arī filmā spilgti attēlotu sociotipu nosaukumus, kas, cerams, Tev dos labāku ieskatu par atbilstošā sociotipa rakstura izpausmes īpatnībām, uzvedību un attieksmi un starptipu attiecībām. Vērojot sociotipu filmā, to varēsi attiecināt arī uz ikdienā sastaptiem atšķirīgiem socioniskajiem tipiem. Tev vairāk paliks atmiņā viņu izpausme un uzvedības īpatnības.

Filmas ir iespējams sameklēt ar Google, Yandex vai Onlain.

P.S. Jāsaka, ka diemžēl visas filmas ir krievu ražojums un ne visām pieejams latviskais tulkojums. Krievu tautības režisoriem izdodas izveidot daudz spēcīgas rakstura filmas, tāpēc mūsu izvēle krita uz tām. Galvenais, ka aktiera personība ļoti bieži atbilst filmas tēmai un sižetam. Mana ilggadējā prakse ar cilvēku tipiem ļauj ātrā laikā atšifrēt aktiera tipu un secināt, vai loma, kuru viņš attēlo, atbilst aktiera tipa patiesam raksturojumam.

Šobrīd mūs pārsteidz tas, ka filmās, kuras tiek veidotas sākot ar 2008. gadu un jaunākas, pārsvarā dominē aktieri no 1. kvadras. Tie ir Donkihoti, Dimā, Igo un arī Robespjēri.

Jūtams, ka jaunie aktieri Krievijas filmu industrijā ienāk tieši šie tipi. Šajās filmās lielākā kļūda ir tā, ka, piemēram, Donkihots tiek atspoguļots kā milzīgas firmas vadītājs (руководитель крупной фирмы). Dzīvē tikai ļoti niecīga daļa Donkihoti veiksmīgi vada nelielas firmas.

Interesantākais ir tas, ka sižeta veidotājs, juzdams šī, tipa īpatnības, filmas gaitā, sižetu veiksmīgi pagriež tā, ka Donkihots: vai nu apzog firmu un aizlaižas ar naudu, vai izrādās blēdis, kurš apkrāpj kolēģus, vai firmu noved uz pilnīga bankrota robežas. Tam mēs varētu piekrist.

  1. Mamma uz nomu
  2. Seriāls – Izvēloties likteni!
  3. Seriāls – Maldināšana
  4. Seriāls – Katerīna
  5. Seriāls – Kontrakta noteikumi
  6. Ieteicamās filmas sociotipa atpazīšani
  7. Seriāls – Radu būšana