Bordža PELW-Sociālais klubs23.12.2020

Psihotipi ar Fiziku 1.kanālā

Lukrēcija Bordža (Lucrezia Borgi) – 1480.- 1519 Itālija

Par prototipu: Pāvesta Aleksandra VI meita un viņa ārlaulība dēla Čezares Bordžas māsa bija izcila renesanses laikmeta sieviete, skaista un izglītota, mākslas un literatūras  mecenāte. Renesanses dzejnieki savos darbos slavināja Lukrēciju bet naidnieki pārmeta tai par izvirtuša dzīvesveida piekopšanu. Lukrēcija bija vairākkārt precējusies.

Lukrēcija Bordža: Augstsirdības virpulis var neatgriezeniski mainīt savu dzīvi. Grēks mīlēt par daudz, kā es mīlēju savu brāli Čezāri.

Afanasjevs pirmā kanāla Fiziku nosaucis par “Privātīpašnieku”. Parasti viņš ir visu smago darbu uzsācējs, sagatavotājs, jo veic visus priekšdarbus, lai nākošie varētu netraucēti darbus turpināt. Ir dzirdēts, sakām, ka 1. Fizika piedzimst ar vanaga instinktu, tā ir cilvēka vizītkarte. “Privātīpašnieks” vispirms domā par labumu gūšanu sev. Viņš ir dažādu finanšu, loteriju, azartspēļu afēru darbonis numur 1. Arī pats ir baismīgs azartspēļu dalībnieks, jo tādā veidā izredzes uz vinnestu un ienākumu gūšanu ir tūlītējas, neprasa piepūli, tas viņu aizrauj ar burvju spēku.

Pirmā kanāla Fizika tiek dēvēta par “Privātīpašnieku”

“Privātīpašnieks” lielu uzmanību velta lietu fiziskai pasaulei. Dzīvi uztver reāli, ir tendēts materiālo labumu gūšanai. Viņam ir nepieciešama sava vide, kurā jūtas netraucēts. Tikpat svarīgs “Privātīpašniekam” ir ģimeniskais miers un neaizskaramība, tāpēc bieži izvēlas tādu zemes stūrīti, kura neatrodas civilizācijas centrā. Viņa dzīve nav atdalāma no tuvinieku dzīves, ar pilnu atdevi gādā un rūpējas par visiem. Piedomā par līdzekļu uzkrājumiem nebaltām dienām, plāno, kā tos varētu papildināt. Lēnām bet pamatīgi virzās uz iecerētā īstenošanu. “Privātīpašnieks” ir pārliecināts, ka dvēselisko mieru ne katrreiz rada komfortablā vide, bet labsajūtu rada tas, ka ir vide, kurā viņš pavada mūžu, un tā ir paša īpašums, paša radīta miera osta. Labi saprot, kā aprīkot sadzīvi.
Ir gardēdis, zina, kas nepieciešams uzturā, ēdienu viņš izbauda. Tāpēc ar gadiem tieksme pieņemties svarā. Labi izjūt savu un citu ķermeni, neatņemama baudas sastāvdaļa ir miesiskā. Rūpējas par savu veselību. “Privātīpašniekam” mazāk svarīgs ir viņa ārējais tēls, viņa labsajūtu nemaina, ja tērps, kurā viņš sevi ir ietērpis, kalpo viņam, bet ne viņš kalpo tērpam. Bordža ar nolūku necenšas spodrināt savu ārējo tēlu. Viņam svarīga ir higiēna, bet ne tik svarīga lietu kārtība. 

Otrā kanāla Emocija tiek dēvēta par “Aktieri”

“Aktieris” ir ļoti emocionāls cilvēks, pilns ironijas, kuru ietērpj humorā, spējīgs pasmieties par sevi un citiem. Neko nepārspīlē un nepietēlo. Attiecības ar cilvēkiem veido pārliecinoši. Dažkārt spējīgs speciāli veidot attiecības ar vajadzīgiem cilvēkiem. Ir ļoti runīgs, komunikabls, viņam nepieciešama attiecību daudzveidība. Ja priecājas, tad tas sanāk dabiski, ja skumst, tad tas ir patiesi. Ilgi dusmoties nespēj, ar sapratni pieņem arī citu cilvēku priekus un pārdzīvojumus. Labi jūtas tad, ja harmoniskas attiecības valda gan ģimenē, gan ar kolēģiem.
Pēc dabas pretimnākošs, spēj mierināt citus, taču neuzskata, ka viņa mierinājums spēs viņiem palīdzēt. Līdzīgi viņš domā par slavināšanu, ne katrreiz izteiksmīgi vārdi ir apliecinājums padarītam darbam. Ar savu komisko uzvedību viegli spēj uzlabot cita cilvēka garastāvokli. Ir viens no retajiem, kura joki bieži vēršas pret viņu pašu. Nebaidās nostādīt sevi smieklīgā situācijā. Negācijas, ko novērojis dzīvē, spēj veiksmīgi pasniegt dzēlīgajā humorā (tas noder aktieru mākslā).

Trešā kanāla Loģika tiek dēvēta par “Skeptiķi”

“Skeptiķim” grūtības sagādā loģiski formulēt savas domas, savu viedokli, tādos gadījumos cenšas attālināties no sarunu tēmas, izliekoties, ka tas viņu neskar. Kaut arī cenšas būt saprātīgs un loģisks, bet nav pārliecināts par to, vai izteicies saprātīgi. Neaizraujas ar noteikumu un instrukciju studēšanu, ja arī lasa, tad tās pielieto pēc savas izpratnes. “Skeptiķis” dažkārt var sarunāt dīvainības, pat muļķības, bet patiesībā tā ir viņa dzīves uztvere, kurai nav loģiska skaidrojuma. Ar emocionalitāti un jokiem slēpj savu vājo loģiku. “Skeptiķis” tic vairāk savai pieredzei, bet ne grāmatās izlasītām gudrībām. Ar šaubām pieņem citu ieteikumus. Nepiedalās diskusijās, kuru tēma viņam ir sveša. Viņu maz pārliecina teorētiskie argumenti gsdījjumos, ja nav guvis savu pieredzi. Par lietām, kas uz viņu neattiecās, neinteresējas. Ir konservatīvs darba meklējumos, visdrīzāk gaida, lai kāds izsaka konkrētu piedāvājumu vai norādi viņam. Smagi pārdzīvo, ja tiek kritizēts viņa darbs.

Ceturtā kanāla Griba tiek dēvēta par “Dzimtcilvēku”

Vājās Gribas dēļ “Dzimtcilvēks” reti izrāda iniciatīvu darbībai. Netiecas pēc augstiem amatiem, drīzāk vēlas būt vadāmais, lai vadību un iniciatīvu uzņemas citi. Dzīvo pēc principa – “notiks tas, kam jānotiek”, jo pretī straumei iet nav spējīgs. Mērķtiecīga savas dzīves veidošana mēdz sagādāt lielas grūtības. Mērķa sasniegšanu bremzē viņa pasīvie tempi un viņa nedaudz filozofiskā dzīves uztvere, tam nespēj pienācīgi pretoties.  “Dzimtcilvēkam” vieglāk paļauties liktenim. Arī sevis pilnveidošanā izrāda vāju iniciatīvu. Viņa rakstura maigums un iecietība rada ļoti piekāpīga, pasīva cilvēka ieskatu, kurš viegli pielāgojas situācijai, bet faktiski viņš tai nepielāgojas, viņš nespēj tai pretoties. Par viņu var smieties, no viņa var daudz prasīt, bet viņš visu pacieš.

Zemāk ievietota saderības tabula ar citiem psihotipiem. Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai.

Bordža PELW
5.kv

 kvadra 

 balle s

 vieta 

Sokrāts WLEP

5

56

1

Ahmatova WELP

5

46

2

Epikūrs PLEW

5

38

3

Tvardovskis WPEL

4

36

5

Andersens ELWP

1

36

4

Napoleons WPLE

3

29

7

Gazali EWLP

1

29

6

Bordža PELW

5

28

9

Buharins EPLW

3

28

8

Einšteins LWEP

6

22

11

Ļeņins WLPE

3

22

10

Bertjē LPEW

4

21

13

Ruso ELPW

3

21

12

Tolstojs WEPL

4

19

17

Čehovs PWEL

6

19

16

Paskāls LEWP

6

19

15

Aristips PLWE

1

19

14

Dimā PEWL

6

16

19

Puškins EPWL

2

16

18

Gēte PWLE

1

12

20

Augustīns LEPW

4

4

21

Pasternaks EWPL

2

2

23

Platons LPWE

2

2

22

Lao-dzi LWPE

2

-12

24