Nenotici parodijai! – 4. un 5. turpinājums25.11.2023

Pēc 23. novembra raidījuma. Te ievietots arī 3o. novembra šova apraksts.

Kitija un Klāvs + Jānis

Attiecības starp Kitiju un Klāvu neuzsilst, bet arī nesaasinās. Šī diena jaunus pagriezienus neienesa. Šajā šovā 7. dienā daudzi aspekti vispār neattiecās uz socioniku, bet daži momenti bija vērā ņemami, jo atsedza dažas socioniskās iezīmes.

Atzīšos, ka, nosakot tipu klāt pienākušajam Jānim, esmu kļūdījusies. Bieži ir tā, ka, ieraugot cilvēku, ir divas hipotēzes par tipu. Noskatoties 23. novembra raidījumam, bija skaidri jūtama ētika, kas, visticamāk, papildinājās ar 1. “E” pēc psihosofijas. Pamanīju viņa ārējā tēlā tādu neatņemamu papildinājumu kā cepurīti ar nadziņu. Tādas cepures Džekiem nav tendence nēsāt, bet Hakslijs pat uz skatuves vai TV intervijās viņas nenoņem (Renārs Kaupers). Jānis ir labestīgs cilvēks, atvērts attiecībām, sapņo par ģimeni, bērniem. Donkihotei ar Haksliju (r.a) radniecīgo attiecības, ģimenes dibināšanai nav piemērotas. Jānis jau pirmajā dienā atzina, ka Kitija nav viņa tips.

 

Zane + Jānis + Santoss

Šajā 7. šova dienā redzētais ievieš zināmu skaidrību, ka Jānis (Jeseņins) tomēr nav Zanes papildinošais partneris. Pati atzīst, ka komunikācija ar Jāni, viņai ir par daudz. Īpašs kuriozs bija naudas pelnīšanā, Jānis piedāvāja “izspiest” naudu no Zanes, lai pēc tam viņai nopirktu vīnu, jo pats neprata nopelnīt. TĀDS nav Napoleons, kurš jebkurā situācijā izdomās, kā nopelnīt.

Jānis bezjēgā skraidīja ar ūdens spaini, bet neaptvēra, kā nomazgāt traktoru. Tas arī nav vērtŗejums kritiski, jo Jeseņins nav praktiķis. Tā bija tāda “par visu varu” pārcenšanās, ka pat seksologs to novērtēja negatīvi. Nu nepārtaps Jānis no Jeseņina par Napoleonu! 

Socionikas interesenti! Ja attiecības IR SADERĪGAS, tad nekādu lieku cenšanos nevajag izrādīt. Viss notiek tik dabīgi, ka vārdiski to grūti izskaidrot – tā ir lektrizēšanās zemapziņā. Pāris darbus pārņem viens no otra, pat mutiski nenorādot. 

Jānis aizbildinājās, ka apavs saplīsis, tādēļ kabīnē iekāpt nevarot, jo piedrazošot. Tas apliecina viņa nepraktiskumu, vai dominējošu intuitīvo funkciju. Tas nepadara Jāni sliktāku, bet ierindo pie intuitīvā tipa, kuri ir vāji praktiķi.  

Santoss samērā maz sevi atsedz. Bet spilgti pierādīja sensoro iezīmi, mazgājot traktoru. Viņš to darīja ļoti rūpīgi, ar putām noklāja traktora virsmu, paberza un tad skaloja. Tāds pamatīgums, piemīt sensoriem tipiem. Pats saka, ja arī viņam būtu saplīsuši apavi, viņš noskalotu dubļainās kailās kājas, un iekāptu traktora kabīnē, lai to izmazgātu. Hipotēze par Santosa socionisko tipu Igo saglabājas.

Ar Zani – Balzaku Igo tipam ir “K” konflikta attiecības, taču šajā šova dienā maz bija dinamikas, sarunu, lai pavērotu, kā veicas saskarsme.

Laura un Ainars + Viktors.

Šai pārī attiecības neglābjami brūk, kaut arī šova komentētājs saka, ka “vai trešais cilvēks Viktors spēs izjaukt saderīgas attiecības!” Kāds tur saderīgums, ja strīdi notiek ik uz soļa. Arī Aināram mērs pilns, bet viņš saglabā stabilitāti. Ainārs pamana, ka Laura ir aizrāvusies ar Viktoru, ka viņas acis pat sākušas mirdzēt.

Tagad, Tu lasītāj, pilnā spektrā redzi, kas notiek, ja divi cilvēki mēģina savienoties nesaderīgās attiecībās, ko es (faktiski socionika) paredzēju jau pašā sākumā. Šādā tandēmā cilvēki viens otru nedzird, vai neizprot teikto. To īpaši apstiprināja dialogs ceļā uz lenču.

Laura, būdama divatā ar Viktoru, vēlas gūt no viņa padomu. Viktors atbild: Tu taču pati esi psiholoģe, ko jautā man! Viktora atbilde liecina par loģiku, jo ētiskas dotu padomu.

Hipotēze par Viktora tipu – Napoleons šajā 7. sērijā nenostiprinājās, bet pārliecinoša, ir sensorā iezīme. Pats saka, ka, esot mierīgas dabas, tātad intraverts. Kustības un gaita nebija strauja, bet pamatīgi pārliecinoša. Tik ļoti fiziski trenētam augumam acīmredzot mainās ķermeņa aprises. Papētīju viņu arī sabiedriskās vietnēs, bet pārliecību par tipu neguvu. Konstatēju, ka viņš ir stipras gribas cilvēks.

Kāds tad sanāk Viktora tips – intraverts, sensors, loģiskais? Ja Gabēns, tad tas izraisa pārsteigumu, jo Gabēniem nav raksturīga aizraušanās ar sportu. Tādu cilvēku nepieciešams intervēt dzīvajā, tādēļ attālināti tipu šoreiz neapstiprināšu. 

Šovs 30.novembrī. 

Šova: ”Mīli ar galvu!” 30. novembra raidījumā notiekošais turpināja graut socionika jēgu. Dalībnieku vidū aug spriedze. Viens par otru izsakās neglaimojoši. 

Socionikas eksperte turpina dot absurdas pamācības, kuras pilnīgi neatbilst socionikas teorijām.

Pārī – Kitija un Klāvs+ Jānis. Kitijai šova norises laiks ir par garu un ieilgušu. Faktiski viss ir iestrēdzis, ne palikt, ne projām braukt. Klāvu traucē Jāņa pārliekā enerģija, Kitiju traucē Jāņa nepārtrauktā runāšana. Jānis godprātīgi cenšas iekarot Kitijas simpātijas un kaut ir pozitīvi noskaņots, bet pievilkšanos nejūt. Nav dzirkstelītes. Faktiski Jānis (Hakslijs) ir pozitīvs cilvēks, vienmēr jautrs, dzīvespriecīgs, tikai “iekūlies” neveiksmīgā jandāliņā. Donkihotei nepiemīt tieksme izniekot nelietderīgi laiku, tāpēc Kitijas nogurums ir saprotams.

  Pārī – Zane, Jānis un Santoss.  Tā vien šķiet, ka ir izsludinātas ārkārtas sacensības – kurš iekaros Zanes sirdi? Jānis (Jeseņins, kuram rokas sakrustotas krūšu apvidū. Napoleonam nekad nemanīsiet tik vaļīgu stāju) gandrīz līdz izmisumam cenšas to iekarot. Eksperte sāk izgudrot neatbilstošas socionikai teorijai frāzes, ka lūk, saderīgie tikai pēc vairākām dienām varbūt saprot saderību un sāk izjust to dzirkstelīti. Jānim jābūt pacietīgam, Zanei mierpilni jāgaida. Kur tas tā ir uzrakstīts? Santoss “cenšas” dot glāstus un reaminēt Zani. Ir taču pamanāms, cik glāsti ir neīsti. 

 

Pārī – Laura, Ainars un Viktors. Spriedze pieaugusi tādā līmenī, ka prasās izlādēties. Tas arī notiek, jo emocijas sit augstu vilni. Dažbrīd šķita, ka Laura gāzīs Ainaram pa galvu. Tieši tādi skati manāmi nesaderīgu attiecību ģimenēs, kad notiek vardarbība. Jūtams, ka Viktors pilda uzdoto uzdevumu, sirds viņam visticamāk, ir trenažieru zāle. Es domāju, ka viņš kā Gabēns šo soli nožēlo visvairāk. Viktors pamanījis, ka Lauras “ģimenē” spriedze pieņemas spēkā.  

Faktiski man vairāk man ko piebilst! Vienīgi to, ka es jūtu līdz ikvienam šovā iesaistītam cilvēkam, kuriem nācās pārdzīvot stresu, pazemojumu solīto saderīgo attiecību vietā. 

Lasītāj! Nenotic parodijai!

Šovam vajadzīga sensācija, troksnis un sprādziens, lai celtu savu reitingu. Viņiem ir izdevīga tāda nepārliecinoša eksperte. Socionika ir nopietna nākotnes zinātne, sabiedrībai nepieciešama. Tā sniedz daudz vērtīgu padomu ikvienam, kurš to vēlas.