Vai Latvijā ir Tečere?04.12.2013

Tečerei līdzīga tipa līderes šobrīd pasaulē vērojamas Hilarijas Klintones un Angelas Merkeles personā.

                              

Arī Latvijā ir Tečerei pielīdzināmas līderes, kā, piemēram, Ilze Viņķele, Laimdota Straujuma, Ilze Jurkāne, Ieva Plaude, Dana Ozola-Reizniece.

          

Džeka tipam, tanī skaitā Viņķelei, ir gadījies neapdomāti izteikties un radīt sabiedrībā netaktiska cilvēka iespaidu, kas mēdz notikt ar loģiskajiem sociotipiem. Tas nenozīmē, ka viņas darbība vērtējama kritiski, bet, gluži otrādi, iestādē vai ministrijā, kurā viņa darbosies, procesi tiks stabilizēti. Ne velti Viņķeles kundzes darbība tika salīdzināta ar Angelu Merkeli, un prognozēts, ka šāda tipa politiskiem darboņiem ir nākotne.

 Tikām pieminējušī, ka Latvija neatpazīst savus līderus. Tiklīdz augstam amatam izraugās jaunu kandidatūru, tā atkal Latvijas introvertie politiķi izvēlas savējos – introvertos, pasīvos tipus – Balzakus, Jeseņinus.

                  

Būtu interesanti pajautāt, kādu prāta apsvērumu vadīti viņi izvēlās no vienas puses apdomīgos, bet nogurušos, lēnīgos un bremzējošos tipus? Vai tāpēc, ka ar viņiem vieglāk manipulētu? Tas taču nevar būt, ka politikāņi neatpazīst darbīgos un varošos tipus, kuri spēs izvest tautu no ekonomiskās krīzes, vai dažkārt stagnācijas.

Personai, kura uzņemas vadīt valsti, ministriju, būtu lietderīgi apzināties savas spējas.  Kā, piemēram, ja cienījamā Sudrabas kundze (Balzaka) tika atzīta kā teicama Valsts Kontroles vadītāja amatā, vai savas partijas vadītāja, bet ieņemot ministra vai premjera amatu, viņas darbība būs mazāk jūtama, pasīva un neattaisnos gaidīto.

Ja Sudraba kā partijas līdere vēlas saliedēt tautu, tad viņa vairāk piemērota kā partijas vizītkartei. Taču, lai viņas partija sasniegtu jūtamus rezultātus, komandā nepieciešami vismaz 80% ekstraverto sociotipu ar iedzimtām līdera dotībām (Žukovs, kā Vaira Vīķe Freiberga,  Baiba Rivža, Baiba Rubesa; Napoleons – Vitālijs Gavriliovs, Raiomonds Bergmanis, Abnis Kalnkaziņš un Džeks (jau minēti) ). Joprojām mūsu valdības sastāvā dominē introvertie, intuitīvie, loģiskie, bet būtu vajadzīgi ekstravertie, loģiskie tipi.