Iniciators seksā23.12.2016

Socionisko pētījumu rezultāta iespējams  konstatēt, ka, neatkarīgi no dzimuma, seksā:

• sensorie ir aktīvāki nekā intuitīvie, tie arī ir iniciatori;
• ekstravertie ir aktīvāki nekā intravertie, arī tie ir iniciatori;
• ētiskie ir aktīvāki nekā loģiskie, tie tiek uzskatīti par pasīvākiem seksā, nekā iepriekš minētie;
• iracionālie ir izdomas bagātāki, nekā racionālie, kuriem piemīt lielāka lokanība tehniskā izpildījumā.

Sensoriem piecas spēcīgi attīstītās maņas raida signālus, tāpēc viņi seksuāli uzlādas pat bez partnera. Dažkārt dzirdami izsaucieni: Kā tas iespējams, ka sieviete, kurai nav blakus partnera, saka, ka viņa vēlas seksu! Tāpēc, ka sensoriem tipiem maņas strādā bez pārtraukuma, ne tikai, izjūtot nepieciešamību, garšīgi paēst, bet arī nepieciešamību pēc seksa.

Sensorie saskarsmē ir uzstājīgāki, aktīvāki, un atklātāk izrāda vajadzību apmierināt maņas, tāpēc nebaidās būt seksuālā kontakta iniciatori. Sensoriem bieži pietiek ar partnera vizuālo novērtējumu, viņa ķermeņa parametru izvērtēšanu, līdz viņi izšķiras uzsākt kontaktu. Viņi nelauza galvu, izdosies, vai neizdosies nodibināt attiecības. Ir rīcības cilvēki, tādēļ pirms seksuālā kontakta uzsākšanas, tiem nav nepieciešama gara priekšspēle un sagatavošanās.

Intuītiem visas maņas ir apslāpētas zemapziņā, un seksam tās nepieciešams atmodināt. Reti kad intuīts vienatnē ir sagatavojies seksam līdz tādai pakāpei, lai atzītos, ka to vēlas. Tāpēc intuītiem pirms seksuālā kontakta ir nepieciešama gara priekšspēle – gan vārdos, gan tiešā fiziskā kontaktā – masējot, glaudot, skūpstot. Viņi savas seksuālās vēlmes reti uzdrošinās paust atklāti, pārsvarā tas notiek ar slēptiem mājieniem. Bieži lauza galvu ar jautājumiem, kā dibināt kontaktus, šaubās par savu izskatu un nejūtas pārliecināti par sevi. Tādēļ viņi tiek uzskatīti kā pavedināmie bet ne pavedinātāji.

Intraverto intuitīvo tipu jaunieši baidās no pirmā seksuālā kontakta un dažkārt tam ilgi iekšēji gatavojas. Bieži pirmās tikšanās jaunietim beidzas tikai ar skūpstiem, pēc tam konstatējot, ka ir piedzīvojis orgasmu.

Intravertie, veidojot attiecības, ir uzmanīgāki un piesardzīgāki. Vēro iekāres objektu, salīdzina ar saviem kritērijiem, līdz izlemj tuvoties partnerim. Viņi baidās būt uzstājīgi, ievainot un aizskart partneri, tādēļ iepazīšanos nesasteidz.

Ekstravertie ir daudz impulsīvāki, tiešāki izpausmēs. Viņi maz vēro iekāres objektu, tiklīdz tas viņu uzrunājis, ātri un bez bailēm tuvojas partnerim. Ekstravertie ētiskie valdzina partneri ar savu daiļrunību. Ekstravertie loģiskie vairāk uz partneri iedarbojoties ar fizisko kontaktu.

Ētiskie ir jūtu, bet ne prāta vadīti, prot emocionāli pavedināt iekāres objektu. Bieži viņi savu attieksmi pauž ar skatienu, žestiem, sejas mīmiku, dažkārt to apzināti pārspīlējot. Viņi dzimuši apvārdošanas pierunāšanas mākslai, īpaši veiksmīgi to dara ekstravertie ētiskie. Dažkārt vārdiskais ietekmēšanas veids ir efektīvāks par fizisko.

Loģiskie, īpaši intravertie, ir prāta vadīti, tādēļ nesteidzas tuvoties partnerim, drīzāk to atliek uz vēlāku laiku. Viņiem grūti izrādīt jūtas ar mīmiku, žestiem, skatienu, arī vārdiski, tādēļ vairāk iedarbojas tiešā kontaktā. Savu attieksmi parāda, izsakot negaidītu piedāvājumu kopīgai laika pavadīšanai vai izdarot kaut kādu pakalpojumu. Arī pasniedzot uzmanību piesaistošas dāvaniņas.

Attiecību izlīdzināšana gultā

Radušās domstarpības vislabāk iespējams atrisināt gultā, mierīgā pieklusinātā gaisotnē, ja starp partneriem ir saderība seksuālajā jomā. Daudz kas tiek piedots, saprasts, mierīgi izskaidrots, un ģimenes dzīve var turpināties. Taču, ja pēc nakts, kurā iztrūkst mīlestības un seksa, attiecības tiek skaidrotas lielā attālumā – pie virtuves galda, kad pa gaisu lido dakšiņas, šķīvji, tas skaidri liecina, ka ģimenei draud iziršana. Negūstot apmierinājumu seksuālajā jomā, cilvēkā krājas neapmierinātība, kas noved līdz stresam.

Malkojot smaržīgu tēju aromātisku sveču gaismā, runājiet ar mīļoto cilvēku par jautājumiem, kuri jūs sāpina, par samilzumiem attiecībās un izsakiet viņam savas vispārdrošākās vēlmes un pat fantāzijas! Nekautrējieties būt visseksuālākie, vispārdrošākie, visiejūtīgākie, vismīļākie viens otram!

Fragments no V.L. Miķelsones grāmatas: “Atrodi sevi”