Beidzot pozitīvas vēstis!22.02.2023

Dzīves situācija šobrīd nevienu nelutina, dažbrīd ikviens sajūt sagurumu no negācijām, kuras aptver visu pasauli. Gandrīz apzināti rodas vēlme pamanīt kaut ko patīkamu, sirdi iepriecinošu.

Beidzot pamanīju pozitīvu pavērsienu Latvijā. Jaunais ASV vēstnieks Kristofers Robinsona kungs pieder Napoleona tipam. Vizuāli gandrīz kopija saeimas priekšsēdētājam Edvardam Smiltēna kungam. Tas nozīmē, ka Napoleons ir labdabīgs Latvijas politikai un piederīgs trešai kvadrai, kuras vairākums šobrīd ir gan valdībā, gan saeimā. Pašreiz ir 3. kvadras valdīšanas laiks kultūrā. Prognozes paredz, ka ar Robinsonu kungu neradīsies vērā ņemamas domstarpības, viņš būs lojāls Latvijai un tās politikai. Viņš ir pozitīvists. 

Latvijas prezidents Egils Levita kungs pieder Balzaka tipam, kas ir duālais Napoleonam. Duāls – nozīmē vissaderīgākais. 

 

Situāciju pasaulē es skatu caur socionikas prizmu. Ikvienu gaisotni veido cilvēks, vienalga, kādu amatu viņš ieņem (arī vienā ģimenē, darba kolektīvā). Jo augstāks amats, jo cilvēks (sociotips) izdara iespaidīgu ietekmi uz sabiedrību. Nesaskaņas rodas valstu vadītāju starpā, kad nesaderīgi socioniskie tipi nespēj pieņemt otra valdīšanas stilu. Zinot, ka 16 sociotipi sadalās čerās kvadrās, tas nozīmē, ka pastāv četri atšķirīgi viedokļi, atšķirīgs valdīšanas stils, sasniedzamie mērķi, uzdevumi un ceļš, kā to sasniegt. Mani vērojumi daudzu gadu garumā atbilst socionikas prognozēm, kuras neliek vilties.

      
Kristofers Robinsons                         Edvards Smiltēns                         Dmitrija Gordons                        

Pie Napoleona tipa pieder arī viens no populārākiem Ukrainas žurnālistiem, bijušais domnieks Ukrainā – Dmitrijs Gordons, kuru Latvijā daudzi pazīst no viņa sniegtām intervijām. Viņa domu daudzveidībā un drosmē tās pasniegt, ir vērts ieklausīties. Pamanīsiet, ka Gordona kungam sejas forma ir atšķirīga, to ietekmē psihosofiskais tips, jo tādi katram socioniskam tipam ir 24.

Kā jau aprakstīju iepriekš, nesaskaņas ar Turcijas, Ungārijas un Baltkrievijas, Krievijas līderiem rodas diskomfortablo socionisko tipu un atšķirīgo kvadru vērtību dēļ. Šie sociotipi pieder 2. kvadrai, kurai ir diskomfortas attiecības ar 3. kvadras (pārsvarā Latvijas un pasaules) politiķiem.

Sabiedrībai jau savlaicīgi jābūt modrai, lai ASV no jauna par prezidentu netiktu ievēlēts Tramps. 

Sabiedrība ar novēlošanos pieņem socionikas zināšanas, taču tās būtu noderīgas tieši šobrīd un ikvienam. Tās ļautu izprast procesus sabiedrībā un dažkārt ļautu izsargāties no nepatīkamām problēmām.