Lai mēs nekad viens otrā neviltos!15.12.2021

Reti atradīsies tāds pāris, kurš veidojot kopdzīvi, iedomāsies par šķiršanos. Arī laulības solījumā izskan vārdi … “gan priekos, gan bēdās, līdz nāve mūs šķirs”.

Bieži novērojams, ka kaut arī pāris cerīgi uzsāk kopdzīvi, neskatoties uz doto solījumu, daudzi tomēr šķiras. Bieži vien ātri pēc kopdzīves uzsākšanas un pat vairākas reizes. Turklāt katrs izdomā virkni šķiršanās iemeslu “par to otro”, visbiežāk pats paliekot bez vainas.

Visticamāk tāpēc mani dziļi aizrauj rakstura zinātnes (socionika un psihosofija), jo viņas aizstāv ikvienu cilvēku. Savās grāmatās to esmu minējusi, ka, apgūstot šīs zinātnes, katrs iegūst savā personā advokātu un psihologu.

Vārds aizstāvība noteikti nav domāts par noziedzniekiem, kuras kāds veicis. Zinātnes ietver sevī apgalvojumus, kas izgaismo (šeit runāsim par rakstura tipiem pozitīvā nozīmē) ikviena tipa iedzimtās iezīmes, kuras veido cilvēka raksturu. Tā skaidri deklarē, ka SLIKTU CILVĒKU NAV, ir tikai raksturu nesaderība starp viņiem.

Cilvēks dzīves laikā savu raksturu izmanīt nav spējīgs, taču izglītība un komunikācija sabiedrībā to “piepilda”. Tādos gadījumos cilvēks bieži saka, ka kļuvis savādāks, nekā agrāk. Faktiski tips (cilvēks), ir piepildījis savu psihes modeli, bet nav pārtapis par citu tipu.

Ja runājam par 16 socioniskiem un 24 psihosofiskiem tipiem, tad tie tiek sagrupēti komfortablās grupās, kuras dēvē par kvadrām. Vissaderīgākais partneris katram atrodams tikai savā kvadrā, jo abiem dzīves uzskati un vēlmes sakrīt. Katrai kvadrai ir savi uzdevumi uz savas vēlmes, intereses, vērtības. Jāteic, ka tās vienā kvadrā ir pavisam līdzīgas, bet, salīdzinot ar citām kvadrām, samērā atšķirīgas. Visbiežāk tieši tas ir šķiršanās iemesls, jo viņu vērtības nesakrīt. Pie vērtībām pieskaitāma arī parastā ikdiena un ikdienas sīkumi.

Vēlmes, ko katrs gaida no partnera, visām kvadrām, ir ļoti līdzīgas, tikai ceļš uz tām atšķirīgs: tā ir vēlme pēc abpusējas mīlestības, uzticēšanos otram, patiesumu, cilvēka cieņas uzvedības. Visi tipi vēlas vīt savu ligzdiņu, labiekārtot to, radīt pēcnācējus, pienācīgi nopelnīt, kopīgi saimniekot. Taču, ja partneris ir izvēlēts no citas kvadras, tad atšķirīgs ir veids, kā, savas vēlmes īstenot. Uzsākot kopdzīvi, neilgu laiku abi piecieš nesaskaņas, cerot, ka otru pāraudzinās, vai “pierīvēsies” tam.

Faktiski bieži nesaskaņas rada sīkumi, tie pamazām drupina kopdzīvi. Uzkrātā neapmierinātība vienreiz uzsprāgst, sākas strīdi un savas patiesības pierādīšana. Un attiecības sākotnējā jūsmošanas periodā vairs neatjaunojas. Starp abiem sāk “augt siena”.

Kurš vainīgs? Neviens! Un reizē Abi! Jo abiem pietrūka zināšanu, kā izvēlēties partneri. Teiksiet, partneri neizvēlas pēc iemācītām teorijām, tas uzrodas nejauši. Šobrīd tik modernā laikmetā tas jau sen ir iespējams, varbūt ir vērts padomāt, lai nākotnē nenāktos ciest. Ja to mācītu jau vidusskolā, tad jaunietis to apgūtu un daļa kļūtu piesardzīgāki, arī mazāk piedzīvotu vilšanos.

Daži domā, ka attiecību sarežģījumus izskaidro psihologi, tikai jāmācās psiholoģija. Taču, ja psihologs spētu palīdzēt pāra domstarpību gadījumos, tad paši psihologi nekad nešķirtos.

Vairāk uzzināsi V.L. Miķelsones grāmatās: “Atrodi sevi!” un “Izdzīvot mūžu saskanīgi!”

Atbilstoši šim rakstam veicu pētījumu. 
Pēdējā laikā Apollo ziņās bieži parādās raksti par Annas Sedakovas un Jāņa Timmas attiecībām. Es papētīju pāra rakstura tipus un viņu savstarpējo attiecību prognozi pēc socionikas skalas. Turpmāk mājaslapā tik ievietots šo attiecību apraksts.