Lai mēs nekad viens otrā neviltos!15.12.2021

Rediģēts 31.05. 2024.g.

Reti atradīsies tāds pāris, kurš veidojot kopdzīvi, iedomāsies par šķiršanos. Arī laulības solījumā izskan vārdi … “gan priekos, gan bēdās, līdz nāve mūs šķirs”. Varbūt vienīgi tas notiek aprēķina laulībās. 

Bieži novērojams, ka, kaut arī pāris cerīgi uzsāk kopdzīvi, neskatoties uz doto solījumu, daudzi tomēr šķiras. Bieži vien tas notiek drīz pēc kopdzīves uzsākšanas un, dažam pat vairākas reizes. Turklāt katrs izdomā virkni šķiršanās iemeslu “par to otro”, visbiežāk pats paliekot bez vainas.

Visticamāk tāpēc mani dziļi aizrauj rakstura zinātnes (socionika un psihosofija), jo viņas aizstāv ikvienu cilvēku. Savās grāmatās to esmu minējusi, ka, apgūstot šīs zinātnes, katrs iegūst savā personā advokātu un psihologu.

Vārds aizstāvība noteikti nav domāts par noziedzniekiem. Zinātnes ietver sevī apgalvojumus, kas izgaismo (šeit runāsim par rakstura tipiem pozitīvā nozīmē) ikviena tipa iedzimtās iezīmes, kuras veido cilvēka raksturu. Tās skaidri deklarē, ka SLIKTU CILVĒKU NAV, ir tikai raksturu nesaderība starp viņiem.

Cilvēks dzīves laikā savu raksturu izmanīt nav spējīgs, taču izglītība un komunikācija sabiedrībā to “piepilda”. Tādos gadījumos cilvēks bieži saka, ka kļuvis savādāks, nekā agrāk. Faktiski tips (cilvēks), ir piepildījis savu psihes modeli, bet nav pārtapis par citu tipu.

Ja runājam par 16 socioniskajiem un 24 psihosofiskajiem tipiem, tad, abās raksturu zinātnēs tie tiek sagrupēti komfortablās grupās, kuras dēvē par kvadrām. Vissaderīgākais partneris katram atrodams tikai savā kvadrā, jo abiem dzīves uzskati un vēlmes sakrīt. Katrai kvadrai ir savi uzdevumi uz savas vēlmes, intereses, vērtības, pasaules izpratne, arī kompleksi. Jāteic, ka vienas kvadras pārstāvjem ir pavisam līdzīgas vērtības , bet, salīdzinot ar citām kvadrām, tās ir atšķirīgas. Visbiežāk tieši tas ir šķiršanās iemesls, jo viņu vērtības nesakrīt. Pie vērtībām pieskaitāma arī parastā ikdiena un ikdienas sīkumi.

Tas, ko katrs cilvēks gaida no partnera, visām kvadrām, ir ļoti līdzīgas, tikai ceļš uz tām atšķirīgs: tā ir vēlme pēc abpusējas mīlestības, uzticēšanos otram, nesamākslotas uzvedības. Visi tipi vēlas vīt savu ligzdiņu, labiekārtot to, radīt pēcnācējus, pienācīgi nopelnīt, kopīgi saimniekot. Taču, ja sastaptais partneris ir no citas kvadras, tad atšķirīgs ir savu vēlmju īstenošanas veids. Uzsākot kopdzīvi, neilgu laiku abi piecieš nesaskaņas, cerot, ka otru  pārveidos, pāraudzinās, vai arī “pierīvēsies” tam. 

Faktiski bieži nesaskaņas rada sīkumi, tie pamazām drupina kopdzīvi. Uzkrātā neapmierinātība vienreiz uzsprāgst, sākas strīdi un savas patiesības pierādīšana. Un attiecības sākotnējā jūsmošanas periodā vairs neatjaunojas. Starp abiem sāk “augt siena”.

Kurš vainīgs? Neviens! Un reizē Abi! Jo abiem pietrūka zināšanu, kā izvēlēties partneri. Teiksiet, partneri neizvēlas pēc iemācītām teorijām, tas uzrodas nejauši. Šobrīd tik modernā laikmetā tas jau sen ir iespējams, varbūt ir vērts padomāt, lai nākotnē nenāktos ciest. Ja socioniku jaunietis būtu  apguvis beidzot vidusskolu, tad daļa kļūtu piesardzīgāki un mazāk piedzīvotu vilšanos partnerī.

Daži domā, ka attiecību sarežģījumus izskaidro psihologi, spēj palīdzēt, atiek mācīties psiholoģiju. Taču, ja psihologi spētu palīdzēt pārim domstarpību gadījumos, tad paši psihologi nekad nešķirtos.

Vairāk uzzināsi V.L. Miķelsones grāmatās: “Atrodi sevi!” un “Izdzīvot mūžu saskanīgi!” Minētās grāmatas izpārdotas! Izdota elektroniskā grāmata “Atrodi sevi! kuru var iegādāties J. Rozes grāmatu bāzē: https://www.janisroze.lv/lv/jra-e-gramatas.html. Cena 15 E

Atbilstoši šim rakstam veicu pētījumu. 
Pēdējā laikā Apollo ziņās bieži parādās raksti par Annas Sedakovas un Jāņa Timmas attiecībām. Es papētīju pāra rakstura tipus un viņu savstarpējo attiecību prognozi pēc socionikas skalas un diemžēl nesaskatīju prognozes turpmākai kopdzīvei. Tās ir sociālā pasūtījuma attiecības. Ļoti smagas!  Turpmāk mājaslapā tik ievietots šo attiecību apraksts: Sākotnējo attiecību kaisle nav mīlestība!