Nenotici parodijai! – 3. turpinājums20.11.2023

Pēc 16. novembra raidījuma

Šovā: “Mīli ar galvu!” notiek kungu papildinājums.

Šova balss saka, ka šova eksperti trim dāmām sagatavojuši saderīgus partnerus. Paraudzīsimies, vai patiešām šoreiz tie nebūs kārtējie meli.

Pirmais pāris: Kitija, Klāvs + Jānis

Kitija (Donkihote) jūt, ka attiecības ar Klāvu (Robespjēru) kaut kur iesprūdušas, starp viņiem ir uzradusies spriedze, un nekas nemainās. Tās sasniegušas maksimumu.

Šai, it kā vēsi draudzīgai ģimenei tiek piespēlēts papildinājums, vīrietis Kitijai. Tas ir Kitijas atraidītais JānisDžeka tips. Donkihotei ar Džeku (š.v.) šķietami vienādo attiecības. Tikai (+7) komforta balles no iespējamām 35. Kopdzīvei nav piemērotas. Kitija nedaudz jūsmo par Jāņa ierašanos, iespējams, tādēļ, ka trešais cilvēks kliedēs spriedzi.

Klāvs slēpj pārsteigumu, abi ar Jāni pazīstami kopš šova pirmsākumiem. Attiecības starp Robespjēru un Džeku nav diskomfortablās. Tās ir (p.p.) – pilnīgi pretējo attiecības. Čeprova saka, ka Jānis esot ļoti emocionāls cilvēks, kurš Kitijai spēšot sniegt pilna spektra emocijas.

Nebūt Džeki nav apveltīti ar emocijām, bet drīzāk neizsīkstošu dzīvesprieku, vienmēr smaidoši. Tātad Jānim tips noteikts NEPAREIZI.

Jānis emocionāli ir nobriedis nopietnām attiecībām, jūsmīgi izsakās par vēlmi nodibināt ģimeni, sagaidīt bērnus. Par nožēlu jau pirmajā dienā saka, ka notikusi maza vilšanās, jo tikšanos bija iztēlojies savādāk. Saka, ka, ieraugot Kitiju, klikšķi av sajutis.

Ja pārī ir divi loģiskietipi, nenotiek tā saucamā elektrizēšanās un attiecības intīmās sliedēs neievirzās. Ģimenes dibināšanai pilnīgi nepiemērotas.

Par Jāni viņa vietnē izlasīju, ka darba kolēģi viņu mīl jautrības un pozitīvisma dēļ. Ja Jāņa neesot darbā, kolēģiem esot garlaicīgi. Tāds ir Džeka tips, kurš no astoņiem loģiskajiem ir vissmaidošākais, jautrākai un komunikablākais. Tas vilinoši liek domāt, ka Džeks ir ētisks  E tips.

Kitija nesagaidīja savus papildinošos Igo vai Dimā. Visai šai trijotnei ir lemts izjukt, bet vienkāršas draudzīgas attiecības tie var saglabāt ilgstoši. Tādi paši sievietes tipi jāsastop Klāvam. 

Otrajā pārī arī Zanei tiek “piespēlēti” pat divi kungi.

Otrā pārī palikusi tikai Zane, jo Edgars tika aizsūtīts mājās. Zane saka, ka, ja viņai neatsūtīs citu partneri, tad būs jāatgriežas mājās. Taču ilgi nebija jāgaida, kad pie mājas durvīm parādījās viņas sākotnēji tumsā neizvēlētais Jānis – Jeseņins.

Čeprova komentē, ka Jānis Zanei esot viens no trim sākotnēji atlasītiem saderīgiem partneriem. Viņš esot enerģijas pārpildīts cilvēka, Zanes stiprā siena.

Protams, ka Jāni Čeprova notipojusi par Napoleonu, viņas kārtējā kļūda. Arī pats Jānis Riņķis facebokā atklāj sajūsmu par Napoleona tipu. Uz manu ierosinājumu pārskatīt tipu, reaģēja noraidoši.  

Socionikas eksperti zina, ka Napoleonam ir strauja, steidzīga gaita, stalts augums, kuram raksturīga viena, citiem tipiem nepiemītoša atšķirība – plecu daļa ir krietni platāka nekā gurni. Tāpēc Napoleons uzvalku veikalā nopirkt nevar neatbilstošo parametru dēļ.  Jānim kā Jeseņinam, augums sagumis, muskuļu slānis izvietots pa visu ķermeni, lai arī viņš ir ļoti runīgs (melnā emocija E) bet skats intraverts.

Zīmīga bija pirmā Jāņa tikšanās ar Zani, viņš teica: “Sveika, mana karalien!” Tāds teiciens atbilstošs otrai aristokrātu kvadrai, pie kuras pieder Jeseņins. Ja ir apgūta socionikas teorija, svarīgi ieklausīties cilvēka izteiktos vārdos, jo katrs tips tos izsaka automātiski, atbilstoši savam tipam. Kaut arī Balzakai ar Jeseņinu radniecīgo attiecības (r.a. +3) bet kopdzīvei tās pilnīgi nav piemērotas.

Vēl zīmīgi ieklausīties, ko Jānis saka par sevi. Viņš sirdī esot mākslinieks. Tātad “N” T intuitīvais tips. Viņš saka, ka ārpus mājas varot spridzināties, bet mājās viņam nepieciešams miers un blakus cilvēks, kurš spējīgs absorbēt viņa milzīgo enerģiju. Tātad tas apstiprina piederību intravertam tipam. Jāni fascinējot tas, ka Zane izrādījusi rūpes par viņu. Pilnīgi pareizi, Žukovs (kas ir Jeseņina duālais) rūpējas par saviem saderīgiem. Napoleons negaida rūpes, bet pats rūpējas par partneri. Napoleons nedz sirdī, nedz dzīvē nejūtas kā mākslinieks, bet aktīvs darbonis, praktiķis. Arī mājās viņš ir kustīgs un dzīvīgs.

Seko nākamais pārsteigums Zanei.

Lūk, ko raksta STV pirmā savos komentāros: Lai spilgtāk atspoguļotu dāmu vājās puses, šova laikā ieradīsies tā saucamie “pavedinātāji”, kuru galvenā loma būs apreibināt dalībnieces, vedinot “uzkāpt” uz tiem pašiem attiecību grābekļiem.

Socionikas eksperti ir pārsteigti par šādu motivāciju! Vai tas nozīmē – paņirgāties par sievietēm?

Un patiesi, Zanei tiek piespēlēts vēl viens “mačo”– Santoss. Esot dejotājs. Viņš esot iesūtīts, lai pārbaudītu Zanes un Jāņa saderīgo attiecību uzticību. Bet neesot Zanei saderīgs. Viņš iedrošināšot, uzmundrināšot Zani.  Jānis jūtas apbēdināts, jo, vēl nepaspējis iepazīties ar Zani, kad tā tiek atņemta. Zane jūtas apmulsusi, nesaprot, kas notiek ar viņu, varbūt tā ir ķīmija, vai mīlestība. Bet viņas vecumā diezin vai tas ir iespējams.

Mēs būsim godīgi, jo Santosa tipu pagaidām atpazīt nevaram, tur ir tik daudz nedabīga – tetovējumi, uzkačāti muskuļi. Viņš pats maz parādās ekrānā. Pašreizējais variants Igo, bet tā ir tikai hipotēze. Katrā ziņa viņš nav Zanei saderīgs, jo viņas saderīgos Napoleonus, Draizerus mēs viegli atpazīstam. Santoss nav no tiem. Ja Igo, tad Balzakai ar viņu (K) konflikta attiecības, tas ir milzīgs diskomforts, ko pirmajās tikšanās reizēs var neizjūt.
Prognozes – jau tā sanervozētā Zane izskatās, ka atkal paliks bez partnera. 

Trešais pāris Laura un Ainars

Arī Ainara un Lauras attiecības iestrēgušās. Ainars saka, ka neesot vēlme Zanei pieskarties, pat zvana seksologam, lai saprastu, kā rīkoties. Socionika esot labs piemērs, bet neizprotams. Mēs abi taču esam vadoņi! Bet mūsu nesākušās attiecības tā arī neuzsakās, tā Ainars.
Vai tiešām saskanīgais pāris saies ragos! Tādu jautājumu uzdod STV pirmā.

Bet mēs, socionikas ekspertu grupa jau pašā sākumā noteicām katram tipu, viņiem nebija lemts palikt kopā. 

Ja ieklausās Lauras un Ainara dialogā, var secināt, ka viņi runā par citiem cilvēkiem, par pagātnē pielaistām aplamībām, visādām muļķībiņām. Tā ir laika “stiepšana”, tā nesarunājas saderīgie. Ja cilvēks satiek savu saderīgo duālo vai aktivatoru, viņi tik ļoti ir aizņemti paši ar sevi, ka citus pat nepamana.

Beidzot, Ainara atzīšanās ievieš skaidrību, izrādās Čeprova abus notipojusi par Žukoviem, jo Žukovs patiesi, ir vadonis, rīkotājs, bīdītājs. Viņus nevieno vienādo attiecības (kā bija Čeprova teikusi sākumā), bet radniecīgo (r.a.), kā noteicām mēs. Kā jau rakstīts iepriekš, Laura ir Džeka, bet Ainars – Štirlica tips.

Mēs saprotam to lasītāju, kurš domā, ka socionikas eksperts nevar tipu noteikt bez intervijas. Tas ir viens no socionikas eksperta talantiem, taču ne katram ir dots tāds talants. Tas ir analogi tam, ka, ja cilvēks apguvis matemātiku, skaidri redz nepareizu reizinājumu, ka 5 X 5 nav 18, bet 25! Atliek apgūt socionikas teoriju un ievērot ārējo pazīmju atšķirības, runas veidu, raksturojumu par sevi, modes tendences, tad arī socionisko tipu var noteikt pat no neierobežotu kilometru attāluma.

 

Ainaram par pārsteigumu, Laurai tiek “piespēlēts” mačo Viktors Blohins – Napoleons. Viņš esot precējies, fitnesa treneris no Rēzeknes. Sievieti nemeklējot. Viņš vēloties pārliecināties, kā darbojas vīrieša šarms, jo Napoleons ir ļoti par sevi pārliecināts tips. Viņš saka, ka attiecībās vairāk pievēršas sievietes iekšējam saturam, viņas inteliģencei, bet ne ārienei.

Čeprova deklarē, ka Viktors Laurai nav saderīgs. Ja vērā ņem viņas neskaitāmās kļūdas socioniskā tipa noteikšanā, tad Viktors Laurai kā Žukovai tiešām nav saderīgs. 

Taču socionikas ekspertu grupa šoreiz pārsteigs gan “vienīgo eksperti Baltijā – tā viņa sevi pasniedz”, Čeprovu, gan šova rīkotājus, gan skatītājus. Viktors ir izteikts Napoleons.

Manāms, ka Lauru Viktora uzrašanās iepriecina. Ainars jau ir pamanījis, kā Laura jūsmo un staro, jo ir aizrāvusies ar Viktoru. Nelīdzēja Aināra gūtā konsultācija no seksologa, jo Ainārs nesaprata, kā turpināt kontaktēties ar Lauru. Redzams, ka viņš neveikli jūtas, jo ir saņēmis “kurvīti”. Ainārs kritiski izsakās par Lauras uzvedību, kopš uzradās Viktors. Viņš saka, ka Laura neprot uzmanību veltīt diviem.

Balss šovā atgādina, ka Lauras un Viktora attiecības ir saderīgas. Vai izdosies trešajam šīs saderīgās attiecības izjaut?

Turpmāk patiešām būs interesanti novērot, vai Laura sapratīs, ka Viktors ir viņas vissaderīgākais partneris. Viņus vieno (A) aktivācijas- vissaderīgākās attiecības. Komforts balles visaugstākais no iespējamām (+) 44 balles.    Turpinājums sekos!