Nenotici parodijai! – 2. turpinājums06.11.2023

Iepriekšējo virsrakstu gandrīz būtu nepieciešam palabot, lai katrs saklausītu kā brīdinājumu – Lūdzu, nenoticiet tam, kā socionika tiek pasniegta šovā! Kā izsmiekls sabiedrībai. Lūdzu, nenoticiet parodijai!
Ikvienai zinātnei kultūrā jāienāk pamazām, bez liekas reklāmas, bez pompozitātes. Cilvēkiem tai jānotic, arī ar piemēriem no dzīves.

Pagājusi šova dalībnieku ceļojuma ceturtā diena.
Pirmais šova pāris – Kitija un Klāvs 

Saskarsme draudzīga, kāda parasti veidojas Spoguļa – cieņas attiecībās. Abi pieder pirmajai kvadrai. Taču tajās trūkst papildinājuma, abi partneri ir loģiskie.
Kitija nesajūt piepildījumu un izsakās, ka grib mājās. Viņa saka, ka ar Klāvu ir labi draugi un domā, ka tādi paliks arī pēc šova. Taču Klāvu kā savu mīļoto vīrieti iedomāties nespēj. Kitija tuvākas attiecības izprot ar to, ka jāsākas “ķīmijai”, kaut kādai dzirkstelītei, bet starp mums tas nenotiek. Viņa nezina, kā to saudzīgi pateikt Klāvam. Taču Klāvs pats to jūt, ka satuvināties nav paspējuši, un domā, ka tādas vēsas attiecības saglabāsies līdz šova beigām.

Otrais šova pāris – Zane un Edgars

Skumīgi noskatīties tādā cilvēku spīdzināšanā, jo saskarsme šajā pārī notiek apgrūtinoši. Superego – nogurdinošās attiecības nav attiecības ar partneri vienā kvadrā – Zane 3. kvadra, Edgars – 1. kvadra.  Katrā kvadrā ir sava, atšķirīga gaisotne, kuru, tipam no citas kvadras ir grūti pieņemt. Samērā ātrā laikā superego attiecībās veidojas spriedze, ir gadījumi, ka saspīlējums noved pat pie fiziskas izrēķināšanās. Kaut arī “eksperte” Čeprova Zanei telefona sarunā dod padomus, lai, nerokot pārāk dziļi, lai atslābstot. “Tev taču ir labs čalis, dodot sev laiku! Esi lielāka pofigiste!”
Tādus padomus neesmu lasījusi nevienā socionikas autora grāmatā. Tā nav socionika, bet Čeprovas personīgā nostāja. Tas izklausās pēc otra cilvēka pārveidošanas pēc sevis, kas nav iespējama.
Zane it kā nedaudz nomierinās, taču padoms nelīdz, attiecības pasliktinās, līdz noved Zani pie asarām. Zane skaidri jūt un pasaka, ka viņi ar Edgaru nebūs pāris. 
Arī Edgars uzsprāgst, sakot, ka ir vīlies Zanē katru sekundi arvien vairāk. “SOCIONIKA NEDARBOJAS!” tā viņš saka.
Tik skarbus vārdus nācās dzirdēt no Edgara. Tā ir visīstākā ņirgāšanās par zinātni, kā arī par šovā iesaistītiem cilvēkiem. Es domāju, ka viņi nemaz tik ātri to neaizmirsīs. Un šaubīsies par socioniku.

Pilnīgi murgainus ieteikumus izsaka seksologs Šulcs. Arī socionikai intīmas dabas jautājumos ir ko teikt. Izlasi rakstu: “Deja kā intimitātes sastāvdaļa”: https://www.socionika.lv/gimene-un-berni/deja-ka-intimitates-sastavdala/. Nav iespējams intīmā tuvumā dejā pieņemt ķermeni, kurš atgrūž. 

Trešais šova pāris – Laura un Ainārs

Laurai brīnišķīgi piestāv šī frizūra, tad viņa izskatās īsta un iekārojama. Šova laikā viņas mati bija gari. Turklāt, tipiskā Džekas kantainā seja.

Čeprova šo pāri raksturojot, izteicās, ka abi labi sapratīs viens otru, abi mīl komfortu, sakārtotu vidi, ka izvēlētajā mājoklī sajutīs diskomfortu. Sapratu, ka abiem ir noteikta dominējoša sensorā iezīme. Nezinu, kuru ekstraverto sensoro viņa domājusi – ja jau vienādie, tad Štirtlicu, vai Žukovu. . 

Šovā atklājās, ka nebūt abiem nav dominējošā sensorā iezīme. Ainārs uzvedas raksturīgi Štirlicam – 4. kvadra, bet Laura, kā tipiska Džeka – 3. kvadra. Ir brīži, kad abi it kā saprotas labi, jo radniecīgo – sāncensības attiecības kādu laiku rada sajūsmu.  Kāds prieks, ka sastapts ilgi neredzētais radinieks! Taču radinieka ilgāka uzturēšanās ciemos, saimnieku sāk kacināt. Jo, kad izrunāti jaunumi, pārspriestas ģimeniskās lietas, bizness, tad pēkšņi aptrūkst sarunu pavediens. Tas bija pamanāms viņu tandēmā. Kaut kas sāka kacināt Aināru, kaut arī tie bija sīkumi, bet, tiem krājoties, notiek sprādziens.

Viņš pārsteigti izsakās, kāpēc Laurai divas somas jāņem uz jūru, var taču salikt vienā? Kāpēc pēc peldes jāēd gala, bet ja vajadzīgi tikai augli? Kāpēc restorānā Laura uzsāk ēst brīdī, kad skan viņiem veltītā mūzika?

Ainārs gaida, ka Laura atbrīvosies attiecībām, jo tā spētu uzvesties viņa saderīgās Dostojevska un Hakslija tipa sievietes. Viņš ar izbrīnu sejā izsakās, ka, sācies pilnīgs sviests, jo Laura pat neklausās, ko viņš grib, un paliek pie sava. Savukārt Laurai rodas vēlme no Aivara atpūsties. Arī par pirkumiem nespēj vienoties.  Ainārs kā ceturtās kvadras pārstāvis, vēlas ēst sabalansētus, ekoloģiski tīrus produktus, vairumā augļus, saknes. Bet Laura, kā trešās kvadras pārstāve, izvēlas kalorijām bagātākus ēdienus. Tās ir kvadru iezīmes.

Laura sevi kā Džeku brīnišķīgi atklāj, meklējot svešā pilsēta nepazīstamas vietas. Viņai pat acis sāk spīdēt, jo tā ir Džekas stiprā puse intuīcija (N) T .  To savukārt Ainārs atzīst, jo Štirlicam intuīcija ir visvājākā 4. kanālā. Šttirlics labāk jūtas ejot jau zināmus ceļus. 

Nespēju iztēloties, kā pāri sagaidīs šova noslēgumu. Visticamāk, kopīgā ceļojumā nebrauks neviens pāris.