Seminārs Preiļu novada skolotājiem17.03.2011

2011.gada 9.martā Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore Aija Caunes kundze bija noorganizējusi socionikas semināru izglītības darbiniekiem. Priecājamies, ka semināru apmeklēja 46 dalībnieces. Mums radās iespaids, ka vienaldzīgo nebija. Ir cerība, ka kāda daļa Preiļu jauniešu, pateicoties skolotājiem, atradīs ceļu pretī savas atbilstošās profesijas izvēlei.

Patīkami konstatēt, ka Biedrības “Socionika” uzsāktais projekts “Socionika ieiet skolās” turpinās. Arī šajā seminārā dalībnieki uzzināja savu sociotipu, un to katrs atstāja, ieguvis jaunu pseidonīmu.

Savukārt Tūrisma Informācijas Centra vadītāja, socionikas konsultante Irēna Kjarkuža, mūs iepazīstināja ar Preiļu Leļļu Karaļvalsti. Bija prieks konstatēt, ka apskatot visu daudzpusīgo materiālu un vēl neieraugot pašu mākslinieci, mēs konstatējam, ka te saskaņā ar savu sociālo lomu darbojas AmatnieceMeistare. Kad ieraudzījām mākslinieci Jeļenu Mihailovu, nebija šaubu par viņas sociotipu – Gabēna. Šī Leļļu karaļvalsts patiešām ir vieta, kur katrs var aizmirst šodienu, kļūstot par princi vai princesi, karali vai karalieni, vai vienkārši skaistu sievieti. Te atgriezīsimies vasarā.

Latgales cilvēkos redzējām un sajūtām optimismu, un novēlam viņiem to saglabāt un izplatīt citiem.

Sirsnīgi pateicamies gan Aijai, gan Irēnai! Patīkamās atmiņās daloties un cerot uz ražīgu sadarbību, Līvija un Elvis.

Semināra dalībnieki iemūžināti fotoattēlos