Socionikas pirmssākumi13.09.2023

Nostaļģiskas pārdomas rudenī

Cilvēka spēkos nav mainīt gadalaika rituma ciklu. Atkal ir pienācis kārtējais rudens – 2023. gads. Tumšās ar lietu pārpilnās dienas vedina iegrimt pārdomās, kavēties atmiņās, un izvērtēt – kas liek atvērt durvis uz pagātni. 
Šobrīd man tie ir socionikas pirmsākumi, viss, kas saistās ar vārdu PIRMOREIZ.

Socionikas teorijā jau biju iegrimusi pietiekošā dziļumā, apjautusi tās jēgu cilvēka dzīvē, izvērtējusi savas veiksmes un neveiksmes. Tas man lika aizdomāties par socionikas “iesēšanu” citu cilvēku apziņā. Biju pārliecinājusies par tās patiesumu, veidojot pāru salikumus iepazīšanās aģentūrā “Skārleta” – 1997. gads, jo kopā ar Ilonu bijām veiksmīgi kopā savedušas 580 pārus.  Mēs izmantojām socionikas ieteikumus (starptipu attiecību prognozes). Pārliecinājāmies, ka socionika palīdzēja! Tieši Ilona PIRMOREIZ manās rokās “ielika” socioniku. Mūsu darbība “Skārletā”, pielietojot socioniku, izraisīja plašu rezonansi Latvijā. Mūs intervēja dažādi preses izdevumi, jo tas bija jaunums. 

 

 

Mēs ar Ilonu 1997. gads

 

 

 Mana PIRMĀ grāmata “Nepārveido sevi, tikai uzzini, kas esi!” bija iznākusi 2004. gadā. Prezentāciju Latviešu biedrības namā vadīja mūsu slavenais kinorežisors Streiča kungs. 

  1. gadā biju paspējusi PIRMO reizi apmeklēt Kijevas starptautisko socionikas konferenci. 

 

 

 

Kijeva. 2005. gada septembris. Pa labi Juris Simanovs -Napoleons, pa kreisi Nemirovskis-Balzaks, vidū Ināra Pomere, ar kuru kopā apmeklējām konferenci. Es fotografēju. 

Reiz, interesentu grupas pamudināta, 2006. gada janvārī PIRMOREIZ uzsāku apmācīt jaunos socioniķus. Biju samulsusi, jo nekad netiku darbojusies kā pasnedzēja. Bet viss reiz notiek PIRMOREIZ! 

 

 

 

 

Ilzīte; Jolanta; Ligita; Sanita; Gundega un Rita. Aizmugurē stāv Olga, kura tolaik pirmā papildināja manas zināšanu socionikā. Olgu paņēma kovids.

Liktenis aizvedis katru savā dzīves ceļā. Jolanta kardināli mainīja profesiju. Ar Ilzīti joprojām uzturam ciešas saites.

Tā paša 2006. gada februārī kursus apmeklēja 2.grupa: Aivis; Līga; Liene; Māris un vēl citi. 

 

 

 

 

 

Divi Balzaki, bet ar atšķirīgiem psihotipiem. Lauris – Tvardovskis, tātad iespējams kļūs kā labs vadītājs. Viņš pēc gada krasi mainīja frizūru, jo augšējā foto viņš redzams ar gariem matiem. Viņš bija nobriedis nopietnai darbībai nākotnē. Savukārt Māris – Sokrāts, pētnieku grupā, iespējams, kādreiz viņu pārsteigs doma kaut ko pētīts politikas jomā. Šobrīd viņš ieņem augstu amatu valdībā.

 

 

 

 

 

Mums bija kļuvis par tradīciju vismaz reizi mēnesī pulcēties vienkopus. Ar katru jauno socionikas kursus apguvušo grupu mūsu pulks auga.  Mūsu kopā būšana ilga 6 un pat vairāk stundas, vienmēr uzradās interesantas tēmas, kurās viss notikušais tika izvērtēts caur socionikas prizmu.

Visus jaunos socioniķus nevarēšu pieminēt, jo tad sanāktu ievietot pārāk daudz foto. Taču 2006. gads noslēdzās ar 27 socionikas jaunākā konsultanta apliecības iegūšanu.

Turpmāk vēl!