Socionikas viedoklis26.01.2012

Šajā sadaļā: Socionikas viedoklis, līdzīgi kā sadaļā: Uzdrīkstēšanās, mēs ievietojam savas pārdomas, secinājumus un komentārus, kas ir atšķirīgi no citu izteiktiem komentāriem. Mūsu skatījums vienmēr tiek izvērtēts caur socionikas prizmu.
Dažos gadījumos mēs varam attaisnot kādu rīcību, kura presē un cilvēku uztverē tiek uzskatīta kā negatīva. Citos gadījumos ar savu analīzi mēs noņemt tādu kā plīvuru, kas palīdz situāciju izgaismot no cita skatupunkta.

Lai veiktu šādu analīzi, vairākos gadījumos nepieciešams noskaidrot rakstā iekļauto personu sociotipus. No tā izriet atbilstošie attiecību scenāriji. Piemēram, rakstā: Keitas un Meganas konfliktiem karaļnamā, vispirms nepieciešams katrai iesaistītai personai noteikt socionisko tipu. Pēc tam tipus nepieciešams noteikt arī pārējiem karaļģimenes pārstāvjiem. Tieši tas noņem plīvuru un ļauj situāciju izprast no cita – socionikas skatupunkta. Tas ļauj atmest minējumus.

Starptipu attiecību komforts vai diskomforts ietekmē arī situāciju pasaulē. Ja starp valstu vadītājiem valda diskomfortablas attiecības pēc socionikas skalas, tad var pat izcelties karš.
Savukārt pretēja reakcija notiek, ja starp valstu vadītājiem ir komfortablas attiecības. Piemēram, bijušajā PSRS teritorijā pārbūves aizsākumi sākās Anglijā, (tolaik Krievijai naidīgā valstī). Margaritai Tečerei simpatizēja Krievijas līderis Gorbačovs (vairāk lasi rakstā – Sievietes piemērs politikā – Margarita Tečere).

 1. Keitas un Meganas konflikts karaļnamā
 2. Tas man bija kā sprādziens!
 3. Socionikas rentgenā
 4. Trampa slepenais ierocis
 5. It kā parastas patiesības
 6. Politiķa vērtības ir viņa raksturā
 7. Prezidents nav bandinieks
 8. Sociālais eksperiments pie altāra!
 9. Tu noteikti neesi sliktāks!
 10. Vai Ušakovs apprecēs Strautiņu?
 11. Psiholoģija vai socionika?
 12. Sievietes piemērs politikā: Mārgareta Tečere
 13. Vai Latvijā ir Tečere?
 14. Sakopta un nesakopta sēta
 15. Latvijas etnosa sociotips
 16. Ķermeņa svars un arhetipi
 17. Sarunas pie kafijas
 18. Figūra – šodienas sāpe.
 19. Par mantojuma dalīšanu