Par biedrību Socionika19.07.2019

Rediģēts 04.04. 2024. gadā

Biedrība “Socionika” kopš 2009. gada izveidoja savu avīzi – SOCIONIKA.lv, kuru iespējams izmantot kā profesionālu socionikas – psihosofijas teorijas mācību materiālu. Plašāki socionikas teorijas skaidrojumu atkārtojumi katrā jaunā rakstā netiek veikti, jo terminoloģija ir ievietota vienuviet – Teorētiskās socionikas sadaļā, lasot visus apakšpunktus.  Biedrība “Socionika” savu mājaslapu nedaudz dekorē ar komiskiem foto, lai lapa neizskatītos pārāk nopietna. Daļai lasītāju tas vairāk ieinteresē lasīt rakstus. Tāpat neizpaliek daudzas skaidrojošās tabulas, vai satura apkopojums vienuviet. 

Ja Tu, lasītāj, esi iepazinies ar saturu sadaļā – Teorētiakā socionika un zem tās savietotos rakstus, varētu cerēt, ka Tu jau esi pakavējies pie socionikas ĀBECES apgūšanas. Bet, ja neesi to paspējis izlasīt, tad labākai socionikas izpratnei, ieteicams to izdarīt vispirms.

Mēs jau zinām, ka socionika kultūrā neiefiltrēsies ne rītdien, ne pēc gada, bet tās iedīgļi sākuši atdzīvoties jau kopš  šodien. Faktiski biedrībā “Socionika” par socioniku kā zinātni sāka runāt un to pielietot jau kopš 1997. gada iepazīšanās aģentūrā “Skārleta”, kas deva spožus rezultātus. Ar socionikas prognožu palīdzību tika izveidoti vairāk nekā 580 pāri. Gūtie rezultāti mūs pārsteidza un iepriecināja. Tas bija nopietns un ticams solis socionikas turpmākai pielietošanai. 

Socionikas pielietošanas pirmssākumos gadījās, ka cilvēki laboja vārdu socionika, teikdami, – jūs kļūdījāties, tā ir socioloģija! Mēs atbildējām: Nē, nekļūdījāmies! Šis vārds joprojām interneta gramatikā tiek pasvītrots kā svešvārds, tā patiešām ir SOCIONIKA!

Mēs izanalizējām mājaslapas statistiku no tās atvēršanas sākuma – 2009. gadā, un sapratām, ka lasītāju skaits ir krietni audzis, pat nostabilizējies. Mājaslapā pa labi ievietots apmeklētāju kalkulators, kurš fiksē lasītāju skaitu ik stundu un dienā kopā. Prieku veidotājiem sagādā tas, ka liels skaits cilvēku vēlas apgūt kaut ko jaunu!  Tātad, socionika ir vajadzīga. Socionika darbojas! Par to liecina arī fakts, ka ievadlapā redzamās grāmatas (piecas) ir visas izpārdotas, tādēļ pēdējā: “Atrodi sevi!” ir izdota elektroniskā variantā. To iespējams iegādāties J.Rozes elektonisko grāmatu bāzē.

Esam veikuši statistisku izpēti par katru rakstu un secinājuši, ka cilvēkus vismazāk interesē personu skandāli, tikpat maza interese ir par politiķiem, viņu “Gaiļu kaujām”. Tādēļ tos neturpināsim ievietot. Priekšroku joprojām dosim profesionāliem – izglītojošiem rakstiem. Tas ir arī mūsu mērķis, sniegt lasītājam saprotamā valodā to minimumu, ko viņš, soli pa solim apgūstot pats spēs iemācīties socionikas teoriju. Un viņš būs ieguvējs. 

Mūs lasa 54 dažādās pasaules valstīs. Protams, biedrībai “Socionika”, kā bezpeļņas organizācijai, ir ierobežoti līdzekļi visus rakstus gramatiski pareizi iztulkotu vairākās valodās. 

Šobrīd mājaslapa ir atvērusies uzlabotā variantā. Esam pielāgojuši to lasīšanai arī no viedtālruņiem un klēpjdatoriem. Kaut arī sašaurināts ekrāns moka un nedaudz kropļo tekstu (īpaši e-grāmatā), bet jaunā paaudze pie tā ir pieradusi. 

Labprāt gaidīsim ierosinājumus no Tevis, lasītāj! Paliekot cerībā, ka viss turpināsies tikpat labi un vēl labāk! – biedrības “Socionika” administrācija.

 
  1. Socionikas pirmssākumi
  2. Socionikas definīcijas
  3. Kas MĒS esam?
  4. Socionikas pamatlicēja
  5. Biedrības “Socionika” mērķi
  6. Socioniķi! Ievēro socionikas ētikas kodeksu!
  7. Starptautiskais kopdarbības projekts
  8. Zvaigznēs ierakstīts ceļš…
  9. Filmas par socionikas vēsturi
  10. Vadošie socionikas eksperti