Ģimene, bērni un mīlestība08.01.2013

Rediģēts 21/11/ 24/g/

Šajā sadaļā, kuras mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem, socionikas padoms varētu būt ļoti noderīgs. Gandrīz nav situāciju, kuras ar socionisko analīzi, nevarētu izskaidrot, kāpēc sarežģījusies situācija. Taču daudzi cilvēki – gan vecāki, gan skolotāji, arī sabiedrība, nespēj noticēt socionikai. Vai arī pietrūkst informācijas par socioniku.

Kā ievadīt socioniku kultūrā?

Veids, ka ievadīt socioniku kultūrā, varētu sākties ar pedagogu un pēc tam skolēnu izglītošanu. Jaunietis, beidzot vidusskolu, spētu atbilstoši sanam socioniskajam tipam, izvēlēties pareizo profesijas – karjeras virzienu. Šobrīd, kad ikvienā augstskolā ir jāmaksā pietiekoši iespaidīga summa un vecākiem tā naudiņa ir jāatrod, ļoti svarīgi ir zināt, tieši uz kādu nozari virzīt jaunieti. Tikai tā attaisnosies izdotā nauda un ieguldītais laiks. 

Katra jaunieša talantu vispirms pamana skolā, arī ģimenē. Bet ne katrreiz to respektē. Dažkārt vecāki pat aizliedz un nevēlas dzirdēt, ja jaunietis min kādu citu profesiju, kura ir pretrunā ar vecāku iecerēto, īpaši ja tā priekšdienās profesija nenesīs peļņu.

Vecāki it kā izrāda rūpes par jaunieša nākotni no sava skatupunkta (jeb tipa): Bet vai Tu labi apdomāji, kā nopelnīsi, kad beigsi augstskolu….. Lūk, juristi, tas ir pavisam kaut kas cits, vienmēr nopelnīsi!

Un ne visi spēj būt labi juristi. Apgūt profesiju sev vājo funkciju aspektā, nozīmē izpostīt savu dzīvi.

Jaunietis, viņa rakstura tipam neatbilstošā jomā ieguvis diplomu, būs vājš speciālists. Visbiežāk ir gadījumi, kad jaunietis, ieguvis diplomu, pat neuzsāk darbu tajā, jo saprot, ka tas nav viņam piemērots. Taču gadi un līdzekļi izniekoti. Arī valdības mudinājums jauniešiem iegūt izglītību, kas izriet no tā brīža speciālistu deficīta sabiedrība, ir neatbalstāms.  Tātad, ja mums šobrīd valstī trūkst “bulciņas ar ķimenēm”, tad cepsim, lūdzu visi tieši tādas!

Šodienas tehnoloģiju laikmets pieprasa augsti kvalificētus profesionāļus. Tikai tad jaunietis spēs noturēties darba tirgū, ja būs ieguvis izglītību atbilstoši savām spēcīgajām rakstura iezīmēm. Tāpēc īpaši svarīgi šobrīd pievērst uzmanība profesijas (karjeras) izvēlei.

Pirmās iemaņas par socioniku gūsi, iegādājoties V.L. Miķelsones izdoto e/grāmatu: “Atrodi sevi!”, Daudzi lasītāji ar šīs grāmatas palīdzību spējuši neklātienē apgūt socioniku. Pamēģini arī TU! 

Grāmata nopērkama J. Rozes e/grāmatu bāzē! 

  1. Vērojumu anketa – nosaki sociotipu bērnam!
  2. Socioniskā tipa noteikšana bērniem
  3. Savaldzināt var ne tikai cilvēks cilvēku!
  4. Pārdomas par mīlestību
  5. Patiesību šeit nemeklējiet
  6. Dārgie, mēs nogalinam savus bērnus!
  7. Ārstē dvēseles sāpes!
  8. Sabiedrības uzskats par ideālu partneri
  9. Kāpēc mani pameta vīrs?
  10. Deja kā intimitātes sastāvdaļa
  11. Kā es maldījos partneres meklējumos
  12. Viņi veldzējās mīlestībā
  13. Mīlestība – kur tā paliek pēc kāzām?
  14. Maldīšanās spēļu izvēlē
  15. Aukle var izmainīt bērna likteni
  16. Atšķirīgas audzināšanas nepieciešamība
  17. Kurā pusē nostāšos?
  18. Sarunas ar vecākiem
  19. Bērna tipa veidošanās mātes organismā
  20. Es audzinu adoptētu bērnu
  21. Viņš mani nesaprot!