Ģimene un bērni08.01.2013

Šajā sadaļā, kuras mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem, socionikas padoms varētu būt ļoti noderīgs. Gandrīz nav situāciju, kuras ar socionisko analīzi, nevarētu izskaidrot, kāpēc sarežģījusies situācija. Taču daudzi cilvēki – gan vecāki, gan skolotāji, arī sabiedrība, nespēj noticēt socionikai. Vai arī pietrūkst informācijas par socioniku.

Veids, ka ievadīt socioniku kultūrā, varētu sākties tieši ar pedagogu un pēc tam skolēnu izglītošanu raksturu zinātnēs. Šobrīd, kad ikvienā augstskolā ir jāmaksā un vecākiem tā naudiņa ir jāatrod, lai jaunietis spētu studēt, ļoti svarīgi ir zināt, tieši uz kādu nozari virzīt jaunieti. Lai izdotā nauda attaisnotos. 

Katra jaunieša talantu vispirms pamana skolā, arī ģimenē. Bet ne katrreiz to respektē. Dažkārt vecāki pat aizliedz un nevēlas dzirdēt, ja jaunietis min kādu citu profesiju, kura ir pretrunā ar vecāku iecerēto, īpaši ja tā priekšdienās nenesīs lielu peļņu. Vecāki it kā izrāda rūpes par jaunieša nākotni: “Bet vai Tu labi apdomāji, kā nopelnīsi, kad beigsi augstskolu….. Lūk, juristi, tas ir pavisam kaut kas cits, vienmēr nopelnīsi!”

Jaunietis nepareizā jomā ieguvis diplomu, būs vājš speciālists. Visbiežāk ir gadījumi, kad jaunietis, ieguvis diplomu, pat neuzsāk darbu tajā. Arī valdības mudinājums jauniešiem, kas izriet no tā brīža speciālistu deficīta ir neatbalstāms.  Tātad, ja mums šobrīd valstī trūkst “bulciņas ar ķimenēm”, tad cepsim, lūdzu visi tieši tādas!

Šodienas tehnoloģiju laikmets pieprasa augsti kvalificētus profesionāļus. Tikai tad jaunietis spēs noturēties darba tirgū, ja būs ieguvis izglītību atbilstoši savām spēcīgajām rakstura iezīmēm. Tāpēc īpaši svarīgi šobrīd īpaša uzmanība jāpievērš jauniešu profesijas (karjeras) izvēlei. Tās ir vidusskolu pēdējās klases!

 1. Vērojumu anketa – nosaki sociotipu bērnam!
 2. Socioniskā tipa noteikšana bērniem
 3. Savaldzināt var ne tikai cilvēks cilvēku!
 4. Pārdomas par mīlestību
 5. Patiesību šeit nemeklējiet
 6. Dārgā, mēs nogalinām bērnus!
 7. Ārstē dvēseles sāpes!
 8. Sabiedrības uzskats par ideālu partneri
 9. Kāpēc mani pameta vīrs?
 10. Deja kā intimitātes sastāvdaļa
 11. Kā es maldījos partneres meklējumos
 12. Viņi veldzējās mīlestībā
 13. Viņi nenoticēja!
 14. Mīlestība – kur tā paliek pēc kāzām?
 15. Maldīšanās spēļu izvēlē
 16. Aukle var izmainīt bērna likteni
 17. Atšķirīgas audzināšanas nepieciešamība
 18. Kurā pusē nostāšos?
 19. Sarunas ar vecākiem
 20. Hipotēze: bērna tipa veidošanās mātes organismā
 21. Es audzinu adoptētu bērnu
 22. Kāpēc mani nesadzird?