Praktiskā socionika01.06.2012

Rediģēts 04/04. 2024.g. 

Lasītāj! Šajā sadaļā Tu iepazīsi īsu socionikas veidošanās vēsturi, tās izmantošanas jēgu un lietderību, dažādus piemērus, atsauksmes, apstiprinājumu tam, ka socionikas pielietojums rada skaidrību dažādās dzīves jomās.  

Apgūstot socionikas teoriju un sākot atpazīt socioniskos tipus pēc ārējām pazīmēm, Tu iegūsi “citas acis” un pasauli ieraudzīsi citās krāsās, citā izpratnē un skatījumā. Tev radīsies pilnīgi cits cilvēku rīcības skaidrojums. Tu sapratīsi, kādēļ visi neuzvedas vienādi, kāpēc cilvēkiem ir tik atšķirīgi ieradumi, ģērbšanās stils, mājokļa iekārtošanas tendences, ēšanas paradumi. Ļoti daudz ko iespējams izskaidrot raugoties ar socionikas acīm.

 

Tiklīdz cilvēks apgūst socionikas teoriju, viņš daudzas sadzīves lietas, sabiedrības apgalvojumus nespēj pieņemt primitīvā jeb jau sabiedrībā iesūnojošu uzskatu veidā. Visam veidojas cits pamatojums. Tu pratīsi citādā veidā sevi aizstāvēt, izprast sevi. Tu spēsi Atrast sevi.

 Kaitinoši ir neatbilstoši pārmetumi – viņš ir tik slikts cilvēks, viņam ir tik riebīgs raksturs, viņš visu dara pavirši, viņš ir slinks, kaut kas ar viņu nav kārtībā!  Apgūstot socioniku, Tu spēsi aizstāvēt sevi, izskaidrot, kāpēc Tev dažas lietas padodas brīnišķīgi, bet dažās jomās, pat iegūstot izglītību, Tev neveicas.

Socionika apgalvo: “Sliktu un riebīgu cilvēku nav, bet ir tikai nesaderīgas vai konfliktējošas attiecības starp viņiem”.

Cilvēks atjautā: “Tad sanāk, ka man jāmācās socionika?”

Jā! Kāpēc gan nē? Tev taču rokās redzams visjaunākās markas telefons, kājās moderni firmas apavi, un somiņa. Lai spētu lietot mobilos telefonus, aifonus un, citus tehnikas jauninājumus, arī tie ir jāmācās apgūst.

Tad kāpēc Tev neapgūt socioniku, lai uzlabotu savu pašsajūtu? Varbūt šaubies, vai pavērsiens attiecību izpratnes jomā būtu nepieciešams? Nešaubies! Tad pat Tava valoda, Tavs izteiksmes veids mainīsies, jo Tev radīsies cita motivācija par visu, ko redzi, dzirdi un novēro. Bet pats galvenais, sabiedrībā Tu jutīsies komfortablāk,  kļūsi apmierinātāks ar dzīvi.

Piebilde

Katram socioniskajam tipam ir 24 psihosofiskie apakštipi. Tā ietekmē krasi var mainīties sociotipa ķermeņa apjoms, ģērbšanās tendences, ēšanas paradumi, vēlme pēc mantiskuma, tikumi, drosme uzstāties sabiedrībā. 
Psihosofiskais tips norāda uz cilvēka enerģijas krājumiem, enerģijas atgūšanas veidu, viņa garīgumu, emocionālo noturību, fizisko spēku, un spēju veikt loģiskos pamatojums.
Atšķirīgākais ir tas, ka ikviens sociotips var būt dominējošs, ja viņam ir spēcīgi attīstīta psihosofiskā griba “W”, ja tā atrodas 1. kanālā.

  1. Arhetips – iedzimtais talants
  2. Lietosim sociotipu sociālos pseidonīmus!
  3. Sociotipa noteikšanas problēmas
  4. Sociālo pseidonīmu īss raksturojums
  5. Empātija un tās līmeņi
  6. Darbības stimuli, motivācija darbam.
  7. Atklāj noslēpumus par sevi!
  8. Tavs nemainīgais kods
  9. Socionika- pretendētāja uz zinātnisko statusu
  10. Iegūsti maģiskas spējas!
  11. Socionikas zināšanu pielietojums
  12. Nosaki sociotipu pēc parunām
  13. Sievišķās un vīrišķās iezīmes
  14. Socionika – zinātne vai sekta?