Praktiskā socionika01.06.2012

Lasītāj! Šajā sadaļā Tu iepazīsi īsu socionikas veidošanās vēsturi, tās izmantošanas jēgu un principus, atsauksmes, apstiprinājumu, kas, iespējams, kliedēs šaubas par viņu. Apgūstot socionikas teoriju un sākot atpazīt tipus pēc ārējām pazīmēm, pasaule atveras citā izpratnē un skatījumā. Rodas pilnīgi cita motivācija par cilvēku rīcību, uzvedību, par viņa tieksmēm, ieradumiem, par ģērbšanās stilu, par dzīvokļa iekārtošanu, ēšanas paradumiem. Gandrīz visu iespējams izskaidrot raugoties ar socionikas acīm.

Tiklīdz cilvēks apgūst socioniku, viņš nespēj daudzas sadzīves lietas, sabiedrības apgalvojumus pieņemt primitīvā veidā. Visam veidojas cits pamatojums. Tu pratīsi citādā veidā sevi aizstāvēt, noteikti arī izprast sevi. Atrast sevi.

Mani kaitina apgalvojumi: “Viņš bija tik slikts cilvēks, viņam bija tik riebīgs raksturs…”! Un līdzīgi… Ja esi piesavinājis socioniku tādā līmenī, ka gandrīz saplūsti ar viņu, tad aizstāvības vārdi rodas automātiski. Mana atbilde automātiski skan: “Sliktu un riebīgu cilvēku nav, bet Tev ir nesaderīgas vai konfliktējošas attiecības ar viņu”.

Cilvēks atjautā: “Tad sanāk, ka man jāmācās socionika?”

Jā! Kāpēc gan nē? Tev taču rokās redzams visjaunākās markas telefons, kājās moderni firmas apavi, un firmas somiņa. Lai spētu lietot mobilos telefonus, aifonus un, citus tehniskus jauninājumus, arī tie ir jāmācās apgūst. Tad kāpēc Tu nevēlies uzlabot savu pašsajūtu? Varbūt šaubies, ka jaunais pavērsiens attiecību izpratnes jomā būtu noraidāms? Mācies un Tu mainīsies! Tad pat Tava valoda, Tavs izteiksmes veids mainīsies, jo Tev radīsies cita motivācija par visu, ko redzi, dzirdi un novēro. Bet pats galvenais, Tu sabiedrībā jutīsies komfortablāk,  Tu kļūsi apmierinātāks ar dzīvi.

 1. Sociotipa noteikšanas problēmas
 2. Vai mēs par sevi zinām visu?
 3. Socionikas definīcijas
 4. Tavs nemainīgais kods
 5. Par socionikas pamatlicēju
 6. Kur noderīga socionika?
 7. Socioniķa ētikas kodekss
 8. Drosme būt pirmajam!
 9. Iegūsti maģiskas spējas!
 10. Kur es izmantošu socionikas zināšanas?
 11. Nosaki sociotipu pēc parunām
 12. Patiesi savstarpējo attiecību piemēri
 13. Vai jums nav cita duālā?
 14. Socionika – zinātne vai sekta?