Zvaigznēs ierakstīts ceļš…18.09.2022

… pa kuru man bija lemts iet…

Esmu pārliecināta, ka cilvēka dzīvē nekas nenotiek nejauši. Visticamāk, katra cilvēka likteņa ratā ir ierakstīts ceļš, kuru viņam lemts izstaigāt. Un katram tas ir tik atšķirīgs.

Arī mans zvaigžņu ceļš dažos ir izraisījis apbrīnu. Te es Madonā, te Rīgā, te atkal Madonā.

Mazmeita man nesen jautāja: “Ome, vai tu tici zīlniecēm?” Apmulsu un īsti nezināju, ko atbildēt. Tad nolēmu, neizlikšos un nemelošu. Teicu, ka mani ik pa laikam ir vilinājis izzināt savu nākotni. Un lūk! Kādā deviņdesmito gadu vidū devos pie gaišredzes vai zīlnieces, jo ar draugu bijām izdomājuši ņemt kredītu un uzsākt biznesu. Bija jāzina, ckādu risku tas prasīs.

Tolaik bankas atklāti prasīja pietiekoši lielu “kukuli”. Mani mocīja doma, bet, vai, iedodot 10 000 latu “kukuli”, mums tiks piešķirts kredīts, jo bija gadījumi, kad pēc “kukuļa” iedošanas kredītu atteica.

No zīlnieces guvu apstiprinājumu, ka mums nav jāriskē ņemt kredītu, jo tiksim apkrāpti. Respektējot ieteikumu, no šī nodoma atteicāmies. Tātad radās ticība zīlniecei. Bet šī zīlniece teica, ka es uzsākšu citu darbošanos, kas saistīts ar cilvēku dvēseļu glābšanu. Toreiz nezināju, ka tā būs iepazīšanās aģentūra “Skārleta’.

Kāda paziņa ieteica aiziet pie astrologa. Viņa sastādītā karte no dzimšanas un vēl 15 gadus uz priekšu mani fascinēja. Sakritība bija tik liela, par ko pārliecinājos pēc vairākiem gadiem. Sāku ticēt tādiem paredzējumiem. Kaut arī tobrīd likās, ka tas ir murgs, ko viņš melns uz balta bija uzrakstījis- Es aizvirzīšos zinātnē, rakstīšu grāmatas, kuras paliks nākamajām paaudzēm. “Bet vispirms jūs uzsāksiet tādu darbību, kuras iespaidā jums dzims doma pētīt cilvēku likteņus”.

Pagāja divi gadi, tas bija 1997. gads, kad es nodibināju iepazīšanās dienestu “Skārleta”. Katrā darbā, kuru veicu, man bija svarīgs rezultāts. Tādēļ pāru salikumos sāku izmantot horoskopus, pēc tam grafoloģiju, apguvu psiholoģijas pamatus. Gaidāmie rezultāti izpalika. Taču man bija kolosāla izdevība pētīt cilvēkus, viņu raksturus, par ko sākotnēji apzināti neaizdomājos.

Nejauši sastaptā sieviete Ilona man reiz uzjautāja – vai es zinu metodi, ar kuras palīdzību, iespējams, veiksmīgi ieteikt partneri, lai nebūtu jāpiedzīvo šķiršanās sāpes? Tas manī izraisīja milzīgu interesi. Nedēļas laikā uzmeklēju viņu otrreiz un uzzināju, ka viņa Rīgas praktiskās psiholoģijas institūtā studējusi psiholoģiju un tur kāds kungs pasniedzis tādu raksturu zinātni kā socioniku. Toreiz īpašus diplomus neprasīja.

Biju pārliecināta, ka man jāgūst pārliecība par šīs mīklainās zinātnes efektivitāti. Ilona man iedeva veselu kaudzi klades (jo tolaik studenti visu informāciju pierakstīja tādās biežās kladēs) un dažu mēnešu laikā visas izlasīju. Mani tik ļoti fascinēja mans socioniskā tipa apraksts, ka, to lasot, raudāju. Kā var tik patiesi raksturot cilvēku!?

Tā sākās mans ceļš uz zinātni, ko paredzēja astrologs. Taču to es sapratu tikai pēc 4 gadu darbības.

Uzaicināju Ilonu darbā “Skārletā”, sākām strādāt divatā. Ar socionikas prognozēm sākām klientiem ieteikt izvēlēties parteri, kā to paredzēja socionika. Katram klientam noteicām viņa socionisko tipu, ko ierakstījām izveidotājā klienta anketē. Tur ierakstījām arī katra saderīgākos tipus. Ne katrs uzreiz pieņēma mūsu ieteikumus, bet mēs veicām lielu izskaidrošanas darbu. Cilvēks izlasīja raksturojumu un bija pārsteigts par tā precizitāti. Pāri veidojās kā sēnes pēc lietus. Mani sāka intervēt ļoti daudzi preses izdevumi, jo tolaik arī iepazīšanās dienesti bija jaunums. Turklāt bija jau gūti pārsteidzoši rezultāti!

Vērojot to, ar kādiem panākumiem veidojās pāri, lika man aizdomāties -“bet kādēļ gan neuzrakstīt grāmatu par socioniku, jo tā palīdzētu daudziem cilvēkiem izvairīties no šķiršanās sāpēm. Tobrīd (ap 1997. gadu) visā Rīgā neatradām nevienu grāmatu par socionikas tēmu. L/Universitātes bibliotēkā mums pateica, ka kaut kur pagrabos bija viena grāmata krievu valodā, bet viņu neviens nepieprasīja un tā ir kaut kur esot dziļi paslēpta.

Tā 2004. gadā dienas gaismu ieraudzīja mana pirmā grāmata: “Nepārveido sevi, tikai uzzini, kas esi!” (2000 eksemplāros). To prezentēja godājamais režisors Jānis Streiča kungs, jo viņu arī pārsteidzām ar precīzu viņa tipa atšifrēšanu.

Par pārsteigumu, Baltā zāle latviešu Biedrības namā bija stāvgrūdām pilna, kaut arī Latvijas publikai tobrīd biju maz pazīstama. Pirms ievietošanas grāmatā visus tipam atbilstošos pārstāvjus tiku personīgi intervējusi. Tur bija daudz  Latvijas prominentas personas, kā V.Zatlera kungs, publicists E.Hānberga kungs, aktrises – O.Dreģe, B. Sipeniece, dziedātāja Ie. Akurātere un citi). Tātad viņi noticēja socionikai!

 

 

 

 

 

 

 

2004. gadā grāmatu Madonā prezentēja novadniece, izcilā aktrise Olga Dreģe. Arī Madonas bibliotekas zāle bija pārpildīta, cilvēk sēdēja pat uz grīdas. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirmajā grāmatā tiku pārfrāzējusi tikai citu autoru uzrakstīto, baidījos, lai manu darbu nenodēvētu kā plaģiātu. Sapratu, ka man jāturpina mācīties. Jau 2004. gada rudenī devos uz Kijevas starptautiskā socionikas institūta organizēto konferenci. No Latvijas es biju pirmā. Zāle bija pārpildīta, ap 300 apmeklētāju, konference ilga 8 dienas. Mājās atgriezos ar apreibinošu jaunu zināšanu “somu”.

Turpmākais liktenis pa socionikas ceļu aizvirzījās bez plānošanas, viss notika pats par sevi. Kopš 2005. gada nodarbojos tikai ar socioniku. Turpmākos gados apmeklēju piecas Kijevā rīkotās konferences. Jau 2007. gadā pirmā grāmata tika izpārdota, kurai sekoja otrs, jau uzlabots metiens, arī 2000 eksemplāros. Papildināt zināšanas socionikas jomā kļuva man par nepieciešamību un 2007. gadā no Kijevas konferences atgriezos ar bakalaura grādu socionikas zinātnē.

2008. gadā Kijevas starptautisko socionikas konferenci mēs apmeklējām kuplā skaitā.

2012. gadā tika sarakstīta grāmata krievu valodā: “Не меняйся, только познай себя!”2014. gadā no Kijevas atgriezos ar maģistra grādu socionikā. 

Sekoja nākamās grāmatas: “Atrodi sevi!” (2014.g) un “Izdzīvo mūžu saskanīgi!” (2016.g) izdošana.

Uz šodienu, 2022. gadu visas grāmatas ir izpārdotas. Tas nozīmē, ka socionika pamazām ienāk kultūrā un tās prognozēm ir procentuāli liela ticamība. Protams, tās nav grāmatas, pēc kurām stāv rinda, bet tās ir grāmatas, kuras izplatās pamazām – no mutes mutē.

2023. gada aprīlī iznāk e-grāmata Ātrodi sevi!”, jo drukas grāmatas izmaksas šobrīd, ir fantastiski lielas. 

Man personīgi daudzi cilvēki ir teikuši, ka ar socionikas palīdzību izdevies sakārtot savu dzīvi. 

Izskatās, ka te var pielikt punktu zīlnieces un astrologa prognozēm, tā arī viss notika.

Velta Līvija Miķelsone 
socionikas maģistre