Raksturīgākais Štirlica vīrietim25.12.2015

Sociālais pseidonīms – Administrētājs

 Štirlicu viegli atpazīt pēc viņa drošās, pārliecinošās, pat kā armijnieka staltās gaitas. Viņam ir vienmēr braša, stalta stāja, blīva miesasbūve, jo regulāri ieplāno nodarboties ar sportu. Sejas līnijas simetriski veidotas, skats stingrs, konkrēts. Viņa nopietnumam protams, vislabāk piestāv svinīgie uzvalki, kaklasaites, taču ikdienas gaitās Štirlics mīl iziet brīvā stila apģērbā, džemperos, džinsās. Gandrīz obligāts priekšnosacījums, sekot regulārai matu apgriešanai.

Štirlics vienmēr atrod kādu nodarbošanos, arī citiem gatavs izskaidrot, kāda ir cilvēka dzīves jēga, kādi pienākumi katram jāveic, un kas no katra cilvēka sabiedrībā tiek gaidīts. Viņa vājās ētikas dēļ, bieži sacītais izskan pārāk skarbi, un pats nejūt, ka jau kādu ar savu tiešumu ir aizvainojis.

                         Stirl_1.jpg       stirl_2.jpg

Iedzimts talants radīt modernu un elegantu interjeru gan mājās, gan darba vietā. Atbildīgs par visu ko dara, saimniecisks, visur, kur viņš mīt, rada ideālu kārtību, pieprasa to arī no citiem. Ir cilvēks, kurš prot rūpēties par saviem tuviniekiem, arī par darba biedriem. Pie viņa vienmēr var griezties pēc padoma mājokļa ierīkošanas jautājumos, pavaicāt efektīvākās ārstniecības metodes, vai pareizas ēšanas režīmu.

Štirlics nekad neuzsāk neapdomīgi rīkoties, vispirms apsver darāmo, ievāc dažādu informāciju, un tikai tad uzsāk darbu. Viņam jau pašā procesa sākumā ir nepieciešams izprast darbības noteikumi un to jēgu. Steidzināt viņu nevajag, nepārmest arī par to, ka, viņam nepieciešama papildus informācija. Tas ir cilvēks, kuram jau darba sākumā nepieciešama skaidrība par to, ko viņš dara. Tad sekos kvalitatīvs darbs.

                          stirl_3.jpg       stirl_4.jpg

Štirlica negatīvā iezīme – bezkompromisa cilvēks. Līdzīgi kā Maksimam, grūti pieņemt citu viedokli, grūti mainīt savus uzskatus, grūti saprast, ka ir vājāki par viņu cilvēki, kuri nevar būt tādi kā viņš – tādēļ, ka tas viņiem nav dots.

Pirmais etaps – uz priekšu!

Sākotnēji Štirlics uzvedas kā jautrs jokdaris, labprāt uztur kompānijas garu, atsaucas arī uz citu jokiem, stāsta anekdotes, uzvedās, kā īstam vīrietim tas pienāktos. Neslēpj savu sajūsmu. Apliecini viņam, ka viņa asprātība un jautrība tevi neatstāja vienaldzīgu. Ļaujies, lai viņš uzmana tevi, lai viņš ir tas, kurš rūpējas par galdu. Atsaucies, ja viņš vēlēsies padejot, jo tas ir viņa stilā.

                           stirl_5.jpg       stirl_6.jpg

Atslēgas vārdi:
Tu esi tik uzmanīgs, ka tas mani fascinē!
Ar tevi kopā ir tik jautri!
Vai nevēlies vēl uzdejot? Tev tas tik labi izdevās!
Tu taču esi dejošanas meistars!

                            stirl_7.jpg       stirl_8.jpg
Otrais etaps – uz priekšu!

Visvairāk Štirlicu uztrauc straujas situāciju maiņas, arī attiecībās. Satuvināšanās ar viņu jānotiek pakāpeniski un lēnām. Nesteidzies pati un nesteidzini viņu, nespītējies, un necenties izrādīt savu nostāju. Tev diezgan bieži nāksies viņam pieklusinātā balsī izteikt tādas frāzes kā: Mums nevajag steigties! Mēs neko nenokavēsim un visu paspēsim!

Viņš vēros arī tavu sejas izteiksmi, kurā vēlēsies saskatīt pārliecinātību par to, ko esi teikusi, kā arī to, ka visu dari patiesi. Radi situāciju, lai viņš nešaubās par tavām jūtām un patiesiem nodomiem. Tikai tāda taktika veicinās jūsu attiecību attīstību un tuvošanos 3. etapam.

                            stirl_10.jpg      stirl_9.jpg
Trešais etaps – uz priekšu!

Ja uzskati, ka tavs draugs jau „nobriedis”, lai tu spētu īstenot savus nodomus, izklāsti viņam jūsu kopdzīves perspektīvu. Tev ieteicams padomāt jau iepriekš, kā iedarbināt savus fantāziju plānus tā, lai iedrošinātu viņu un arī viņš spētu iztēlē veidot nākotni. Tev jābūt oriģinālai, izdomas bagātai.

                          stirl_11.jpg       stirl_12.jpg

Jūsmīgi izklāsti, kā jūs kopēji realizēsiet ieceres, ar ko varēsiet pārsteigt savus tuviniekus, ka jūsu kopīgo ideju rezultātā radīsies iespēja paaugstināt savu statusu, ka jūs veidosiet pilnīgi citu imidžu, ka jums dzims ģeniāli bērni un jūs viņus pareizi audzināsiet, ka ģimenes ligzdiņu jūs vīsiet kopā. Šādas iztēles ainas Štirlicu pilnīgi apmierinās, jo tas ir tieši tas, ko viņš ģimenē viņš vēlas īstenot. Visu pārējo viņš brīnišķīgi pieprot organizēt pats.

                           stirl_13.jpg       stirl_14.jpg

Ja tev jau ir izdevies Štirlicu kaut kādā veidā nepaglaudīt pa spalvai, sagatavojies, ka sagaidīsi viņa pamācības un piekasīšanos pat par katru sīkumu. Ja būsi viņam saderīgā sieviete, tevi nesamulsinās viņa jautājumi virkne: Kas tev lika domāt, ka tu to drīksti? Es tev nekad neesmu solījis, ka es tā rīkošos. Man gan nešķiet, ka mūsu attiecības uzliek man kādus pienākumus!

                           stirl_15.jpg       stirl_16.jpg

Ja situācija ir saasinājusies, labāk nestrīdies, tev tik un tā neizdosies viņu pārliecināt. Bet sarunu vari atlikt uz vēlāku laiku, kad viņš nomierināsies. Jeb tev atliek spert –
Soli atpakaļ!

                          stirl_17.jpg       stirl_18.jpg

Štirlics vienmēr un katrā gadījumā spējīgs skaidrot, kam un, kā tas jādara, vienmēr būt par kaut ko neapmierināts, kas tev liksies pilnīgs absurds. Skaidrs, ka viņu tu jau esi sāksi ieskaitīt ņaudētājos. Tad arī nebūsi kļūdījusies, attālinoties no viņa, jo tev jau kaut kad iepriekš būs pavīdējusi doma, ka šis nav tavu sapņu vīrietis. Šajā situācijā noderēs Jeseņina sievietes maska, kura ir Štirlica konfliktiere.

Sāc arī tu par katru nieku čiepstēt sīkā balstiņā. Pēkšņi un negaidīti parādies viņam tuvumā un tieši sejā čivini kaut ko spiedzošās balsī. Rādi brīžiem pacilājošu garastāvokli, pēkšņi izliecies, ka tev ir pārāk slikts garastāvoklis, un izrādi to spilgti, met kaut ko pa gaisu. Uzsāk kaut ko haotiski darīt, pēc tam to pamet, un strauji ķeries klāt kaut kam citam, nervozi un uzkrītoši skraidi pa istabu. Vēl vari izteikt kaut kādas bezsaturīgas un nerealizējamas fantāzijas. Šādas situācijas Štirlics ilgi neizturēs, un būs priecīgs pat palīdzēt sakravāt tavas mantas, jo būs sapratis ar kādu nesakarīgu un histērisku sievieti ir ļāvies attiecībām.

Vissaderīgākās attiecības Štirlicam ir ar duālo Dostojevska un aktivatori Hakslija sievieti. Mirāža attiecības ar Robesjēri ir reti izplatītas, jo Štirlics neapzināti tiecas pēc sievišķīgām sievietēm. Ar Draizeri pusduālajās attiecībās Štirlics ne īpaši kāro nokļūt, jo Draizeres melnā sensorā rakstura iezīmē ļauj pretoties Štirlicam, ko viņš necieš.