Psihosofiskā Fizika P četros kanālos22.03.2019

Fizika (P) – fiziskās pasaules uztvere: Mantiskums. Man ir dots ķermenis…

Fizika nav jāsaprot kā fiziskais cilvēka stāvoklis, bet kā psiholoģiskā attieksme pret savu ķermeni un apkārtējo mantisko vidi. Pie fizikas piederas arī piecas cilvēka maņas.

Fizikas iezīmes, atšķirībā no Gribas, viegli pamanāmas no ārpuses, ko nevar acīm noslēpt, jo mainās ķermeņa aprises. Tieši tas izskaidro, kāpēc viena socioniskā tipa cilvēku fiziskās aprises ir atšķirīgas. Fizikas atrašanās uz atšķirīgiem hierarhijas pakāpieniem izsaka daudz vairāk, nekā viņa enerģija. Atkarībā no funkciju hierarhiskā izvietojuma kanālos, šī pasaules uztvere katrā hierarhijas kanālā izpaužas atšķirīgi.

Elements Fizika ir cilvēka spēja atrast izdzīvošanai nepieciešamos risinājumus apkārtējā pasaulē. Tā aptver un izskaidro tipa:

  • pasaules uztveri caur piecām maņām un sajūtām;
  • pasaules redzējumu krāsās vai bez tām;
  • sociāli ekonomiskās iekārtas redzējumu;
  • materiālās pasaules pārvaldīšanu un apguvi;
  • dzīvotspēju, darbaspējas, dzīves mīlestību;
  • izdzīvošanu un saglabāšanās instinkti;
  • jutekliskumu, auglību vēlmju, sajūtu uztveri un seksualitāti.

 

Fiziku P 1. kanālā Afanasjevs nodēvējis par “Privātīpašnieku”, Собственник

Privātīpašnieks ir smago darbu uzsācējs, sagatavotājs, jo veic visus smagos priekšdarbus, lai nākošie varētu netraucēti darboties. Ir dzirdēts, sakām, ka 1. Fizika piedzimst ar vanaga instinktu. Pirmā Fizika ir cilvēka vizītkarte.

Pūlī 1. Fizikas cilvēks ir pamanās, jo visbiežāk viņš ir ar samērā blīvu miesasbūvi. Kad 1P ienāk telpā, to piepilda ar savu bagātīgo masu un augumu. Auguma masa pieaug ar gadiem, bet ne jaunībā. Viņu seja ir sulīga. Bērns ar 1.P neatšķiras no vienaudžiem, drīzāk tievs, stalts un garš augumā. Kad jaunietis, sasniedzis dzimuma vecumu, pleci kļūst plati, piebriest gurni un krūtis, sejas panti kļūst sulīgi, lūpas veido loku (kā skūpstoties) un ir seksuāli sulīgas.

Pirmās fizikas cilvēki ir izteikti dzīves mīlētāji un tās baudītāji, viņiem piemīt milzīgs dzīvības spēks, vitalitāte un milzīgs pašsaglabāšanās instinkts. Maksimāli prasībās, neļauj citiem pārkāpt viņu dzīves principus. Instinktīvi saprot, kā ātrāk izdarīt darbus, iedalot laiku atpūtai. Ātri iegaumē cenas un priekšmetu reālo vērtību, prot novērtēt un pārdot savu darbu, parasti viņu vērtējums ir augsts. Lokani kustībās, tāpēc ātri apgūst praktiskos darbus. Viņi labi sajūt cilvēka ķermeni, tādēļ var būt labi stomatologi, manuālie terapeiti, ortopēdi, masieri.

Tiem, kam Fizika 1. kanālā, nav raksturīgs ekonomisks dzīvesveids. Brīžiem var dzīvot taupīgi, brīžiem naudu tērē ar vērienu. Viņiem nepiemīt smalka pasaules uztvere, spējīgi, nemanot pacelt balsi un kļūt rupji. Smaržas, krāsas, garšas viņi uztver diezgan pavirši, dzīvokļi mēdz būt pārblīvēti ar lietām, mēbelēm, dažkārt pat tādām, kuras jau ir savu laiku nokalpojušas.

Pirmajai Fizikai, agrāk nekā citām fizikām, iestājas klimakss, tās cilvēki agrāk sāk sirmot. Iestājās rāmums seksuālajā dzīvē. Sāk parādīties slimības, atsakās locītavas, moka sirds un asinsvadu problēmas.

1. Fizika seksā nav devēji, bet ņēmēji. Viņi neaizdomājas par partneri, erotikai te nav vietas. Tas ir sensorais begemots. Viņai maz erogēno zonu. Bieži 1. Fizikas sievietes nezina, ko nozīmē orgasms. Tās sievietes, kuras vairākas reizes dzemdē, piedzīvo orgasmu daudz biežāk.

1. Fizikas cilvēki, arī pieauguši, rēķinus kārto ar fiziskā spēka metodēm. Tieši 1. Fizikas tipi ir visbiežākie kriminālās kategorijas pārstāvji un cietuma iemītnieki.

1. Fizikas reakcija atbilde konfliktu un domstarpību risināšanā ir fiziskā spēka pielietošana, notiek pārāk strauji un automātiski, ko viņi visbiežāk nespēj izkontrolēt. Tās cietsirdība un egoisms, kas piemītošs tieši viņai, izraisa smagus noziegumus. ”Privātīpašniekam” vieglāk nekā citiem, nosist, izvarot, apzagt, laupīt. Vieglāk, nenozīmē, ka tas jādara vienmēr un atkārtoti. Lielākais vairums 1. Fizikas pārstāvji nav likuma pārkāpēji, nesagādā bailes iedzīvotājiem. “Privātīpašniekam” pašam jābūt ar lielu gribasspēku, lai katrā gadījumā, kad vēlamo varētu iegūt ar vienu dūres sitienu, viņš tomēr spēj savaldīties.

Privātīpašnieks – ir dažādu finanšu, loteriju, azartspēļu afēru darbonis numur 1. Viņš pats ir baismīgs azartspēļu dalībnieks, jo izredzes uz vinnestu un ienākumu gūšanu ir tūlītējas, neprasa piepūli, tas viņu aizrauj kā ar burvju spēku.

Saprātam pietrūkst vietas, lai izskaidrotu nežēlīgi un pārāk cietsirdīgi pastrādātos asins darbus, ja aiz 1.Fizikas seko Loģika 2. kanālā. Tas ir cilvēks, kuram maz rūp citu cilvēku bēdas. (Breiviks – Dostojevskis/Aristips; Zikovs – Maksims/Aristips; Staļins – Maksims?Aristips).

Rezumē par pirmo Fiziku:

  • pasaules uztvere – materiālais, ķermeniskais un reāli eksistējošais;
  • fizisko vajadzību nepieciešamības pārliecība bez motivācijas;
  • fiziskais spēks nav jāizšķiež bez vajadzības;
  • maksimālisms – izbaudīt visu, ko dzīve sniedz;
  • konservatīvisms – neietekmējams mainīt ieradumus;
  • kategorisks materiālo un sajūtu instinktu apmierināšanai;
  • liegums piekļūt savai lietu pasaulei, norobežošanās no citu lietu pasaules;
  • apdomīga izsargāšanās gūt fiziskās traumas.

Fiziku P 2. kanālā Afanasjevs nodēvējis par “Darbaholiķi” – Труженик.

Pūlī 2. Fizika ne ar ko īpašu neatšķiras. Seja paplata vai iegarena, veido trapeci uz augšu, tā saglabājas bez liekiem muskuļiem, piezemēts skatiens. Svarā pieņemas minimāli, nedaudz pieaug tauku kārta uz vēdera, bet āda stingri turas ap ķermeni un tas mūža laikā neaptaukojas. Darbaholiķim nepieciešamas kustības. Gaita ekonomiska, stalta, precīzas kustības, kā baletdejotāja virtuozums, tas saglabājas līdz vecumam. Viņi ir izteikti vienveidīgas dabas cilvēki.

Dinamiski, kustīgi cilvēki, augumā virs vidējā. Prieku un apmierinājumu rod, darbojoties kustībā. Augstas materiālās un lietu kvalitātes prasības. Ātri ieslēdzas darbā, apgūst to īsā laikā, ir izturīgs, ātri atgūst spēkus. Nebaidās no netīra vai fiziski grūta darba. Bieži nodarbojas ar aktīvo sportu, it īpaši ekstremālajiem sporta veidiem. Rūpīgi izvēlas pārtikas produktus, pievērš uzmanību to kvalitātei, dod priekšroku ekoloģiski tīriem, dabīgiem produktiem. Dāsni, spējīgi dalīties materiālos labumos ar tuvākajiem. Visus darbus veic augstā kvalitātē. Labi jūt priekšmetu, tā novietojumu telpā. Dienās kļūst labākie meistari, masieri, punktuālās terapijas speciālisti, jo labi jūt savu un otra cilvēka ķermeni, tā slimo zonu, spēj ar precīzām kustībām sajust cilvēka enerģētiku.

Kā izrādīt jūtas, kas ir mīlestība – 2. Fizika zina tās vērtību ir labākā mīlniece, ņemot no fiziskā viedokļa. Mīlestībā nenogurdināms. Mums zināms, ka 2. kanāls ir process, tieši tādēļ Darbaholiķim priekšspēle procesa laikā ir svarīgāka par rezultātu. Maiga spēka pielietošana, izdomu daudzveidība, dabīga attieksme, labestība un atsaucība pret partneri, lokanība, dialogs procesa laikā, tas neatstāj vienaldzīgu partneri.

Rezumē par otro Fiziku:

  • pārliecība par fizisko pasauli – laba orientācija apkārtnē;
  • gūst patiku dodot;
  • talantīga materiālo lietu novērtēšanā;
  • milzīga darba mīlestība;
  • bezbailīgums savu fizisko prasmju realizēšanā;
  • izveicīgums naudas lietās;
  • nepieciešamība pēc kvalitatīviem, dabīgiem produktiem;
  • priekšroka dabīga materiāla apģērbam.

Fiziku – P 3.kanālā Afanasjevs nodēvējis par Недотрогу, Miķelsones precizējums – “Pacifists”, cilvēks, kurš pretojas nevardarbīgi, bezcerīgās situācijās atkāpjas. Saka STOP vardarbībai.

Pacifists ir cilvēks, kurš pretošanos veic nevardarbīgi, bezcerīgās situācijās drīzāk atkāpjas. Kustībās lokans, plastisks un dinamisks. Miesas būve parasti proporcionāla, ķermenis lokans, augums virs vidējā, tāpēc pūlī ne ar ko īpašu neatšķiras. Sejā bieži vērojama asimetrija, deguns var būt ļoti plats, vai ļoti garš.

Jaunībā jūtīgs pret kutināšanu, tāpēc Afanasjevs izlēmis dēvēt par Недотрогу. Ļoti jūtīgs pret svešiem pieskārieniem. Saasināti uztver veselības stāvokļa pasliktināšanās signālus, pārbaudās profilaktiskos nolūkos. Saasināta jūtība uz nesakoptu apkārtējo vidi, haosu, paviršu attieksmi pret lietām, nepatīkamām smakām, griezīgām skaņām, kuri rada kairinājumus. Viņa āda ir īpaši jūtīga – pret salu, sakaršanu, dažādu ārējo ķīmisko (krēmi, pulveri, ziedes,viss fiziski taustāmais, kas neiederas viņa ādai) iedarbību. Tādā diskomfortablā vidē nav spējīgs nedz atpūsties, nedz strādāt.

Piemīt ļoti augsti darba standarti, bieži viņu vidū ir darbaholiķi. Pacifistam nepieciešamas kustības, kā zivij ūdens, pretēji viņš sirgst ar augstu holesterīnu vai citām vielu maiņas slimībām. Nenodarbinot sevi fiziskā darbā, var pieņemties svarā.

Neprot izdevīgi pārdot savu darbu un atbilstoši to novērtēt. Smagi pārdzīvo situācijas, kad jūt naudas trūkumu. Smagi pārdzīvo netaisnu īpašumu sadalīšanu. Taču tanī pašā laikā nav skops, dalās visā, kas viņam pieder. Izpalīdzīgs.

3. Fizikas bērns nobriest ar nokavēšanos, sasniedzot fizioloģisko dzimuma briedumu, jūtamas pārmaiņas nenotiek. Sievietēm ar novēlošanos iestājas menopauze, vēlāk nekā citām fizikām, nobriest ķermenis un izaug krūtis. Vīriešiem daudz vēlāk izaug apmatojums un bārda. Straujākas izmaiņas 3. Fizikai sākas pēc 20 gadiem, kad pēkšņi no izstīdzējuša, iepelēka jaunieša parādās pievilcīgs vīrietis un nobriedusi sieviete.

3. Fizika ir neparasti likum paklausīga. Viņas iedzimtā žēlsirdība, nepatika pret vardarbību, bailes no izrēķināšanās, gandrīz garantē kriminālo noziedznieku procenta minimumu viņu vidū. Biežāk sastopami 3. P vardarbības gadījumi greizsirdības dēļ.

Trešās Fizikas cilvēki ir talantīgi pavāra, stilista, mākslinieka, ārsta amatam. Ir kārumnieki, izvēlīgi ēdienu baudīšanā, tam jābūt labā kvalitātē, turklāt svarīga arī ēdiena pasniegšanas noformēšana. Ļoti svarīga ir maņu apmierināšana, pie kā pieskaitāms arī sekss. Ja Mīl, tad patiesi un ar pilnu atdevi, ziedojot sevi.

Rezumē par trešo fiziku:

  • fizisko pieskārienu atgrūšana;
  • nepieciešamība baudīt sakoptu apkārtējo vidi;
  • tieksme uz hiperseksualitāti;
  • infantils tehnisku problēmu risināšanā;
  • augsts ēšanas kults – tas viņam ir intīms process;
  • bailes nokļūt konfliktā ar likumu;
  • tieksme būt taisnīgam;
  • piemīt darbaholisms.

Fiziku P 4. kanālā Afanasjevs nodēvējis par Лентяй, Miķelsones labojums -“Beziniciatīvais”, jo ja cilvēkam nav dabas dota izturība,  enerģija darīt smagus fiziskus darbus, tad viņu nedrīkst aizvainot, nosaucot par slinķi. Kaut gan reālajā dzīvē tā tiek dēvēti kautrie uz fizisko darbu cilvēki.  Kā nosaka psihosofisko kanālu apraksts, 4. Fizikas cilvēks ir tāds, kuram pietrūkst iekšējā spēka ilgstoši fiziski darboties.

Šie cilvēki radīti garīgajam darbam, kuram velta milzīgu atdevi. Dažkārt to var veikt arī bez samaksas. 4. Fizika smagi pārdzīvo finansiālas saistības. Maksimāli izvairās no ieguldījumiem kopējā biznesā. Viņa ir mazprasīga dzīves materiālajā plānā, sava fiziskā ķermeņa vajadzības atstāj pēdējā vietā. Nejūt izsalkumu, baudu ēdot, neizgaršo kvalitāti. Dzīvē bieži izjūt fiziska spēka izsīkumu, tas traucē realizēt plānus. Grūti ieslēdzas fiziskā darba aktivitātēs, apjomīgus darbus labāk veic, ja tie sadalīti pa daļām. Augstu kvalitāti 4. Fizikas roku darbam nevar prasīt, tie mēdz būt paveikti sliktā kvalitātē. Nejūt nekārtību savā apkārtnē. Viņam nav savu dzīves standartu, vai arī tie mēdz būt pārāk zemi. Šīs funkcijas aspektā viņam nepieciešams atbalsts, sajūtot bezizeju, tieksme krist depresijā.

“Beziniciatīvais” tiek dēvēts par mēness cilvēku, jo viņam ir kaut kāda slepena saikne ar mēnesi, kas izriet no viņu enerģētiskās radniecības. Kad mēness spīd vārgi, tā izstarotā gaismu maz pamanāma. Gluži tāpat ir ar 4. Fiziku, tā tik tikko izstaro gaismu (enerģiju), tas atbilst viņas enerģijas spēkam. Ja salīdzina ar augstāk stāvošām Fizikām, 4. ir ļoti vārga, un raksturojas ar fiziskā spēka nepietiekamību. Beziniciatīvais to izjūt jau kopš bērnības, bet tas maz viņu uztrauc, taču jaunības gados par to aizdomājas. Cilvēkiem no malas tas rada apjukumu, neizpratni, kāpēc jaunietim pašos spēka gados pietrūkst enerģijas.

4. Fizikai, vairāk nekā citām fizikām, ir suicīda (uz pašnāvību) tieksme. Tā nav aizvainojuma demonstrēšana, kā 3. Fizikai, bet ikdienišķs dēmons, kas regulāri uzpeld viņas apziņā, neizraisot nedz riebumu, nedz šausmas. 4. Fizikai pirmā doma par pašnāvību ir normāla viņas reakcija uz konfliktiem, neatrisināmām problēmām, dzīves sagādātām neērtībām. Ikviena cilvēka 4. kanāla funkcijai raksturīgi smagos gadījumos atslēgties, tad nav brīnums, ka 4. Fizika vispirms centīsies uzlikt cilpu kaklā.

4. Fizika arī seksā neizrāda iniciatīvu, drīzāk tā ir vienaldzība pret seksu. Tas atkarīgs arī no partnera, viņai nepieciešams partneris ar 1.P. Saderīgā tandēmā dzīvojot, tā kļūst aktīva un ar laiku pat sāk izrādīt iniciatīvu. Ja dzīvo vientuļa, domas par seksu ar gadiem vispār pazūd. Tad vairāk piedomā par platonisko mīlestību, vai nodarbojas ar pašapmierināšanos.

Rezumē par ceturto fiziku:

  • cilvēks, kas dzīvo ārpus materiālās pasaules;
  • nepiemīt gaumes izjūta;
  • iztrūkst konkrētu materiālo vēlmju;
  • nekompetence sadzīvisko lietu kārtošanā;
  • bez kritiskas pieņem padomus, ieteikumus sadzīves jomā;
  • vāja ķermeņa fiziskā forma;
  • neizturīgums un nenoturīgums fiziskā darbā.

No pieredzes: Socioniskiem tipiem ar spēcīgu sensoro funkciju, bet pēc psihosofijas ar Fiziku 4.kanālā ir vāji izteiktas sensorās iezīmes. Tas novērojams lietu kārtības ziņā, ārējā vizuālajā tēlā un vājās praktiskā darba spējās.

Savukārt sociotipi ar spēcīgu intuīciju, bet pēc psihosofijas ar 2 un 3. Fiziku vai 1. Gribu, apģērbā ir akurātāki, arī kārtība mājās var līdzināties sensorā tipa kārtībai.

Vairāk par psihosofiju lasiet V.L.Miķelsones grāmatā: Atrodi sevi!