Sekss – kurš kuram saderīgs gultā24.02.2012

Vai es viņam patīku?

Varbūt!? Jo tikko nesen viņš mani tika maigi saņēma zem rokas. Iespējams, viņš vēlas būt ar mani kopā un pat kaut ko vairāk? Bet varbūt viņš aizrāvās ar to, ko stāstīju? Interesanti, vai mēs pēc filmas skūpstīsimies? Bet varbūt man viņu uzaicināt pie sevis? Baidos tikai, vai man ar viņu būs labi? Bet viņam?

Cik gan reižu šādas un savādākas pārdomas nodarbina cilvēku prātus. Ne vienmēr cilvēks, kurš ieinteresēti klausās vai jauki uzsmaida, vēlas ar tevi tuvību. Bet tev viņš iepatikās! Jo, pavadot interesantas sarunas pie kafijas krūzītes, tev šķita, ka arī viņam iepatikies. Kā uzzināt, vai tā ir patiesība?

Pat prātam nav aptverams, cik liels skaits sākotnējo daudzsološu attiecību izjūk tikai tādēļ, ka starp partneriem ir milzīga nesaderība gultā! Vai otrādi, daudzas kopdzīves izjūk sākotnējā seksa maldinātas, ka pat prāts uz brīdi aptumšojās. Bet, kad diviem svešiem cilvēkiem jāuzsāk dzīve, kura pārvēršas apnicīgā rutīnā, tā neko spīdošu neienes.

Atzīstam to, vai noliedzam, taču tieši seksuālās attiecības ir izšķirošas kopdzīvē. Te pat nav vainojama 21. gadsimta uzskatu brīvība vai pārāk uzbāzīgā informācija TV un citur. Šodien mēs nebaidāmies atzīt, ka gūt baudu ir dabīgi. Vai ir kaut kas vēl labāks nekā gūt baudu ar mīļoto cilvēku?

Bieži gadās, ka patiesi aizrāvušies pāri, kuri sarunās viens otru spēj garīgi aizraut un uzbudināties, bet, nokļuvuši gultā, negūst pat minimālu baudu viens no otra. Citkārt, divi mīlētāji gluži nejauši nonākot gultā pēc kopā pavadītās nakts kaifa gandrīz vai zaudē valodu. Vai vispār ir iespējams izskaidrot, kas notiek aiz divu mīlnieku durvīm?

Socionika  atbild

Ir divas pretējas sociotipu raksturojošas pazīmes, kuras ietekmē cilvēka seksuālo uzvedību:
 sensorā  un intuitīvā .

Sensorais sociotips – darbīgs, mērķtiecīgs un neatlaidīgs cilvēks, pārliecinošs raksturā. Viņš ir arī iniciators intīmajā dzīvē. Sensorā tipa valdzināšana ir tūlītēja, mērķtiecīga, pat uzspiesta. Ja tu pa vienām durvīm iztrieksi viņu ārā, viņš atgriezīsies pa citām! Turklāt vēl ar lielāku neatlaidību, cenšoties mainīt pārliecināšanas metodes. Partnera sagatavošana seksam, glāstot, un dedzīgi skūpstot, raksturojas ar lielu kaisli. Viņa mērķis – iegūt partneri tūlīt un tagad.

Šādas izpausme iezīmes  iztrūkst otram – intuitīvajam partnerim. Šāda uzvedība nav audzināšanas rezultāts, nedz norāde tam, ka sekss cilvēka vērtību skalā ieņem pēdējo vietu. Intuīts var spēcīgi iemīlēties, arī izjust vēlmi pēc seksa, bet viņa bremzes ir kautrīgums un lēna seksuālo instinktu atmošanās. Protams, ka viņš ir spējīgs tuvoties partnerim, taču, ja saņem atraidījumu, ilgu laiku atturas to atkārtot. Iecerētam objektam intuīts tuvojas uzmanīgi, maigi pieskaroties ādai, ar skropstām sejai, viegli glāstot, tikko sadzirdāmi skūpstot partneri. Viņš seksa rotaļā panāk emocionālas, saviļņojošas priekšnojautas, kas var pārvērsties mīlestībā. Ir spējīgs ilgāku laiku atturēties no tieša seksa kontakta.

Atcerēsimies par sociotipu iedalījumu četrās kvadrās. Pirmās un ceturtās kvadras pārstāvjus dēvē par Diskutētājiem, jo seksa rotaļu laikā viņi daudz diskutē. Tādēļ starp viņiem svarīga garīgā tuvība. Sarunu tēmas ir visdažādākās, tiek apspriestas arī dažādas problēmas, daloties pārdzīvojumos un priekos.

Otrās un trešās kvadras pārstāvjus dēvē par Izlēmīgiem. Viņi, bez liekām ceremonijām, uzsāk savu nodomu īstenošanu. Priekšspēles laikā apspriešanās un garākas sarunas notiek retāk. Varas sensorās funkcijas ietekmē, viņi spējīgi uzsākt seksu bez garām priekšspēlēm, jo uzbudināšanās notiek jau no iedomām. Viņu starpā iespējama cīkstēšanās, arī strīdi.


1.grupa. Izlēmīgie sensorie:
Mednieki – Žukovs, Maksims, Napoleons un Draizers.

 Mednieki – abi dzimumi ir dzimuši līderi, spilgta, spēcīga par sevi pārliecināta personība, kura slikti izprot kompromisa jēdzienu. Viņi pakļauj citus, tādēļ neatkarīgi no dzimuma, seksuālā iniciatīva noteikti ir viņu rokās.

Vīrietis Mednieks ir īstais mačo, kam pat prātā neienāks pajautāt, vai sieviete vēlas viņam piederēt, vai viņš viņai ir vienīgais? Mačo nepieļauj domu, ka viņa partnere var piederēt vēl kādam citam. Bieži, īstenojot mednieka erotisko programmu, neizpaliek greizsirdības pliķi vai cīņas improvizācijas. Viņam patīk improvizēt izvarošanu, pieprasa pakļaušanos. Mednieka valdzināšanas un akta tehniskā izpilde vilšanos nesagādā.

Arī sieviete Medniece nepārtraukti tiecās pēc panākumiem, tanī skaitā vīriešu medīšanā. Lielāko tiesu viņas vada savus uzņēmumus, un ir īstās biznesa lēdijas. Viņu ārējais izskats ir ideāls. Vienmēr zina, ko vēlas un ko grib sagaidīt no citiem. Viņu iemīļotākais ierocis – ass prāts, sarkastiska un neslēpta ironija. Arī pārliecība par sevi.

Lai cik tas nešķistu savādi, Medniekus iespējams uzveikt un vājināt, demonstrējot viņam pretējas īpašības – vājumu izrādīšanu, bezpalīdzību, nespēju pretoties.

Ja Medniekos atpazini sevi, tad tavs ideālais mīļākais ir iztapīgais partneris  Briedis, kurš dievina savu objektu un ir gatavs cauru diennakti izpildīt tavas iegribas. Ar viņu nav īpašas nepieciešamības būt labestīgam, mīlīgam, pareizāk izsakoties, ar viņu vari būt dabīgs pats (pati), bez izlikšanās un pietēlošanas. Droši izvirza prasības, labo viņa kļūdas, uzstāj un pieprasi! Taču nepiemirsti viņu uzslavēt, jo tu taču to proti izdarīt labāk nekā neviens cits. Tad partneris tevi mūžīgi dievinās.

Mednieces attiecības ar citu tipu vīriešiem

Nav izslēgts, ka kaut kur ārpus guļamistabas tavu uzmanību piesaistīs biklais un naivais partneris Bērns. Taču, tiklīdz pabūsi ar viņu vienatnē, jutīsies vīlusies – jo viņš nebūs pāža pakalpiņš! Drīzāk pats pieprasīs, lai tu viņu apkalpo un apmīļo. Turklāt viņu biedēs tavs valdonīgums un tiešums.

Ja gadījumā izvēlēsies partneri – Vecāks, tad jau iepazīšanās sākotnējā stadijā sapratīsi, ka attiecības lemtas neveiksmei. Tev nebūs pieņemama viņa pārāk aizbildnieciskā un iztapīgā attieksme. Tā būs pretēja tam, ko gaidi, jeb ko nevari pat ciest, kaut arī sākotnējā pievilkšanās var būt spēcīga, aizraujoša. Ja izvēlēsies otru Mednieku, šajās attiecībās nāksies cīnīties ne tikai par līdera pozīcijām, jo otrā plāna lomu tu nespēsi pieņemt.


2. grupa. Izlēmīgie intuīti – Brieži:
Jeseņins, Hamlets, Balzaks un Džeks.

Vīrietis Briedis ir pretējs valdonīgajam Medniekam. Aizkustinošs, labsirdīgs, gatavs upurēties, dažkārt nespēdams uzsākt tuvošanos objektam.  Brieža ideālā partnere – par sevi pārliecinātā, valdonīgā, kaislīgā Medniece, kura pati viņu izvēlēsies. Tādai blakus viņš kļūst padevīgs, cienīs viņu, labprāt gaidīs izrīkošanu un pavēles. Briedis spējīgs reizēm parādīt arī sava rakstura asumus, taču neapvainojas, ja viņam   aizrāda. Tādu partneri pietiek paņemt aiz rokas un vest sev līdz – viņš nesamulsīs, bet atpazīs tevī savu loloto.

Sieviete Briedis sapņo sastapt stipras gribas vīrieti – Mednieku, uzticamu un spēcīgu. Tādam blakus viņa spēs būt pati – dažkārt nevarīga, atkarīga no mīļotā cilvēka, sapņaina un nedaudz skumja. Sekss viņu starpā abiem pieņemams.

Ja sevi atpazini Brieža sievietē, tad tev der iegaumēt, ka tavs ideālais mīlnieks ir kategoriskais Mednieks – tas, kurš skaidri zina, kas, kad, un kā ar tevi rīkoties. Viņš nekavēs lieki laiku, neprasīs arī tavu atļauju, bet rīkosies. Vārdiski nemīl apspriest tēmas, kas skar intīmo tuvību, jo skaidri apzinās, ka darbs tikai tad nes augļus, ja rīkojas. Ja jūti, ka no partnera strāvo vīrišķība un spēks vārda tiešākā nozīmē, ja viņš uzstājīgi saspiež tavu roku, pievelkot pie sevis, un liek noprast, ka šonakt mājās tevi nepalaidīs, vari nešaubīties, ka pavadot nakti, ar viņu nebūs jāskumst. Kaifu attiecībās sakāpināsi, ja patēlosi nelielu pretošanos, kaut arī esi jau gatava viņam atdoties. Jo tev jāzina, ka viņa adrenalīns vairojas no sajūtām, ka viņš to dara gandrīz vai vardarbīgi.

Brieža attiecības ar cita tipa partneriem

Partneris Vecāks – tātad vīrietis – Tēvs, sieviete – Māte.

  • Vīrietis Tēvs sākotnēji var šķist īstais, taču viņa labestīgā un aizbildnieciskā attieksme nespēs tevi ilgstoši piesaistīt seksā. Tikai kā draugs – jā!
  • Vīrietis Bērns noteikti nebūs tas, kurš izrādīs iniciatīvu seksa priekšspēlē un rotaļās. Arī ārpus guļamistabas ar savu neuzkrītošo attieksmi nepiesaistīs tevi. Savukārt tavi valdzināšanas elementi var būt viņam par vājiem.

Arī ar sava tipa Brieža partneri tuvākas attiecības nav ieteicams pat uzsākt. Savstarpējās piekāpšanās, kuras tu neesi lūgusi, pārāk plašie žesti, kurus arī tu neesi gaidījusi, ar laiku krās tevī stresu. Atrisināt samilzušās problēmas, izrunāt un tās novērst, jums nenesīs augļus.


3.grupa. Diskutētāji sensorie – Vecāki:
Tēvs un Māte – Igo, Dimā, Štirlics un Gabēns.

Viņi līdz sīkām niansēm spēj sajust partnera ķermeni, uzkrājot pieredzi seksā, tādēļ viņi ir  lietpratīgi gultā. Viņu ķermenis ir ļoti jūtīgs uz pieskārieniem. Necieš negaidītu vai nepatīkama cilvēka pieskaršanos. Kaut arī seksā ir iniciatori, tomēr tas nelīdzinās Mednieku iniciatīvai, jo Vecāks nedominē. Taču priekšspēlē ietilps garas sarunas, diskusijas par dažādām tēmām. Lielāko tiesu seksuālām attiecībām nav gadījuma raksturs, bet tās notiek abpusēju simpātiju, uzticēšanās gadījumā. Veicinošs faktors ir atklātas un siltas savstarpējās attiecības.

Vīrietis Tēvs – interesējas par sievietes iekšējo pasauli. Viņam vari uzticēt savus noslēpumus, bailes un šaubas, jo viņš ne tikai palīdzēs tos atšķetināt, bet vienlaikus pratīs arī jūsmot par tevi. Viņš tev noticēs, ja viņu piesaistīsi patiesu jūtu vadīta. Ja arī esi bez pieredzes seksā, nebaidies, viņam tā ir. Viņš maz uzticas vārdiem, bet vairāk tam, ko nolasīs tavā ķermenī.

Sieviete Māte – ir labestīgo spēku iemiesojums. Blakus viņai tev izzudīs bailes un šaubas. Viņas mājīgi iekārtotajā dzīvoklī tu iegūsi sirds mieru, arī fizisko apmierinājumu. Viņa arī ir starp tām, kura pati izvēlas vīrieti, tādu, kurā saskata labestību un arī gudrību. Mātei patīk vīrieši, kas bieži apmulst, nespēj paši iekārtot savu dzīvi un par sevi parūpēties. Viņa ātri ieviesīs kārtību tavās lietās, darbos un arī galvā. Viņa būs tavs balsts karjerā, uzvedinot uz pareizā ceļa, palīdzot kārtot sadzīviskos jautājumus, ar kuriem tu pats slikti tiec galā.

Ja sevi atpazini sievietē Mātē, tad iegaumē, ka tavs ideālais mīlnieks ir izsmalcināts, maigas dabas vīrietis Bērns. Viņš mīlestības vārdā spējīgs ziedot sevi. Tu saņemsi no viņa ilgstošus glāstus, cik vien vēlēsies. Tiklīdz tu pamanīsi uz sevi mērķētu, patiesu un labestīgu, pilnu mīlestības un dievināšanas skatu, tūlīt tev radīsies drosme viņai tuvoties. Tev der iegaumēt, ka iniciatīva tomēr būs tavās rokās!

Mātes attiecības ar cita tipa vīriešiem.

Tev pilnīgi nepieņemamas būs attiecības ar Mednieka tipa vīriešiem, jo tu pēc dabas neciet spiediena izdarīšanu, vardarbību, tanī skaitā arī seksā. Tev nav pieņemams pēkšņs uzbrukums un vardarbīga rīcība, jo tā tevi nenovedīs līdz intīmai tuvībai, bet izsauks pretēju reakciju. Visticamāk, tādā gadījumā tu piecelsies un aiziesi.

Bet Brieža tipa vīrieša lēnīgums, viņa nepārliecinošais skats un citas kaprīzes tev visdrīzāk šķitīs samākslotas. No viņu psiholoģiskām spēlēm tu baidīsies, jo pati viņas slikti izproti. Visticamāk, nepieļausi kaut ko tamlīdzīgu dzirdēt savā guļamistabā.

Vīrietis Tēvs, visticamāk, raisīs tevī sapratni, cieņu, siltas un draudzīgas attiecības, bet neradīs uzbudinājumu. Labāk ar viņu izvēlies tikai pafilozofēt, apspriest laika apstākļus, viņa panākumus vai neveiksmes darbā. Ar viņu viegli izdosies mājas labiekārtošanas darbi, kuros pat neradīsies domstarpības. Bet jūsu kopēji ierīkotā guļamistabā tev būs vēlēšanās tikai gulēt. Un visdrīzāk vienai. Tajā tev bieži nāksies atrunāties ar nogurumu, galvas sāpēm un citiem iemesliem, lai izvairītos no seksa. Bet tev tik ļoti nepatīk melot! Labāk nesarežģī savu dzīvi ar Tēva partneri! Palieviet tikai draugi! Jo sekss ir pilnīgi cita rakstura baudas!


4.grupa. Intuīti diskutētāji – Bērni:
Robespjērs, Donkihots, Dostojevskis un Hakslijs.

Jūtīgi, viegli ievainojami, vaļsirdīgi, mīl dzīvot savās fantāzijās, apveltīti ar bagātu iztēli, taču nespējīgi patstāvīgi risināt ikdienas dzīves praktisko pusi, pārvarēt rutīnas darbus. Tikai kopā ar saderīgu partneri Bērns pieņemas prātā. Partneri viņš aizrauj un ieinteresē ar savu bērnišķīgo nevarīgumu un pozitīvo attieksmi pret dzīvi. Viņi spēj būt pakļāvīgi, labestīgi, cenšas uzlabot citiem garastāvokli, ja tiem klājas grūti. Citi viņus uzskata par diezgan lētticīgiem.

Vīrietis – Bērns – Dēls  visbiežāk ar savu sapņu sievieti kautrējas uzsākt kontaktus, jo traucē viņa neizlēmība un bailes. Savās fantāzijās jau desmitiem reizes ir izdomājis, kā tas varētu notikt. Taču satiekoties, tālāk par komplimentiem un jūsmošanu tikt nespēj. Viņu nepieciešams uzmundrināt, iedvest ticību. Par viņu vajag rūpēties, izrādīt interesi, tad viņš kļūst pārliecinātāks par sevi. Primitīvam seksam drīzāk atradīs kādu agresīvāku partneri, kura savāks viņu. Tieši šī iemesla dēļ Bērns biežāk par citiem, savu dzīvi saista ar nesaderīgu partneri.

Sieviete Bērns – Meita ir ļoti jūtīga. Viņu aizrauj mūzika, grāmatas, teātris, saules noriets, sen piemirsti un, pēkšņi atmiņā atausuši notikumi. Meitai ir liela vēlēšanās sarunāties, dalīties pieredzē, gūt padomu. Meklē tikai tādu partneri, kurš spēj viņu saprast un novērtēt. Tam jābūt ar pieredzi un vecākam par viņu, tātad Vecāks, kuram jau ir zināma dzīves pieredze. Viņai nepieciešams, lai to aprūpē un apgādā, uzvedina uz pareizā ceļa. Taču to viņa var pieņemt tikai no tāda partnera, kurš rīkojas maigi, taktiski un ar mīlestību. Kā neviena cita, viņa spējīga aizrauties ar to, kas svarīgs viņas vīrietim.

Ja Meitas tēlā tu atpazini sevi, tad ielāgo, ka tavs ideālākais partneris – mīļākais ir Vecāks, kurš droši stāv uz zemes, labi apzinās, ko vēlas no dzīves saņemt, un mierīgi virzās uz mērķi. Viņš ir uzticams, maigs, spējīgs sniegt visu, kas nepieciešams, lai tu spētu priecāties par dzīvi, izgreznotu to visās krāsās, emocionāli uzlādētu viņa stabilo, bet rimto dzīvi. Tuvāku kontaktu ar viņu panāksi, ja radīsi savstarpējo uzticību.

 Bērna attiecības ar citu tipu vīriešiem

Ar vīrieti Briedi tev daudzos jautājumos izveidosies sapratne, taču dvēseliska piesaistīšanās var ātri pazust. Tad pazudīs arī sekss.

Kā lielāko daļu citu sieviešu, arī tevi neatstās vienaldzīgu partneris Mednieks, bet intīmā tuvībā nevajadzētu riskēt un ielaisties. Visticamāk, viņš nespēs iedziļinātsies tavās problēmās, kā arī nepainteresēsies, vai tevi sekss apmierina.

Ar citu Bērnu attiecību sākums būs interesants un daudzsološs. Bet atceries, tikai sākums! Samērā drīz, pēc kopdzīves uzsākšanas, sajutīsi milzīgu diskomfortu. Tas tādēļ, ka divi bērni gaida vienu un to pašu – uzmanību un rūpēšanos, aizbildniecību. Taču tu pat iedomāties nevari, kādu komfortu spējīgs katram no jums sniegt partneris Vecāks! Jums abiem lielas grūtības sagādā ikdienas rutīna, it īpaši saimnieciskie darbi. Radīsies apnikums no nepapildinošās informācijas.


Pēcvārds

Ceru, ka tu saprati, ka gan kopdzīvē, gan seksā vissaderīgākie ir savas kvadras duāls vai aktivators. Mūsu psihes īpatnības, no kurām atkarīga psiholoģiskā saderība ar vistuvāko cilvēku, viskrasāk liek manīt tieši guļamistabā. Šobrīd to visprecīzāk atsedz socionika un psihosofija. Atliek piebilst, lai arī cik ģeniāla ir ikviena zinātne, eksistē kaut kas vēl neaptverts, kas var apstrīdēt jebkuru uzvedības modeli. Mīlestība iespējama jebkurā tandēmā. Dažkārt tā rada brīnumus! Īpaši seksuālajās attiecībās. Taču, ja ir runa par kopdzīvi mūža garumā, kurā bez seksuālajām attiecībām, ļoti svarīga loma  arī garīgai piesaistei, interešu kopībai un papildinājumam savām vājajām funkcijām, tad der padomāt, vai vajag saistīties kopdzīves attiecībās ar partneri, ar kuru nebūs nākotnes.

Saderības tabula

Mednieki

Brieži

2.kvadra

Maksims, Žukovs

2.kvadra

Hamlets, Jeseņins

3.kvadra

Napoleons, Draizers

3.kvadra

Balzaks, Džeks

Vecāki Bērni

1.kvadra

Dimā, Igo

1.kvadra

Donkihots, Robespjērs

4.kvadra

Štirlics, Gabēns

4.kvadra

Dostojevskis, Hakslijs

Raksts veidots pēc saita “www.lyubi.ru” materiāliem.