Seriāls – Kontrakta noteikumi27.06.2013

Filmā Kontrakta noteikumi spilgti atsedzas 1.kvadras sociotipu savstarpējās attiecības.  Mašas Pavlovas, pēc sociotipa Dimā, iecerētās kāzas ar līgavaini Viktoru, pēc sociotipa Donkihotu, izjūk, jo Mašai vairāk rūp savas esošās ģimenes liktenis. Smagi saslimusi māsa, kurai nepieciešama nopietna un dārga operācija. Viņa lūdz Viktoru pārdot grūtā darbā nopelnīto dzīvokli, kam viņš nepiekrīt, un viņu duālās attiecības izirst. Diemžēl Viktoram kā Donkihotam nepiemīt sapratne par attiecībām, un viņš neprot atgūt Mašu. Arī duālas attiecības nav jāuztver kā absolūts laimes garants, jo cilvēku dzīvi regulē dažādi faktori.

Maša meklē iespēju nopelnīt naudu māsas operācijai un atsaucas uz piedāvājumu kļūt par surogātmāti.

Viņa nokļūst Marišas (Igo) un viņas vīra Oļega (Robespjēra) ģimenē. Interesanti vērot, ka simpātijas starp Mašu (Dimā) un Oļega (Robespjēru) veidojas gandrīz uzreiz un abpusēji. Taču Maša nedara neko, lai sabrucinātu Oļega dzīvi ar Marišu.

Atklājas, ka Mariša ir nelietīgi samelojusi vīram Oļegam, ka nespēj kļūt par māti tikai tādēļ, lai saglabātu un saudzētu savu nevainojamo figūru. Uzzinot, ka sieva mērķtiecīgi melojusi, Oļegs šķir laulību. Savu turpmāko dzīvi viņš sasaista ar Mašu (aktivācijas attiecības).

Mēs saņēmām iebildi, ka filmā Maša neģērbās tik pedantiski (sensori), kā vajadzētu gaidīt. Arī sensorie tipi viens no otra atšķiras, to ietekmē psihosofiskā P – fizika. Mašas pieder arhetipam vecāks,  šis arhetips raksturojas ar to, ka viņa primārās rūpes ir par tuviniekiem un cilvēkiem sev apkārt. Dimā sievietei piemīt tāda īpašība, ka viņa, rūpējoties par apkārtējiem, var pamest novārtā rūpes par savu vizuālo izskatu, tomēr lietu kārtība savā mājoklī viņai ir ideāla.

Sniedzam pilnu filmas galveno varoņu sociotipu sarakstu:

  • Maša Pavlova – Dimā;
  • Mašas draudzene Ļena – Igo;
  • Viktors, Mašas iecerētais līgavainis – Donkihots;
  • Marina (filmā dēvēta kā Mariša) – Igo;
  • Marinas vīrs, vēlāk Mašas vīrs Oļegs Arhipovs – Robespjērs;
  • Privātklīnikas galvenā ārste Olga Ļebedeva – Žukova;
  • Marinas māte Irina – Igo;
     Filmā atspoguļotas trīs Igo, kuras ir savstarpēji ļoti atšķirīgas psihosofiskā tipa ietekmē.