Ārstē dvēseles sāpes!21.07.2010

Ja cilvēkam sāp zobs, viņš iet pie stomatologa, ja radusies trauma, viņš dodas pie ķirurga. Taču, kad cilvēkam sāp dvēsele, viņš reti tās smagumu uztic kādam draugam, kaimiņam, kur nu vēl ārstam.

Dvēseli sāpina diskomforts ar apkārtējo vidi, bet visbiežāk vainojamas ir nesaderīgas attiecības ar tuvajiem. Cilvēks nemanāmi drupina sevi no iekšienes, mokās maldīgās iekšējās sajūtās. Es esmu slikts! Nē, bet varbūt tomēr viņa ir slikta? Dažkārt vainojot partneri, cilvēks cenšas atvieglot savas dvēseles sāpes. Viņš bieži šķirsta horoskopus, iet pie zīlniekiem, izmanto dažādus šaubīgus attiecību līdzsvarošanas  ieteikumus.

Tik tāli un neaizsniedzami! Vai viņi spēs kļūt par vienu veselu?

Jā, laicīgā tiesa šķir merkantilās saistības Mantu, naudu, īpašumus, norāda robežas, kuras nedrīkst pārkāpt), taču  daudzi vēlas, lai tiktu izšķirtas arī dvēseliskās saistības, un grib  izprast, kas gan īstenībā notika starp viņu un partneri. Tiesā viegli motivēt, ka  partneris ir tas sliktais un nav iespējams turpināt kopdzīvi. Bet… vai laulības šķiršanas apliecība var sakārtot dvēseli? Noteikti nē. Daudzi pāri vēl ilgi pēc juridiskā fakta akceptēšanas turpina analizēt: Kas gan bija par iemeslu, kas neļāva palikt kopā? Es tik ļoti vēlējos, bet kāpēc tas otrs mani negribēja saprast?

Negribēja vai nevarēja. Uz šo jautājumu atbildes spēj sniegt socionika.

Neviens cilvēks nepiedzimst ļauns. Viņš tāds kļūst diskomfortā ar apkārtējo vidi. Cilvēks patiesi vēlas izveidot laimīgu ģimeni, kurā valdītu harmoniskas attiecības, tikai neprot izvēlēties,  kurš būs tas īstais.

Dabā iespējams saskatīt ļoti daudz līdzības un atšķirības. Piemēram,  ir sēņu karalienes – bekas, baravikas – katrs ievieto savā grozā, jo zina to vērtību. Ir tumšās rudens sēnes, kuras vairāk domātas  sālīšanai. Un ir sēnes, no kurām cilvēks mirst. Ir āboli, bet vai visi ir vienādi? Ir kartupeļi, bet vai visi der vienam mērķim?

Arī cilvēki ir tikpat dažādi. Socionika tos iedala 16 tipos. Bet psihosofija karam socioniskajam tipam izdala vēl 24 apakštipus. Kopā sanāk 384. Daudz, vai ne!  Atšķirībā no dabas veltēm, cilvēki netiek dalīti sliktajos un labajos, bet tiek sagrupēti pēc attiecību komforta. Autore Aušra  attiecības starp cilvēkiem savietojusi uz Mendeļejeva elementu tabulas bāzes.  Katram uzreiz skaidrs kā reaģē ķīmijas elementi. Savstarpējās attiecībās cilvēki reaģēs ļoti līdzīgi kā ķīmiskie elementi, gan pievelkas, gan uzsprāgst, gan aizdegas, gan mierīgi līdzās pastāv.  Izšķir arī tādas attiecības,  kurās partneri nespēs sadzīvot pat pie labākās gribas.

Kā visveiksmīgākās tiek uzskatītas (D) duālās – pilnīga papildinājuma un )(A) aktivācijas attiecības, kurās cilvēku kopdzīve veidojas harmoniska un kurās partneri viens otram dod milzīgu spēku – ko sauc par papildinājumu. Tas ir virzītājspēks, kad pāris neatšķir, ko katrs dod otram. Un neprasa neko pretī. Visbeidzot viņi saplūst kā viens vesels.

Šobrīd sabiedrībā krasi mainījušās attiecību veidošanas tendences. Tas dara cilvēku neuzmanīgu, un viņš piemirst pārliecināties par elementu izvietojumu tabulā. Bieži cilvēks ļoti rūpīgi izvēlas apavus, mēteli, mašīnu, taču dzīves draugu izraugās kādā tusiņā un mēģina savienot nesavienojamo. Attiecības netiek noraudzētas (kā maizīte – ja nenoraudzēsi, būs slikta kvalitāte). Var iemīlēt arī mušmiri, jo viņa taču ir tik skaista! Nenoraudzējot attiecības, diemžēl bieži apprec mušmiri un kopdzīvē partneri pamazām zaudē enerģiju un dzīvot prieku.

Novērots, cik kļūdaini sabiedrība izvērtē kārtējo laulības šķiršanu. Sabiedrībā ir iesakņojies nepareizs ideālā pāra etalons – cik skaisti  kopā izskatās baravika ar mušmiri! Bet kāpēc tad viņi šķiras? Kāds no viņiem noteikti ir tas sliktais! Kaut arī abi vizuāli ir skaisti, gudri, apdāvināti, bet viens otram nepiemēroti.

Vaina jāmeklē uz Mendeļejeva tabulas bāzes izveidotajā starptipu attiecību tabulā, atrodot un izprotot, kāds burts (attiecību) atrodas tipu krustpunktā.  Protams, vispirms noskaidrojot katram savu tipu. Tātad, atliek mācīties socioniku!