Raksturīgākais Donkihota vīrietim21.08.2015

Sociālais pseidonīms – Izzinātājs

Visbiežāk sastopams ir kalsna auguma Donkihots, kuram mugurpusē – lāpstiņu rajonā no sāna skatoties, veidojas „C” burta izliekums. Tā ir iedzimta tipa īpatnība. Viņa acīs lasāms naivums, pat bērnišķīgums, kurš liecina par Donkihota zinātkāri. Viņa iecienītākais ģērbšanās stils džinsa bikses un dažādi svīteri, vai boja auduma biezās jakas. Īpašu vērību ārējam izskatam nepievērš.

    

Sejā lasāma tāda kā sapņainība, izklaidība vai puiciska bravūrība. Parasti ir asprātīgs, tver dažādus neparastus gadījumus, tāpēc bieži ir par daudz ko lietas kursā. Donkihots var aizrauties ar dzejas rakstīšanu, saistās ar mūziku. Viņa galva vienmēr pilna ar dažādām pat ļoti neparastām idejām, jo viņa dabā ir visu izzināt. Tā ķerot visu pēc kārtas, brīžiem viņš pats aizmaldās savu interešu jūgā. Aizraujas gan ar astroloģiju, ir izpētījis zvaigžņu ceļus, galaktiku, cilvēku pārceļošanas iemeslus, zina runāt par gēniem, klonēšanu, bieži ir pirmais, kurš uzzinājis dažādus jaunatklājumus. Arī pats alkst pēc ceļojumiem. Bet kam tas viss varētu noderēt, cik no tā visa, viņš spējīgs paņemt sev un izmantot, tas viņu mazāk interesē. Tāpēc grūtu atrod aizraujošu darbu, un ar grūtībām nopelna iztiku.

Viņa vājā vieta, ar grūtībām izprot, kā citi pret viņu izturas, kaut arī to neizrāda. Dažreiz tādās situācijās uzvedās pārspīlēti priecīgi vai samāksloti. Ja, nolēmis ar kādu, attiecības turpināt, spējīgs atklātā veidā pajautāt,  kas noticis? Tikpat klaju var citam acīs pateikt, ko par viņu domā. Viņš nejūt, ja kādam licis justies neērti, kādu ir aizvainojis vai nostādījis neēstā situācijā.

Saskarsmē ar Donkihotu jāievēro, ka viņam nekad nav laika, viņš vienmēr ir steigā, ceļā no punkta „A” uz punktu „B”. Bieži atrunājas un nepadara solīto, atliekot uz „vēlāk”. Ir nepacietīgs bērnu bērns. Tikai pacietīgā Dimā un optimistiskā Igo spēj veselīgi uztvert bērnišķīgo un steidzīgo Donkihotu.

    

Pirmā fāze (uz priekšu)

Nepazīstamā situācijā Donkihota vīrietis izceļ savu pašpārliecinātību, tāpēc viņa uzvedība var šķist bravurīga un lecīga. Viņš var ietiepīgi uzspiest savu viedokli, aizstāvēt savas idejas, nejūtot, ka sarunas pārvēršas strīdā. Ja Donkihota vīrietis uzņēmies aizstāvēt iecerēto sievieti, viņš var demonstrēt savu varonību un bruņnieciskumu. To bez aizvainojuma uztver mierīga rakstura un labestīga sieviete, kurai ir viegli apstiprināt un piekrist viņa viedoklim. Uz Donkihotu iedarbojas vārdi:

Cik tu esi interesants!
Cik tu esi drosmīgs!
Tu mani izglābi!
Mūsdienās reti kurš aizstāv vājāko!
Ar tevi es jūtos pasargāta!

Donkihotam var iepatikties šāda sieviete, īpaši, ja viņa apliecinās tā pašapziņu vārdiski un bez kautrēšanās. Sliktā iezīme – vējgrābslīgums. Tas nozīmē, ka Donkihotam uzkrājās lieli informācijas blāķi, kas visbiežāk pārtop nerealizējamās idejās. Tiklīdz ir ieraudzījis iespēju, viņš neapspriež iespējas realizē. Ja tu pratīsi novērtēt un gaidīt, daļa no viņa idejām realizēsies.

       

Otrā fāze (uz priekšu)
Donkihotam nedrīkst strauji tuvoties ar salkaniem mīļvārdiņiem, jo viņš notic mīlestībai, kad par viņu īpaši rūpējas un garšīgi pabaro, jo ir novērots, ka Donkihots gandrīz vienmēr ir badā. Ja rīkojas pretēji un sāk ar uzkrītošiem mīļvārdiņiem, Donkihotu var viegli uz laiku aizbiedēt. Tas nenozīmē, ka Donkihotam konkrētā sieviete nepatīk, bet viņš nezina, kā uz tiem reaģēt un atsaukties. Šajā fāzē nekādā gadījumā nedrīkst pieprasīt jūtu un mīlestības apliecinājumus, jo viņš notic mīlestībai, kura atklājas darbos. Jāatceras, ka pie rūpestiem piederas arī vērot, cik gaumīgi vai sezonai piemēroti ir apģērbies Donkihots, jo viņa izskats dažkārt liecina, ka viņam nepieciešama palīdzīga roka estētikas jautājumos.

      

Saskarsmē ar Donkihotu labāk neko lieku neteikt un neprasīt skaidrošanos. Kad būs nepieciešams, viņš visu pats pajautās un paskaidros. Atceries galveno, ko gaida Donkihots – neesi slinka, rūpējies par viņu tiešā kontaktā un mīli bez vārdiem! Ja būsi (Dimā, Igo), tu nelišķēsi un tevī dabīgi izpaudīsies maigums un pilnīga ziedošanās viņam.

Trešā fāze – uz priekšu
Nosaku turpmāko virzību!

Ja esi iedegusies par attiecību stabilizēšanu, nekādā gadījumā neizdari uz viņu psiholoģisko spiedienu un nesteidzini viņu! Ar draudiem un argumentiem viņu noturēt nevarēsi. Vieglas emocionālās rotaļas ar Donkihotu novedīs līdz kopdzīvei.  Donkihots necieš melošanu uz izlikšanos, tāpēc sarunās esi atklāta un patiesa! Viņam droši vari teikt:
Kopā ar tevi es jūtos tik laimīga!
Man patiktos par tevi rūpēties visu mūžu!
Mums nekad nebūs skumji divatā!
Kāda laime būtu dzemdēt no tevis bērniņu, tikpat gudru kā Tu!
Kā man apnicis slēpties no saviem tuviniekiem, es jūtos kā pēdējā neliete…

      

Solis atpakaļ
Mēs diemžēl nesam radīti viens otram!

Ja jūti, ka esi nogurusi no viņa dzīves tempa, no viņa jokiem, ja tevi biedē viņa straujā interešu un aizraušanās maiņa acīmredzot, neesi viņam piemērota. Tev jādomā par attiecību pārtraukšanu. Iejūties viņa konfliktieres ādā, pielaiko Draizeres masku!

Dari viņam zināmu, ka tev jūsu savstarpējās attiecības, liekas pārāk vieglprātīgas un nenopietnas un izsaki nožēlu, ka tajās esat atļāvušies par daudz. Drūmā garastāvoklī, ar asarām acīs paziņo: Mīļais, es jūtu, ka neesmu tevis cienīga, un man pietiks spēka šo kaisli pārtraukt!

     

Nevaino attiecību pavērsienā tikai viņu, jo, jūtot šķiršanās vēsmu, Donkihotam pietiks argumentu, lai šīs bezperspektīvās attiecības paildzinātu. Donkihots lēni tuvojas un lēni šķiras. Kaut arī tas tev nepatiks, labāk uzņemies „vainu” uz sevi un pasaki, ka tu pati biji tā, kas pārāk uzkrītoši viņu ieveda kārdināšanā!

Var gadīties, ka Donkihotam ar tavu teikto nepietiks. Tad tev ir apņēmīgi un pašpārliecināti jāpasaka – Tu vēl neesi nobriedis tam, lai sajūgtu sevi attiecībās ar otru cilvēku. Mums jākļūst izlēmīgiem un jāpārsvītro savas nenobriedušās jūtas, lai vēlāk nesaņemtu nepelnītus pārmetumus.

Tad vēlreiz apliecini, ka visā vainīgā esi tu pati, un viņš var droši to atklāt saviem paziņām.
Tad tu būsi pārsteigta, cik viegli viņš tevi atlaidīs.

Donkihota saderīgākās partneres ir duālā – Dimā, aktivatore – Igo sieviete. Kaut arī mirāžas attiecības dažos tandēmos ir veiksmīgas, taču Donkihotam nav ieteicama kopdzīve ar Jeseņina tipa sievieti.                                 

Šajā ģimenē strīdi izriet no tā, ka pietrūkst sensorās funkcijas. Puslīdz harmoniskas attiecības Donkihotam var veidoties ar Gabēna tipa sievieti, bet nav izplatītas laulības