Atrodi saderīgo un nešķiries!22.08.2012

Apollo ziņu kanāls vēsta, ka Latvijā pēdējos gados kritiski paliecinājies šķirto laulību skaits. 2011.gadā no 10760 noslēgtām laulībām, to šķīruši 8303 pāri, jeb no 1000 laulībām to šķir 772 pāri. Jau uz šo brīdi – 2012.gadu,  šķirto laulību skaits tuvojas visam pagājušā gada šķirto laulību skaitam kopā – 7403 pāri.

Kas notiek sabiedrībā?

Šobrīd lielākajā pasaules daļā divi mīlnieki attiecības savieno, savstarpēji vienojoties (iemīloties, vai nē), netiek vairs ņemta vērā vecāku ietekmēšana vai gribas viņu uzspiešana.

19.gadsimtā vecāku un baznīcas ietekmei bija liela loma partnera izvēlē. Eksistēja nerakstīts likums, ka attiecības jānoraudzē vismaz gadu. Protams, tad valdīja arī pavisam citi tikumi – kāzu tradīcijās ietilpa jaunlaulāto īpaša guldināšana un uzraudzība par to, vai līgava apliecinājusi savu nevainību. Viņus kāzu rītā modināja vedēji. Vedējiem bija jāuzņemas gultas saklāšanas funkcijas pēc kāzu nakts un galvenais, publiski jāparāda viesiem jaunlaulāto kāzu naktī uzklātais palags, kas liecinātu par to, vai jaunava bijusi šķīsta vai jau iepriekš grēkojusi.

Kas pozitīvs bija 20.gadsimtā? Trīs mēnešu dotais termiņš, gaidot laulības reģistrāciju toreizējos ZAGSos tika paredzēts pārdomām, kad jauniešiem vēl atlika laiks izlemt un pārliecināties par jūtu noturīgumu. Dažreiz arī šajā periodā tika atsaukts laulības pieteikums un pāra kopdzīve neuzsākās. Toreiz nebija pieņemts, ka pāris drīkst dzīvot kopā līdz laulībām.

Jaunais, 21.gadsimts ienesa kardinālas pārmaiņas ne tikai sabiedrībā, bet arī mīlas frontē.

Lasītājam pastāstīsim par kvadru īpašībām, mainoties gadu cikliem.

Pēc socionikas principiem, posmi kultūrā dalās četros etapos, ko sauc par kvadrām. Vienas kvadras pastāvēšanas laiks kultūrā ir 72 gadi. Pašreizējais 3. kvadras laiks aizsākās 1989. gadā, kuru ievadīja trešās kvadras līdera – Napoleona režīms.

Tieši šajā 18 gadu perioda ciklā tika atmesti vecie tikumi, parašas un strauji ienāca jauni. Astoņpadsmit gados (no 1989 – 2007. gadam) sabiedrības morāle pieredzēja nepiedzīvotas izmaiņas. Cilvēki, kļūdami brīvi no kādreizējiem morāles ierobežojumiem, izmaiņas ātri pieņēma. Valstī ienāca pornogrāfija, mode strauji atkailināja sievieti. Cilvēkiem ļāva brīvi izteikties ne tikai par politiku, bet arī par to, kas notiek guļamistabā. Parādījās līdz šim nezināms fenomens – paparaci.

Jaunās vēsmas kultūrā iedrošināja arī bailīgākos, kad šķita, ka šķirt laulību nav nekas morāli nosodāms. Izvilināt no cilvēkiem stāstus par savu intīmo dzīvi kļuva žurnālistikas labā prakse. Efektīva ēsma, rozīnīte popularitātes gūšanai. Tauta sākumā par visu šausminājās, pēc tam pierada un šobrīd ar dzeltenās preses palīdzību gaida arvien sensacionālākus atklājumus. Dzeltenās preses izdevumiem kārtējā nelaimīga pāra šķiršanās tika izvērtēta kā interesantākā un svarīgākā ziņa, bet ne sašutums un traģēdija, kas skar un traumē gan pašus laulātos, gan viņu bērnus.

Tikai 20 gadi! Un sabiedrība jau ir pieņēmusi citus kritērijus partnera izvēlē. Vairs netiek cienīts sievietes prāts, bet galvenais kritērija ir viņas figūra, augums, krūtis, lūpas utt. Kultūrā ienāca arī jauns vērtīga un iekārojama vīrieša tips – biezais, kurš par naudu spējīgs nopirkt visu, arī sievieti. Un sieviete, kā pakalpiņš, apspiežot savu patieso būtību, tikai tādēļ, lai iegūtu materiāli vieglu, bet emocionāli smagu dzīvi, kalpo viņam. Vai šādās ģimenēs valda mīlestība? Vai pirktā mīla viņus dara laimīgus? Vai laimīgas ir abas šī darījuma puses? Protams, ka nē!

Tagadējais režīms pat nemēģina nevienu nosodīt par to, ka gultā var ieaicināt ikvienu jau pirmajās pazīšanās stundās. Sākotnējais sekss, kad ar visu sparu trako hormoni, gandrīz ikvienā pāru salikumā liekas aizraujošs. Taču cik ilgi ripos skaista mašīna, ja tai nepapildinās degvielu? Cik ilgi divi cilvēki koposies, ja viņus nesaista kaut kas vairāk par seksu? Visbiežāk jūtas viņu starpā pat nav sākušas veidoties, jo pāri saista tikai sākotnējā kaisle un vilinošie materiālie labumi.

Kādas laulības uzskata par noturīgām?

  • Bieži mēdz izskanēt apgalvojums, ka noturīgākas esot aprēķina laulības, bet pasaules vēsture diemžēl neapstiprina, ka šie cilvēki dzīvojuši saskanīgi un bijuši laimīgi. Iespējams, pastāv arī izņēmumi.
  • Kāds noslēpums valda tajās ģimenēs, kad partneri no kāzu dienas līdz sirmam vecumam nodzīvo laimīgā kopdzīvē? Kāpēc citi šķiras četras un pat vairākas reizes?

Uz šiem jautājumiem cilvēki joprojām meklē atbildes un ikviens vēlas būt to izredzēto vidū, kam jaunības karstumā izdevies sastapt tieši sev saderīgu dzīvesbiedru.

To skaidrosim no socionikas viedokļa

Cilvēka ārējais veidols neatklāj viņa dvēseli. Dvēsele vai raksturs nepakļaujas nekādām pārmaiņām. Tas ir katra cilvēka psihes modelis, kurš nosaka viņa raksturu un uzvedību. Pat mākslīgi ar ķirurģijas palīdzību pārveidota sieviete – lelle vienalga dzīvo savā modelī (sociotipā). Vai tad ar lelli ir iespējams sagaidīt laimīgu laulību?

Vērojumi un pieredze ir ļāvuši noticēt socionikas prognozēm. Nešķiras vai ļoti reti šķiras tikai saderīgie pāri. Tie katram no 16 sociotipiem ir tikai divi – duālais un aktivators (vissaderīgākie un papildinošie partneri), dažos pāros arī mirāžas un pusduālais partneris. Un ne vairāk. Visas pārējās attiecības, kurās partneri nepapildina viens otru, agrāk vai vēlāk tiek šķirtas.

Ir radies instruments – socionika, pateicoties kurai, ir iespējams atrast, izvēlēties sev saderīgu partneri. Bet cilvēki nevar un visbiežāk pat negrib noticēt, ka tas ir iespējams, ka viņus ieskaita attiecīgā sociotipā un izsaka prognozes par partnera saderību vai nesaderību. Cilvēki maldīgi uzskata, ka saskanīga kopdzīve nemaz nav iespējama, ka ikvienā pārī tik un tā rodas problēmas un nesaskaņas. Tas tikai tādēļ, ka nav piedzīvojuši attiecības ar saderīgo, kurās nekas nav jātēlo, cilvēks var būt patiess, saņemt partnera atbalstu visās sev sarežģītajās situācijās. Ar nožēlu jāsaka, ka tikai tad, kad kopdzīvei neveidojas labvēlīgi apstākļi un attiecības tiek šķirtas, cilvēki meklē palīdzību pie socioniķa speciālista.

Cik daudz sāpju un pārdzīvojumu aiztaupītu sev ikviens, ja noticētu socionikai!

Lasītāj! Meklē savu saderīgo ar socionikas teorijas ieteikumiem,  tad izbaudīsi brīnišķīgas, saskanīgas, cieņas, izpratnes un mīlestības pilnas attiecības līdz pat mūža galam!