Laimīgam būt!23.11.2016

       Kas cilvēka dzīvē ir pats svarīgākais?

                                    

Kad jau tapa šī grāmata: Atrodi sevi, sastapu kādu senu un labu draugu, kurš man uzdeva jautājumu: Kā Tu domā, kas cilvēka dzīvē ir vissvarīgākais?”

Ar kaunu jāatzīst, ka es it kā skaitos laba cilvēku pazinēja, taču atbildēju pilnīgi ačgārni, sakot, ka galvenais cilvēka dzīvē, sajust jumtu virs galvas. Tad sāku minēt kaut ko par Maslova piramīdas pirmo līmeni – ēšana, miegs, elpošana, sekss un atzīstos – nespēju divos vārdos pateikt vissvarīgāko katra cilvēka dzīvē BŪT LAIMĪGAM!

Patiesi, ja cilvēks ir laimīgs, viņam skats uz dzīvi un tās radītām grūtībām rādās citā nokrāsā. Viņiem pat dažkārt jumts virs galvas nav vajadzīgs, lai tikai būtu iespēja atrasties kopā ar mīļoto. Tādēļ arī šai nodaļai izvēlējos nosaukumu:

                      LAIMEI VAJAG DIVUS

                                    

Cilvēks viens pats nevar kļūt laimīgs un nekad nesasniegs tādu apmierinājumu un pilnību, kā dzīvojot pārī. Par laimīgu un saskanīgu ģimenes dzīvi var runāt tikai tad, ja starp partneriem ir pilnīga saderība, ja pāra interešu un garīgai kopībai līdztekus iet arī seksuālā pievilcība un tie gūst savstarpējo apmierinājumu arī intīmajā jomā. Tikai tāda kopdzīve, kad divu cilvēku mīlestību papildina dvēseliskā un miesiskā saplūšana, ir noturīga. Dzimumdziņa jeb libido ir cilvēka aktivitātes pamats jeb enerģijas nesējs, kas palīdz tiekties sasniegt mērķi.

Katram cilvēkam piemīt atšķirīgas seksuālās īpatnības un paradumi. Seksuālā saderība ne katrreiz izveidojas starp diviem iemīlējušiem, jo seksuālās īpatnības iedzimst līdz ar tipu un tās, tāpat kā cilvēka raksturs, gandrīz nepakļaujas pārveidošanai. Bieži vien nepieņemamas seksuālās uzvedības īpatnības tiek izjustas starp atšķirīgu kvadru sociotipiem.

Pašreizējā kultūras periodā, kad seksa tēma kļuvusi pavisam atklāta, cilvēki bieži kopē un savā guļamistabā cenšas izmēģināt kaut ko savādāku, dažkārt pat nedabisku, filmās noskatītu. Vai to var piedēvēt noteiktam sociotipam? Nē! Tas, ko cilvēki cenšas kopēt, nedrīkst attiecināt kā tipam piemītošu. Tā var būt tikai īslaicīga aizraušanās, tāda kā paspēlēšanās, iziešana no rutīnas, īpaši gadījumos, kad pāris kopdzīvi saistījis pēc socionikas un psihosofijas prognozēm, nesaderīgi.

                                 

Šis izdevums nebūs piemērots tiem, kuri gaida aizraujošu lasīšanu vaļas priekam par mīlas tēmām. Tas domāts izmantošanai kā izziņas materiāls, tiem, kurus māc šaubas par savām attiecībām ar partneri. Pilnīgi skaidrs, ka tie, kuri pārņemti kaisles varā, neticēs nekādām saderības ballēm, nedz ieteikumiem, līdz brīdim, kamēr nebūs guvuši paši, savas dzīves pieredzi.

 Fragments no V.L. Miķelsones grāmatas: “Atrodi sevi”. Vairāk lasiet grāmatā!