Vēlreiz par vientulību04.04.2019
…un vientuļajiem.
Laikmetā, kad pasaule ir tik pārapdzīvota, kā nekad, neticami, bet daudzi jūtas tik vientuļi kā nekad. Paradoksāli, bet, jo vairāk mūsu ir uz planētas, jo atsvešinātāki un vientuļāki jūtamies. Vai vientulība ir brīvais laiks, ko iegūstam par labiem nopelniem, vai tas pārbaudījumu laiks, kas mums uzgulst, pārbaudot mūsu noturību, ticību un mīlestību sev? Vai varbūt nolemtība. (www. astrologika, Inese Dāvidsone)
Mēs dzīvojam arī pārpilnības laikmetā, mums ir dārgas mašīnas, labiekārtoti dzīvokļi, vismodernākie tērpu modeļi, mēs ceļojam pa pasauli, mēs esam paēduši, bieži pat neprotam novērtēt, cik daudz produktus izmetam miskastē, vēl un vēl daudz kas mums ir…
Bet daudzi mūsu vidū nejūtas laimīgi, jo, arī, dzīvojot kopā ar otru, jūt apnikumu, nepiepildītas un neīstenojušās cerības. Tāpēc milzīgs procents cilvēku izvēlas dzīvot vientuļi. Taču cilvēks ir sociāla būtne un Dievs vēlējis dzīvot pārī. Jo vienam ir labi tikai uz podiņa sēdēt.
Un tomēr, atsvabinoties no vecāku diktāta, mēs alkstam satikt partneri, kas piepildīs mūs, radot dvēseles mieru, mīlestību, labsajūtu, dzīves jēgu, tās vērtību izpratni un visa tā, kas mums tik ļoti pietrūkst.
Uzklausot cilvēku vēlmes, brīžiem liekas neticami, ka šodienas cilvēka prasības pret partneri ir tik neaptverami astronomiskas, ka tāds cilvēks faktiski pasaulē neeksistē. Un, lūk, ja šī astronomiskā cilvēka nav, tad labāk dzīvot vienam un ķert tikai gadījuma seksu.
Jābeidz sarunāties ar iztēlē iedomātiem tipāžiem, ar viņu ēnu!
Ko darīt? Jā, par dzimstības samazināšanos, laikam arī nav ko uztraukties, jo pasaulē tas strauji pieaug. Taču par savas dvēseles dziedināšanu gan vajadzētu uztraukties. Dvēsele viena sēro, un sākas slimības. Šāds cilvēks arī darbā nespēj sevi pilnīgi atdot. Dažu šādas sirgšanas pat novedot līdz pašnāvībai.
Bieži vientuļie cilvēki tiek attēloti tumšās, pat melnās krāsās, neatklājot viņu sejas.
Vientulība nav slikta rakstura sekas, kā dažkārt nācies lasīt sabiedriskajās vietnēs. Šodienas vientulību veicina paātrinātais dzīves temps. Cilvēki steidzas dzīvot, steidzas piepildīt vēlmes… arī partnera meklējumos. Kurš pirmais pagadās.
…taču, nedaudz piebremzējot, var izlemt mācīties kaut ko jaunu un saprast, kas katram mums, harmoniskai kopdzīvei nepieciešams. Bet vispirms jāsāk ar sevi. Atrodot savu rakstura tipu, ir iespējams uzreiz izprast, kas katrā ir stiprs, bet kas vājš. To vājumu aizstās katra saderīgais partneris.
Protams, ka tas ir socionikas ieteikums un viņas prognozes.
Garajā prakses laikā ir sakrājusies milzīgi liela intervēto cilvēku datu bāze, kura, protams, ir slēgta svešām acīm. Taču datu bāzē ir aile, kura atklāj cilvēka ģimenes statusu. Vairāk nekā puse intervēto ir vieni un vientuļi cilvēki. Tādēļ dažkārt datu bāzē gadās piemeklēt otro pusīti.
Biedrības Socionika datu bāze ir arī socionisko tipu statistiskais rādītājs.
Absolūtā mazākumā uz intervijām atnāk un sevi vientuļo statusā ievieto loģiskā tipa sievietes. Bet no drošiem avotiem zināms, ka iestādēs strādājošo vientuļo loģisko tipu skaits arī ir lielā vairumā.
Piemēram, datu bāzē lielā skaitā ir 4. kvadras Hakslija un Dostojevska tipa abu dzimumu pārstāvji, bet gandrīz uzskaitē nav Gabēna un Štirlica tipa abu dzimumu pārstāvju. Līdzīga situācija ir arī ar 3. kvadras abu dzimumu loģiskajiem tipiem. Varētu pat teikt, ka Džeka tips ir gandrīz deficīts, nedaudz vairāk un tomēr mazākumā ir Balzaka tipa vīrieši.
Ja situācija mainītos, biedrība spētu otro pusīti piemeklēt un iepriecināt lielāku skaitu vientuļo. Jo diviem taču vieglāk!