Trampa slepenais ierocis14.06.2017

Rediģēts 14.06.24.g., taču raksta pirmavots publicēts 2017. gadā.

Trampa psiholoģisko portretu pasaulē pūlas atšifrēt jau krietnu laiku. Arī socioniķu vidū tas nav izņēmums. Socionikas interesenti noteikti ir pamanījuši, ka par Trampu klīst dažādas versijas. Biedrība “Socionika” ir izvēlējusies īsāku veidu, lai norādītu būtiskās pazīmes, kas jauno ASV prezidentu raksturo kā Hamleta socionisko tipu un ko tas nozīmē. Ikviens lasītājs var salīdzināt pats, cik lielā mērā Donalds Tramps iekļaujas Hamleta raksturojumā.

Trampam patīk ieroči un skaļi cīniņi

Kā ikviens 2. kvadras pārstāvis, arī Tramps uz nebēdu izmanto visu pieejamo ieroču arsenālu. Viņa ierocis nav tikai ložmetēji, raķetes un iznīcinātāji, bet, pirmkārt –  viņa mēle un viņa ietekme uz pasauli.

Tramps skaidri iezīmēja savas cīņas lauku, norādīja pretiniekus un labvēļus iedvesmoja cīnīties. Kā ekstraverto ētisko tipu, viņu nemulsina šķietamās pretrunas vārdos un rīcībā, jo viņš apzinās, ka spēs kontrolēt situāciju arī draudu apstākļos. Viņš labi apzinās, kā katram tuvoties, kam pieglaimoties un kam ieriebt, ko uzslavēt un izcelt. Viņš patiešām jūt tautas emocionālo pulsu tikpat skaidri kā savulaik Hitlers (arī Hamlets).

Ar ko Tramps šauj?

    

Salīdzinājumam – D.Tramps un V.Žirinovskis (salīdziniet, cik viņi līdzīgi, kā dvīņi vai kopija, abi Hamleti).

Trampam tauta ir gan ierocis, gan mērķis, kuru viņš spēj regulēt pēc situācijas. Pret svešiniekiem viņš uzdrīkstās paust citādu nostāju, kā pret savējiem. Vienlīdzīga attieksme pret visiem no socionikas skatupunkta ir demokrātijas pazīme, taču Tramps ir dzimis aristokrāts no 2. represīvās kvadras. 

stratēģim, Trampam rūp gan tuvie, gan tālie mērķi, tā izskaidrojama viņa strauja rčībasmaiņa. Augsta ranga darbonim šāda īpašība ir pat bīstama, jo viņš nav prognozējams. Tālos mērķus viņš nespētu realizēt, ja savu tautu nepadarītu par ieroci. Tāpēc Trampa izspēlētie scenāriji ir virzīti, lai savā nācijā atmodinātu apziņu, ka viņi nedrīkst būt par mērķi citiem, tāpēc labāk ir pašiem kļūt par ieročiem. Trampam piemītošai melnai E emocija ir milzīgs spēks iedarboties uz publiku, to ciņš veic ar gandrīz teatrālu ietekmēšanu. Viņš viegli izprot, kā ietekmēt publiku. 

Karš, konflikti, domstarpības ir attiecību brucinātāji un cilvēku zaudējumi. Taču Tramps apzinās, ka šos zaudējumus atlīdzinās ne vien Tramps, bet visi patriotiskie 2. kvadras dzejnieki, un skandēs kaut ko līdzīgu kā J. Akuraters:
Ar kaujas saucieniem uz lūpām,
Ar karstām sirdīm kritāt Jūs,
Bet jūsu nāve svētā, brīvā
Kā talismans mums dārga būs.

Sociotipu dzīves scenāriji kaut kādā daļā atkārtojas. Tikpat revolucionāri noskaņots bija Hamlets tipa pārstāvis Viktors Igo, Kārlis Markss, Fidels Kastro, Ernesto Če Gevara. Latvijas lasītāji var savilkt paralēles ar labāk zināmu Hamletu – Ivaru Godmani, kas atklāja savu politisko talantu mūža otrajā pusē.

Kāpēc Trampam vajadzīgs mūris?

  

Salīdzinājumam – D.Trampa un V.Žirinovska kā Hamletu, arī žesti saskarsmē ir līdzīgi. Zīmīgākā iezīme, kas izceļ Trampu, ir savas teritorijas norobežošana ar mūri. Kā tulkot šādu vēlmi?

Bez socionikas priekšzināšanām grūti saprast, kā finanšu un ekonomikas “pārzinātājs” (faktiski analfabēts šajā jomā), uzdrīkstas virzīt ideju, kas pārsniedz ASV budžeta iespējas šādam mērķim.

Mūris jāuztver ne tikai kā fizisks norobežošanas elements, bet arī kā savējo cilvēku aizsargāšana no svešiniekiem. Hamlets smalki klasificē un šķiro sabiedrības locekļus, nodalot draugus un ienaidniekus, sistēmas piekritējus un opozicionārus, un atklāti nekautrējas sabiedrību iedalīt necilvēkos un izdzimteņos.

Pēc socioniskās klasifikācijas ētiskā iemīme cilvēkā nav tas pats, kas morāli korekta nostāja. Pazīme ētika, jo īpaši savienojumā ar ekstraversiju, norāda spēju iedarboties uz cilvēku jūtām, emocijām, atmodinot tā.

Kā novērst Trampa uzmanību?

Būtu naivi iedomāties, ka masas spēs ietekmēt Trampu, viņš ir iekšēji gatavs dot prettriecienu visam, kas neatbilst viņa, kā arī visas 2.kvadras vērtību kritērijiem. Tāpēc demonstrācijas, protesta gājieni un preses uzbrukumi nekādi neatmodinās Trampā žēlumu un neliks pieņemt citādu lēmumu. Tikpat aplami ir “piešūt” Trampam sociopāta birku. Viņš ir daļa no paša izraudzītas sociālās grupas, bet īpašs pēc sava sabiedriskā stāvokļa, tāpēc viņa saskarsmes loku veido tikai statusā līdzvērtīgas personas.

Trampa lielākā vājība ir atkarība no pielūdzēju loka. Viņš var kļūt pielaidīgāks, un mainīt kādus paradumus, ja pielūdzēji šādu rīcības žestu uztvers ar sajūsmu. Taču viņš nepieļaus, ka kāds viņam liks mainīt savu rīcību par 180 grādiem.

Hamletam – Trampam elastības izrādīšana nesagādā grūtības, jo viņam dzīve ir rā nosacīta skatuve, kur primārā loma ir tikai viņam. Viņš uzskata par dabiskām tiesībām personificēt jebkuru iecerēto lomu. Attiecībās ar Krieviju un tās prezidentu V. Putinu viņš uz vajadzīgā “lugas akta” radīja labvēlīga pavadoņa masku, bet telefonsarunā par Ukrainu radīja miera glābēja masku. Taču tikai viņš pats zina, kādu masku uzvilks nākotnē. Šāda neprognozējama spēle rada saasinājumu situācijai, kas ir svarīgi Hamletam attiecībās ar viņa duālo partneri – Maksimu (Putinu), lai abpusēji modinātu spēku un pārliecību par notikumiem nākotnē.

Trampa uzmanību var novērst klusēšana, intereses neizrādīšana, atkārtota vienaldzība no publikas. Viņš baidās no tā, ka nevarēs sajusties īpašs, jo tad viņam būs jāgudro jauns pārmaiņu scenārijs un jābrucina kopā sava sistēma. Bet viņa radītai mānīgais iedvesmošanai diemžēl ļaudis notic, jo viņš zina, ko teikt publikai. Un to viņš nepieļaus!

Starp citu, pats Žirinovskis atzīst, ka viņš ir Trampa kopija. Un otrādi.

Uz foto – pirksta norāde tieši publikā liecina par valdonīgu sociotipu, kurš izrāda necieņu pret citiem cilvēkiem, visbiežāk novērtots 2.kvadras tipiem. 

Papildinājums 14. jūnijā 2024. gadā.

Raksta pirmavots tapis 2017. gadā. Šobrīd, 2024. gadā ir pienākušas kārtējās prezidenta vēlēšanas ASV. Atkal dominē Tramps. Viņa nonākšana pie varas pašreizējā situācijā var izrādīties vairāk nekā uguns pasaules “pulvera mucai”. Viņa vārdi un solījumi ir tīrākie meli, bet viņasm nepieciešams radīt tautā ieskatu, ka viņš būs VISUVARENS!  Arī Otro pasaules karu savulaik izraisīja Hamlets – Hitlers. Kaut arī viņa simpātija toreiz Krievijā bija Staļins (tas pats sociotips kāds ir Putinam – Maksims), Hitlers, neraugoties uz to, piemānīja Staļinu, jo, kara gaitā radās strīds teritoriju sadalē.

Pasaules valstu protesti nespēj ietekmēt Putinu, tas pats piebilstams par Hamletu. Pasaules ietekmei viņš nepakļausies. Tikai kur viņš šobrīd, ja gūs uzvaru, “cels mūri”, nav prognozējams.