V.L.Miķelsones un E.Krumholca tests15.12.2010

Tests sastādīts pēc J.Filatovas metodikas, pilnveidojot sociotipu aprakstus.

Šeit sagrupētas 16 atšķirīgas kartiņas. Katrā no tām ir aprakstīts tikai viens sociotips. Lai tu atrastu savu sociotipu, tad pakāpeniski lasot, aizver pa vienai kartiņai, uzklikšķinot uz Aizklāt kartiņu. Lasi apgalvojumus pēc 1.punkta, tad pēc 2.punkta un 3.punkta. Ja vienā kartītē atbilst tikai viens punkts, bet pārējie neatbilst, visticamāk tev jāmeklē sevi citā kartītē. Atceries sevi vidusskolas pēdējās klasēs, kas vistuvāk raksturos tavu patieso būtību!

Izglītības ietekmē tev, iespējams, var mainīties uzskats par sevi, kad ir tieksme piesavināt vēlamo par esošo. Esi patiess, tikai tad atradīsi savu pareizo sociotipu!

Lai pārbaudītu, vai esi atradis pareizo sociotipu, izlasi raksturojumu sadaļā Sociotipu raksturojumi – aprakstam jāsakrīt vismaz par 75%. Taču brīdinām, ka ticamība testam mēdz būt, sākot no 35%. Diezgan bieži cilvēkiem izdodas atrast savu tipu ar testu palīdzību, kad raksturojums atbilst līdz 95%. Tomēr visdrošākā sociotipa noteikšana ir ar intervijas metodi pie socionikas konsultta. Meklē profesionālu socionikas konsultantu!

Testa rezultāts automātiski parādīsies tikai tad, ja būs aizklātas 15 neatbilstošās kartiņas, bet 1 atbilstošā paliks atklāta! Neaizmirsti nospiest pogu “Paziņot rezultātu!”

1. Mans patiesais aicinājums – atklāt un izgudrot, jo tas man padodas vislabāk. Tikai negaidiet, ka es to spēšu realizēt pats.
2. Mans laiks – mana brīvība. Nevaru pieļaut, ka mani iedzen stingros disciplīnas rāmjos.
3. Es nevaru paciest, ja strīda laikā cilvēki pāriet uz tiešiem personas apvainojumiem. Nepārmetiet, ja tādos gadījumos kļūstu ass, un ļaujiet man iziet no šīs situācijas pašam, to pārdomājot.

1. Es sabiedrībā cīnos par taisnību, labestību un godīgumu. Jau no bērnības es izprotu attiecības un zinu, kā uzvesties, lai visiem būtu patīkams.
2. Lai gūtu sapratni, man nepieciešams rūpīgi uztvert un izprast lietu būtību. Bieži vien nejūtos iekšēji pārliecināts par savām zināšanām un spējām, kaut arī mācībās esmu uzcītīgs.
3. Sapņu pilis nav priekš manis. Lai rastu skaidrību par visu apkārt notiekošo, man nepieciešams gūt pārliecību pašam.

1. Liktenis un kaisle – tā ir manas dzīves jēga. Un jā! Arī vara un atzīšana man nepieciešama!
2. Darbā es gribu būt profesionālis. Taču man nepieciešams pārredzēt darba lauku.
3. Man nepieciešams komforts un tīrība. Bet to radīšana ir neinteresanta un sīkumaina, ko labprātāk deleģētu citiem.

1. Derīgs ir tas, kas dzīvi dara ērtu un komfortablu. Apmierinājumam jābūt simtprocentīgam.
2. Viss, ko es daru ar rokām, jābūt skaistam, kvalitatīvam un jāpanāk maksimālais rezultāts.
3. Savu garastāvokli necenšos parādīt sabiedrībā. Pasmaidīšu, kaut arī nebūs visai labs garastāvoklis, pārlieku nepriecāšos, ja būšu labā garastāvoklī.

1. Mana iekšējā būtība liek man paplašināt savu ietekmes sfēru, un bieži vien man izdodas būt līderim. Jau no bērnības es zinu, kā vadīt un izrīkot cilvēkus un kā manipulēt ar viņu vājībām, kā arī protu novērtēt spēcīgākus cilvēkus, kas man palīdz turēties pie saviem mērķiem.
2. Es domāju, ka es nesasniegšu savus mērķus fantazējot, jo tā ir laika izšķērdēšana un izdevības palaišana garām. Dzīvē gūst panākumus tas, kas rīkojas, nevis staigā pa mākoņiem.
3. Es uzskatu, ka dzīve pēc uzspiestiem likumiem ir garlaicīga. Daudz biežāk es rīkojos, veselā saprāta vadīts, un tāpēc gūstu sasniegumus.

1. Visas lietas pastāv, pateicoties noteiktu likumsakarību
mijiedarbībai. Tās var pierādīt ar dziļu, vispusīgu un globālu analīzi, un man tas padodas.
2. Man nepatīk risināt sarežģītus attiecību jautājumus, jo īpaši sabiedrībā. Tāpēc es esmu korekts, pieklājīgs un godīgs, lai gan reizēm atturīgs un kautrīgs.
3. Man nepatīk, kad mans viedoklis un mana griba netiek ņemta vērā, un kāds sevi novērtē augstāk nekā patiesībā ir. Katram cilvēkam var izskaidrot, ko no viņa sagaida, tāpēc komandēšana man ir nepieņemama.

1. Mana iekšējā būtība ir cieši saistīta ar darbiem un aktivitātēm. Man patīk strādāt ar pilnu atdevi. Es rūpējos par darba efektivitāti, uzlabojot darba vidi.
2. Man ir augsti morāles kritēriji pret partneri. Es gribu būt labs paraugs citiem ar savu uzvedību un ārējo izskatu, taču bieži vien nezinu, kā būt harmonijā ar sevi.
3. Risku uzņemšanās nav priekš manis. Es gribu zināt iepriekš, kas notiks pēc dienas, nedēļas vai mēneša. Ja situācija kļūst neprognozējama, es kļūstu nervozs.

1. Es dzīvoju līdzi laikam. Mēdzu ieskatīties pagātnē, daudz domāju par nākotni. Es izjūtu, kas var notikt ar cilvēku. Sirdsbalss man ir palīdzējusi izkļūt no nepatikšanām.
2. Man izdodas pārliecināt un uzmundrināt citus, uzlabot garastāvokli. Man patīk izskatīties eleganti, tomēr bieži vien citiem iesaku labākas lietas nekā sev pašam.
3. Man padodas galvenokārt radošs darbs ar cilvēkiem. Ikdienas saimniecisko lietu risināšana nav priekš manis.

1. Dzīve ir domāta tam, lai to baudītu pilnā apmērā. Man izdodas vienmēr radīt prieka sajūtu un palīdzēt atbrīvoties no ikdienas rūpēm un stresa.
2. Man patīk interesantas, bet reālas lietas. Gribu atrast izskaidrojumu tam, ko nezinu, tad man ir vieglāk dzīvot.
3. Darbs mani interesē tikai tad, ja var nopelnīt. Man rūp sava un tuvinieku veselība, un savas pūles veltīgi izlikt neiešu.

1. Man dzīve ir piedzīvojums. Protu riskēt, ātri apgūstu
jaunas prasmes. Ja izvirzu mērķi, es to sasniedzu.
2. Zinu, kā laiku pavadīt lietderīgi un interesanti. Esmu draudzīgs, viegli atrodu kopīgu valodu. Tomēr gadās, ka mani joki un asprātības ir nevietā.
3. Man patīk strādāt, bet sadzīves pienākumus uzņemos pildīt nelabprāt. Es neizprotu, kā veidot attiecības ar apkārtējiem, tāpēc daudzkārt nokļūstu nepatīkamās situācijās.

1. Cilvēka dzīve ir pakļauta noteiktai sistēmai. Lai nodrošinātu tās pastāvēšanu, to nedrīkst palaist pašplūsmā, bet jāpakļauj kontrolei.
2. Ja cilvēks neievēro sabiedrības noteikumus, viņu jāpāraudzina, un spiediena izdarīšana uz viņu ir attaisnojama.
3. Valstij jārūpējas par to, lai cilvēks būtu maksimāli aizsargāts no negaidītām situācijām. Tas dos drošības un stabilitātes sajūtu ikvienam.

1. Mani piesaista viss, kas izklausas interesanti. Esmu oriģināls visā savā būtībā, pamanu daudzas iespējas, kuras citiem ir nepamanāmas.
2. Negaidīti situācijas pavērsieni man ir nepieciešami. Protu atrisināt attiecību problēmas, novirzīt emocionālo spiedienu, un lietu pavērst pozitīvā virzienā.
3. Visiem var atrast vājās vietas. Ja savu dzīvi pakļaušu reglamentiem, režīmiem, normām, zaudēšu savu radošo garu un brīvību.

1. Mans mērķis – atrast savu vietu bezgalīgajā laika ritumā. Katrai lietai nolikts savs laiks, un es izprotu, kad iesākt un pabeigt.
2. Sadzīves lietas man nav pirmajā vietā, un es paveicu to, kas man nepieciešams.
3. Pārlieku vētrainas emocijas ne pie kā laba nenoved, vienīgi traucē ar vēsu prātu novērtēt situāciju.

1. Mana būtība – priecāties un priecēt citus, visā saskatīt patīkamo un pozitīvo, radīt apkārt sev un tuviniekiem komfortu.
2. Esmu vienmēr visu notikumu centrā. Bieži pārcenšos, vēlos padarīt vairāk nekā iespējams, tāpēc nonāku stresa situācijās.
3. Man neizdodas analizēt lietu kopsakarības, bet es cienu gudrus cilvēkus, kas to spēj izdarīt.

1. Dzīve nav iedomājama bez harmoniskām attiecībām starp cilvēkiem. Tāpēc ir nepieciešams pilnveidot sevi, audzināt un attīstīt garīgumu, meklēt cilvēkos patiesās vērtības.
2. Esmu centīgs, bet saprātīgi organizēt darbu neizdodas. Gadās, ka pārtērēju spēkus, kur citiem tas izdodas vienkāršāk.
3. Pasaulē cilvēks jutīsies laimīgs tad, kad nebūs naida un vardarbības, un pasaule pastāvēs bez noziedzības un cietumiem.

1. Pār pasauli valda spēks, un mūsu uzdevums – pareizi izprast spēku samērus un saprātīgi tos pielietot, tikai tā iespējams gūt uzvaru.
2. Man ir grūti izprast, kas notiek starp cilvēkiem un kā izteikties, lai viņus neaizvainotu, jo mana mēle mēdz būt mans ienaidnieks.
3. Bezdarbība ir sods man, taču vājumam neļaušos un to
nedemonstrēšu. Mans ārējais darbīgums neliecina par to, ko esmu ieslēdzis dziļi sevī.