Intuīts atbild23.01.2021

Mājaslapā 27. augustā 2020. gadā tika ievietots raksts: “To pamana sensorā tipa acs”. Tika lūgts intuitīviem tipiem sniegt pretstatītus uzskatus. Kāda intuīte atsūtīja savu aprakstu, ko uzskatu ka tas jāievieto lapā. Pa labi objekta apraksts, vidū sensorā F skatījums par intuītu, pa kreisi intuīta I atbildes. 

Tā sākas ar pievadceļu

Ceļš parasti izdangāts. Ceļa malas neappļautas, apaugušas ar krūmājiem, kuri netiek izgriezti.

Blēņas! Pie izdangāta ceļa nav vainojams intuīts. Tur vainīgas četras stihijas: pavasaris, vasara, rudens un ziema! Ceļmalās zied un nogatavina sēklas dažādi augi, bet krūmos dzied un ligzdo putni!

Žogs

Netiek atjaunināta krāsa. Visbiežāk pamanāms nolietojums, stabi, posmi un stiprinājumi netiek atjaunināti. Tāpēc tā izgāžas. Satrunējušos posmus aizsedz ar dēļiem, pat skārda gabaliem. Žogs apaug ar nezālēm, vīteņaugiem, un tie netiek noņemti.

Intuīts saņēma honorāru par grāmatu beidzot tika pie jauna žoga! Tagad tik jāgaida vīteņaugus, lai smuki apaug, citādi tāds neierasts, sterils skats! Vietām drusku šķībs, bet abi intuīti ir lepni, ka to paveica ar savām abām kreisajām rociņām!

Dārzs

Stādījumiem nav sistēmas. Pārsātinājumi. Kartupeļiem blakus var iestādīt rozes un citas neatbilstības.
Ravēšanu veic, kad nezāles pāraugušas kultūraugu. Ravējot nesaprot, ka jāizrauj nezāles sakne, bet tiek noplūkta tikai virs zemes izaugusī daļa.
Nogāztus, nokaltušus un satrūdējušus augļu kokus no dārza neizvāc.
Zem ražojošiem augļu kokiem gadiem stāv neaizvākti, sapuvuši augļi. Viss ieaudzis zālē, kura izskatās nav pļauta arī iepriekšējā gadā, jo pamanāma kūla.

Nav taisnība! Intuīts to sistēmu nemaz negrib – tas ir tik garlaicīgi! Kāpēc sēj starp kartupeļiem magones? To savā dzejā paskaidro viens no slavenākajiem dzejniekiem – inuītiem. Intuīts pats nemaz to visu nestāda! Daudz kas iesējas pats. Vai arī intuīts nevar atrast savus pierakstus, kur atzīmēja, kur kas sēts un stādīts. Kā lai ravē, kamēr nevar saprast, kas tur dīgst! Turklāt intuīts cenšas dārzu iekārtot tā, lai nav tik daudz jāravē – biezi saaudzē daudzgadīgās puķes un klājeniskus augus zem rozēm. Nostaigāt gar dobēm un paraustīt dažas nezāles spēj pat intuīts. Intuīts ievāc dārzā vecus vītolu bluķus, lai būtu viesnīcas sēnēm. Šo to pat reizēm aizvāc. Ne visiem intuītiem sagādā baudu brist pa sapuvušiem āboliem!

 

Lauks un pagalms

Sienu pļauj, kad tas ir kļuvis pakaišu vērtībā (pat augusta beigās). Savāktais siens bieži stāv uz lauka, ieaugot jaunā zālē. Ražu vāc ar lielu novēlošanos. Ļauj augt visam, ko daba nejauši iesējusi. Netiek pļauts mauriņš pie dzīvojamā mājas. Parasti pagalms ir pārkrāmēts ar savu laiku nokalpojušām lietām.

Ja intuītam nav govs, tas vāc sienu kompostam. Un tad nu tiešām vienalga – kad.

Intuīts pļauj mauriņu intuitīvi un selektīvi. Jo tiešām ļauj augt visam, ko daba nejauši iesējusi. Tikai drusku jāpieregulē. Intuīts brīnās par jocīgajiem sensorajiem, kas vaimanā par kurmjiem, sēnēm, pienenēm un pat par āboliņu un ceļteku zālienā. Un par dīvaiņiem, kas indē zāli bruģa spraugās. Intuīts atstāj nezāles (pēc sensorā domām) lai putniņiem būtu sēkliņas, ko ēst, kamēr sensorais noskalpē visu pa tīro un ziemā pērk putniem sēklu bumbas. Jo tā taču skaisti!

Sensorais labprāt arī mežu iztīrītu no dobumainiem kokiem un kritalām un pat lapas sagrābtu. Un tad pieliktu putnu būrīšus. Lai skaisti! Bet intuītam žogmalē lapu un zaru kaudzē ziemo ezis.

Šķūnis un nojumes

Blakus galvenajām celtnēm lielā skaitā tiek celti dažādi šķūņi un nojumes, jo vienmēr uzrodas savu laiku nokalpojušās lietas, un tās tur tiek savietotas. Nespēj sašķirot lietas, no kurām jāatsakās un jāizmet. Visbiežāk šķūnis ir uz sabrukšanas robežas, jumts tek, sapuvušas tā nesošās daļas.  

Reizēm jau kaut ko izmet. Bet ja nu noder? Un noder tieši tas, kas tikko izmests.

Turklāt, ja vietas daudz, tad tās lietas var pārvietot no vienas vietas uz otru. Tad kaut kur vismaz uz brīdi ir kārtība!