Bija Ļeņins, tad Staļins, tagad Putins13.02.2023

Rediģēts 22. 01. 24. g.

Bija Ļeņins, tad Staļins, tagad ir Putins 

Citāts: Kāds TV24 raidījuma “Aktuālais par karu Ukrainā” skatītājs atklājis interesantu sakritību – bija Ļeņins, tad bija Staļins, tagad ir Putins. Viņš prognozē, ka Krievijas nākamais vadītājs varētu būt cilvēks, kura uzvārds arī beidzas ar to pašu galotni. Tāpat viņš izsaka ezotērisku versiju, ka, iespējams, Krievijas prezidentā iemājojis Staļina gars, jo Putins dzimis ap to, laiku, kad viņš nomira. NBS majors, Zemessardzes štāba priekšnieks Jānis Slaidiņš atzīst, ka Putinam tiešām ir tuvi dažādi diktatori – te viņš iejūtas Aleksandra II lomā, te grib būt Pētera I krievu zemju apvienotājs, arī no Staļina kaut kas ir… “Kas nāks pēc viņa – nav ne jausmas, bet noteikti nekas labs,” viņš sacīja.

No socionikas skatupunkta

TV 24 skatītājs ir tuvu patiesībai. Manas zināšanas ļauj papildināt šo domu.

Blakus jau skatītāja minētām personām ir iespējams savirknēt veselu plejādi līdzinieku, un tam ir izskaidrojums. Salīdzināšanai nepieciešams nedaudz ielūkoties pagātnē – gan vēsturē, gan šodienas realitātē. 
Savu analīzi un aprakstu veikšu, pielietojot socionikas, psihosofijas zināšanas, kā arī atšķirīgās ārējās pazīmes pēc arhetipu aprakstiem.
Lai labāk lasītājs saprastu šo pārskatu un lai nebūtu jāatkārtojas, iesaku izlasīt mājaslapā socionika.lv ievietoto rakstu: “Neapgāžami fakti par Krieviju”.

Šajā raktā uzmanību pievērsīsim 2. “Betas” kvadras valdīšanas laikam kultūrā, kurš sākās 1917. gadā līdz 1989. gadam. Šis bija nežēlīgs un smags posms visai pasaulei.”

Lai veiktu personāliju atspoguļošanu, lasītājs jāiepazīstina ar 2. kvadrai piederošajiem socioniskajiem tipiem (pavisam ir 16 tipi, kuri iedalās 4 kvadrās). Vienā kvadrā atrodošies sociotipi jūtas komfortabli, viņu dzīves redzējums ir ļoti līdzīgs. Tipu zinātniskie nosaukumi satur četru burtu kodu, taču, lai vieglāk tos spētu atcerēties, socionikas radītāja Augustinavičūte tos nodēvēja vēsturisku personu vārdos. Ielūkosimies tabulā: 

Rakstā runa būs par 2. kvadras sociotipiem. Lūk, kas īsumā teikts par 2. kvadru:
Otrās “Betas” kvadras sociotipu komplekss: “Nepieļaut sevis izmantošanu citu labā”:

 

  • sociotipi nespēj atzīt savas kļūdas;
  • vainas meklēšana citos;
  • nespēja lūgt piedošanu, jo uzskata to par pazemošanos;
  • nepieļaut jelkādu sevis pazemošanu;
  • kategoriski nepieļaut  lai tiktu izmantots svešu interešu labā;
  • nepieļaut vājuma izrādīšanu;
  • nepieļaut savas rīcības ierobežošanu.

P.S. Svarīgi vērot zemāk ievietotos socioniskos tipus un ielūkoties tipu nosaukumos augstāk minētajā tabulā.

   

Staļins  – (Maksima tips)  ar Rībentropu – (Napoleona tips) Molotovs – (Jeseņina tips)  Hitlers – (Hamleta tips).

Kā minēts rakstā: “Neapgāžami fakti par Krieviju”, 1989. gadā beidzās otrās kvadras valdīšanas laiks, sākās 3. kvadras valdīšanas laiks kultūrā. Pārmaiņām vajadzēja notikt visās bijušajās PSRS valstīs, kā arī lielākajā daļā Rietumvalstu. Krievijā 1989. gadā tas aizsākās ar 3. kvadras sociotipa Gorbačova (Napoleona) – demokrāta nonākšanu pie varas. Taču ir zināms, ko ar viņu izdarīja 2. kvadras pie varas esošā kliķe, Krievijas oligarhi, viņš piespiedu kārtā tika izolēts.

 

Neliels ieskats vēsturē.

Represīvais valdīšanas stils Krievijā ir bijis vairākus gadu simtus. Krievijas teritorijā dzīvojošie cilvēki nezina, kas ir demokrātija, ar ko raksturojas šī iekārta. Viņi vienmēr ir tikuši apspiesti. Visticamāk, viņi ir pieraduši, ka kāds viņus bīda, virza un norāda, kas darāms. Molotova—Ribentropa pakts, pazīstams arī kā Hitlera—Staļina, Ribentropa—Molotova pakts, Nacistu—Padomju pakts, kura oficiālais nosaukums bija “Neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSR”. Taču viss norisa ne tā, kā līgumā bija paredzēts. 

Karu uzsāka 2. kvadras pārstāvji : Hitlers – Hamlets un viņa duālais Staļins – Maksima tilps. Viss kara laiks raksturojās ar milzīgu nežēlību, zvērīgu rīcību. Hitlers – Hamlets, kā 2. kvadras pārstāvis bija iecerējis sagrābt lielu daļu Rietumu valstu, laužot paktā paredzēto teritoriju sadali. Taču radās lielas domstarpības teritoriju sadalē.

Otrās kvadras Staļina pēckara valdīšanas laiks izpaudās ar milzīgām, vēl nepieredzētām nežēlībām un zvērībām. Sākās “tīrīšana”, gulags (padomju nāves mašīna), kad uz Sibīriju izsūtīja tautas gudrākos cilvēkus, kuru skaits pārsniedz 20 miljonus. Sākās smagie Staļina iecerēties sociālisma celtniecības gadi (neskarto zemju atgūšana, Baikāla kanāla celtniecība u.c).

Krievija jau kopš seniem laikiem ir bijusi otrās kvadras valdījumā. Pavērojiet šos represīvā valdījuma stila tipus, viņi arī pēc ārējā izskata ir līdzīgi. Daudzi atcerēsies, kāda bezierunu kārtība bija ieviesta Andropova valdīšanas laikā.        
Andropovs – (Maksima tips),  Brežņevs – (Žukova tips),               Jeļcins (Žukova tips)

Tieši Jeļcins par savu vietnieku izraudzījās Putinu, kaut gan viņu ieteica Putina jaunības draugs Sobčaks (Štirlics), kuru vēlāk Putins pamanījās noindēt. Viens otrās kvadras pārstāvis Jeļcins pārspēlē valdīšanu citam savam kvadras pārstāvim. Tā bija milzīga kļūda, ka vara turpināja saglabāties 2. kvadras rokās.

Socionisko kvadru aprakstā lasām, ka 2. kvadras darbības metodes ir represīvas, cietsirdīgas. To ir pierādījušas valstis, kurās joprojām valda diktatoru vara.
Jau vairāk nekā 20 gadus tas ir vērojams Krievijā. Savairojās milzīgs skaits oligarhu (Žukova tipu), kurus kopā satur un pārvalda Putins. Un ne tikai Krievijā, tanī skaitā arī Ukrainā valdīja Putina draugs – Janukovičs – Žukovs, kurš savas represīvās un noziedzīgās rīcības dēļ bija spiests pamest Ukrainu un slēpties ārzemēs.

      
Janukovičš (Žukova tips) un Lavrovs (Žukova tips)

Šoigu (Žukova tips) ar Putinu (Maksima tips)

Tolaik tauta sprieda, kas notiks, kad Putina pirmais prezidentūras laiks beigsies. Uzradās nākamais Maksima tips, Putina draugs – Medvedevs.

Putins atrada veidu, kā neizlaist varu no rokām. Tika “pamētāta politiskā bumbiņa”, pēc Medvedeva, atkal Putins. Bija pat jāmaina likumdošana, lai pagarinātu prezidenta valdīšanas laiku Krievijā. Putinam blakus vienmēr ir bijis padevīgais kalps, varas alkstošais Lavrovs – Žukovs, kā arī padevīgais kalps Šoigu- Žukovs un daudzi citi.

Aizritējuši 20 Putina valdīšanas gadi, līdz viņš uzsāka īstenot savu sapni, atjaunot bijušās PSRS teritorijas un procesa gaitā pievienot vēl kādu pa ceļam esošu.
Pastāv socioniskā dogma: Otrai kvadrai nedrīkst ļaut ilgu laiku nostabilizēties valdošajās varas pozīcijās. Jo ilgāk šie tipi paliks kā valdošā vara, jo vairāk nostiprionās savas pozījas, no kuras labprātīgi neatteiksies. 

Tagad pieskaramies valstīm, kuras šobrīd izrāda simpātijas Putinam un Krievijai. Ievērosiet, ka sejās saskatāma liela līdzība, jo visi pieder 2. kvadrai un vienam tipam – Žukovam. 

    
Ungārija – Orbans,                       Turcija – Erdogans,                Baltkrievija – Lukašenko

Tā nav nejaušība, viņus saista vienas kvadras partnerība, kuru mērķi ir ļoti līdzīgi. Savstarpējās simpātijas kā vienas kvadras pārstāvjiem ir dabīgas un abpusējas. Tādēļ socioniķa acīm vērojot, tas neizraisa neizpratni, kāpēc šie trīs minētie kungi pretojas Rietumvalstu vairākuma rekomendācijām un ne labprāt atbalsta Ukrainu. Ja vien viņus neietekmētu sabiedrība, visticamāk viņi izteiktu publisku atbalstu Krievijai un Putinam. Par ikvienu no viņiem  sabiedrībā izskan apgalvojumi, ka tie ir cilvēki ar diktatora talantu, ar vēlmi paplašināt savu ietekmi sabiedrībā.

Tagad pavērosim citus 2. kvadras bijušos un esošos ietekmīgus līderus. Redzamie zemāk visi pieder ir Hamleta tipa.

                                         
Tramps (ASV)           nelaiķis Žirinovskis (Krievija)   nelaiķis Fidels Kastroa (Kuba)

Pavērojiet pret cilvēku sejām vērsu žestu, tikai 2. kvadrai piemītošo. Un nežēlīgās sejas. 
Savulaik ASV prezidents Tramps ir nelaiķa Žirinovska kopija, abi Hamleti no 2. kvadras. Trampa un Putina simpātijas ir abpusējas. Pie tā paša Hamleta tipa pieder kādreizējais Kubas līderis, nelaiķis prezidents Fidels Kastro, kurš izpaudās ar represīvo valdīšanas stilu. Viņš savos 60 valdīšanas gados ir nogalinājis vairāk nekā desmitiem tūkstošus režīma pretiniekus. Putins par Kastro teicis: Viņš bija patiess un uzticams Krievijas draugs! Putins bieži apsveic “Dārgo draugu”. Tātad atkal savējais, jo reti kuru Putins nosauc par draugu.

Putina kliķe kuplinājās ar milzīgu skaitu atbalstītāju, protams, negodīgā ceļā kļuvušu par oligarhiem, miljonāriem, miljardieriem. Tajā ir arī 3. kvadras Balzaki, kuri nav noskaņoti uz milzīgu naidu kā 2. kvadra. Viņiem svarīga savu bagātību nosargāšana un pavairošana. Visdrīzāk tagad viņi ir apmulsuši. Bet ir par vēlu.
                                            

Avens Balzaks,                   Abramovičš Balzaks,            Deripaska Balzks

Es neņemos savirknēt visus viņa līdzskrējējus un atbalstītājus. To ir pārāk daudz. Bet ceru, ka ar šo izklāstu ir izprotama otrās kvadras rīcība. Prognozes par Putina darbību  ekstrasensi, nedz astrologi nav spējuši prognozēt. Socionikas izpētes materiāli, kas veikti 70 gadu laikā liecina, ka šādā situācijā ir tikai divi varianti: Putins no sava nodoma neatkāpsies un turpinās cīnīties, līdz viņš tiks iznīcināts. Vai arī, jūtot, ka kontrole pār pasauli slīdēs no rokām ārā, var lietā likt visbīstamāko ieroci. 

Pieminēšanas vērti, ir zvērīgākie karadarbības komandieri, piemēram, Sergejs Surovikins, kurš savu zvaigžņu kolekciju vēlas papildināt – “vairāk asiņu, vairāk zvaigžņu!” 

 

Šurikovs- Žukovs    Gerasimovs- Žukovs,     Šoigu- Žukovs            Prigožins- Maksims
Svēta patiesība, ko izteicis Illarionovs: Putinu var apturēt tikai ar militāru pretošanos, nevis rezolūcijām.

Opozicionāri Krievijā, lūk, tie ir 3. kvadras pārstāvji, kuriem faktiski vajadzēja šobrīd būt pie varas Krievijā. 

        
Navaļnijs – (Dzeka tips), Kasjanovs – (Džeks), Jašins – (Džeka tips),  Ņemcovs – (Džeka tips)

Zemāk ievietotie pēc Putina rīkojuma nonāvētie, vai mēģināti nonāvēt pretinieki:

       
Berezovskis         Litviņenko             Sobčaks      Ņemcovs nogalināti,    Juščenko, mēģināja nogalināt  
(Napoleona tips),        (Hakslija tips)        (Štirlica tips)                 (Džeka tips)          (Džeka tips)