Džeks – ENTJ  loģiski intuitīvais ekstraverts17.07.2010

Pseidonīms: Eksperimentētājs


Prototipi: Džeks Londons Margarita Tečere

Džeks ir veiksmīgs uzņēmējsEksperimentētājs. Viņš ir darbīgs cilvēks. Brīnišķīgi izprot un apzinās, katru savu darbību, visu precīzi aprēķina, sīkumiem netērē laiku. Viss, ko viņš dara, ir kvalitatīvs un efektīvs. Piemīt ātra reakcija. Viņa princips: „Vairāk darba, mazāk vārdu!” Viņu aizrauj konkurence – tas neļauj apstāties pie sasniegtā.

Uzticas tam, ko pats ir pārbaudījis, tādēļ darbojas pēc saviem uzskatiem. Labprāt dod padomus citiem. Vienmēr ievāc pietiekami daudz informācijas, tādēļ spēj izprast, kas darāms. Iesaistās sabiedrības procesos, jo brīnišķīgi jūt pulsu un zina, kas darāms. Savdabīgi, un ar izdomu, risina sadzīves problēmas. Praktiķis, uzlabo un papildina sadzīves priekšmetus, radot ērtības un atvieglojot dzīvi. Interesējas par jaunumiem, pilnveido un uzlabo darba veikšanas metodes. Viņa rīcībā vienmēr ir tehniska un praktiska literatūra, kur atrod padomus, zinātnisku izgudrojumu pielietošanai. Necieš nesaprātīgu, bezjēdzīgu un lēnu rīcību. Priekšroku dod paša jaunizgudrojumiem, nelabprāt labo vecas lietas. Zina, ka pārdomājot un plānojot darbus, ietaupīs laiku un palielinās darba ražīgumu. Tas viņam dod gandarījumu. Mēdz rīkoties pārdroši – ievieš un izmanto nepārbaudītus jauninājumus. Prot darboties vienkārši un saprātīgi, jo zina, kas būs izdevīgi. Prot virzīt procesus un veiksmīgi kārtot lietas, gūst no visa peļņu. Ekonomiski prot rīkoties ar naudas līdzekļiem. Vienmēr laiž tos apgrozībā un izmanto iespēju nopelnīt, tādēļ uzkrājumu viņam nav. Labprātāk šķiras no lielām summām, nekā no mazām, tādēļ rodas iespaids, ka viņš ir sīkumains. Viņš nav skops.

Godkārīgs. Mēdz izvēlēties bīstamas profesijas (kaskadieri, policisti, karavīri u.c.), tādas, kur nepieciešams ass prāts un ātra (reizēm agresīva) rīcība. Kontrolē laika ritumu, nepieļauj kavēšanos, kas var ietekmēt veiksmīgu iznākumu. Necieš, ja viņu traucē darbā, vai mēģina ietekmēt un izmainīt viņa ieceres. Viņu saista plaša mēroga darbošanās un notikumi. Vienmēr saskata jaunas darbības iespējas un izdevīgumu. Zina, kas darāms un redz gala iznākumu. Džeks nebaidās uzsākt un izmēģināt jaunus, pārdrošus projektus.

Daudz lasa – pārsvarā ceļojumu, vēsturisko vai fantastisko literatūru. Labprāt nodarbojas ar sportu. Dzīvo nepārtrauktā kustībā un attīstībā. Patīk atpūsties dabā. Patīk dziesmas ģitāras pavadījumā, pie ugunskura. Viņam patīk rīkot dažādus pasākumus. Vēlas, lai tie noritētu nepiespiestā un brīvā gaisotnē. Izdomā pasākuma norises gaitu, un jautrus pārsteigumus dalībniekiem. Džeks ir izturīgs, ar labu veselību. Attieksme pret kaitīgiem ieradumiem pretrunīga – reizēm lieto pārmērīgi, reizēm nesaudzīgi cīnās pret tiem. Līdzīga uzvedība arī intīmajā dzīvē – atturēšanās mijas ar pārmērībām. Aizrautīgs un dedzīgs līdz sirmam vecumam – dzied, dejo, asprātīgi uzjautrina cilvēkus. Darbojas, kamēr spēj kustēties.

Rūpīgi gatavojas darbam. Necieš piespiedu gaidīšanu un bezdarbību. Neuzsāks darbu, kam paredzams neveiksmīgs iznākums, vai ir neskaidri darba apstākļi. Viņam nepieciešams iepriekš visu paredzēt un zināt. Necieš sliņķus, katram atradīs noderīgu un aizraujošu nodarbošanos. Uzskata, ka jāstrādā ar pilnu atdevi un jāatpūšas tāpat. Uzkrātā pieredze palīdz pārvarēt jebkuras neveiksmes.

Bieži atceras un analizē pagātnes notikumus, mēģina atrast likumsakarības. Viņu interesē neparastas, neizpētītas lietas, viņš mēģina tām rast saprātīgu izskaidrojumu. Zinātkārs, nespēj atteikties no vilinošiem piedāvājumiem. Izmēģina dažādas darbības jomas. Visu dara pamatīgi, bieži ievieš jaunus racionālus risinājumus. Ja negūst gandarījumu darbā, vai tas netiek pienācīgi atalgots, maina to, līdz atrod sev piemērotu. Spēj ziedoties darbam, kas viņam sniedz gandarījumu. Ja uzspiež rīkoties pret viņa pārliecību, atteiksies un nedarīs neko, pat nerēķinoties ar to, ka var tikt atlaists. Ja nepanāks savu, aizies pats. Neparedzētos apstākļos kļūst sevišķi izlēmīgs, tādās situācijās, uz viņu var droši paļauties.

Dzīvespriecīgs, draudzīgs un vaļsirdīgs, vienmēr smaida. Kontaktus uzsāk, izsakot repliku vai kādu joku. Viņa izteikumi ir divdomīgi. Drošs un pārliecināts, atstāj iespaidu, ka ir sens paziņa. Sarunājas aizrautīgi, tuvā attālumā. Pat grūtos brīžos nesamulst, nekrīt izmisumā un nezaudē rīcības spēju. Viens no rotaļīgākiem un sportiskākiem sociotipiem. Brīžos, kad saņem pretestību, vai jāpārvar šķēršļi, spēj būt skarbs un nepieklājīgs. Ātri sadusmojas un tikpat ātri nomierinās. Kādreiz apkārtējie ir neizpratnē un pārsteigti, par tik straujām garastāvokļa maiņām, bet tas viņu neuztrauc. Iesaistās strīdos, ja viņu aizvaino. Savu viedokli aizstāvot, spējīgs izsmiet un apvainojoši izteikties. Draugi viņu uzskata par jokdari, jo tāds viņš vienmēr ir sabiedrībā. Savus patiesos pārdzīvojumus neizrāda un nevienam nestāsta. Viņam patīk spēcīgi, neparasti cilvēki. Džekam piemīt radoša iztēle un humora izjūta, tādēļ viņš prot brīnišķīgi un aizraujoši stāstīt.

UzņēmējamEksperimentētājam nepieciešamas noturīgas, līdzsvarotas un uzticības pilnas attiecības. Nemēdz mainīt partnerus. Ja nav atradis piemērotu partneri, tad jūtas vīlies. Smagi pārdzīvo jebkuras nesaskaņas, neprot tās atrisināt. Pārdzīvo tuvinieku viltību vai nodevību, jo ir tiem stipri piesaistīts. Ja vilšanos piedzīvojis vairākas reizes, var dzīvot vientuļi. Gadiem ejot, kļūst aizdomīgs, spējīgs nepamatoti apvainot. Ja savējie pievīluši, meklē pierādījumus un tic svešiem cilvēkiem. Neprot atšķetināt samezglojumus, tādēļ var sabojāt izveidotās attiecības. Mīl cilvēkus, kuri viņu novērtē. Uzskata par pienākumu palīdzēt savējiem, cenšas pasargāt un rūpējas par viņiem, savas vajadzības atstājot novārtā. Līdzsvarots, uzvedas kā sabiedrībā pieņemts. Ciena hierarhiju. Labprāt strādā pie talantīga vadītāja, necenšas ieņemt augstus amatus. Ja jūt, ka vadītājs ir nepraša, var pārņemt iniciatīvu savās rokās.

Džekam ir sava skaistuma izpratne. Bieži ārējais izskats atstāj nevīžīga cilvēka iespaidu. Viņam tas ir mazsvarīgi. Viņš nekautrējas par to, un nepievērš tam uzmanību. Viņam ir vienaldzīgi, ko cilvēki domā par viņa izskatu. Sievietes ģērbjas diezgan vīrišķīgi – nepatīk valkāt svārkus, kleitas. Sievietes nelabprāt izvēlas rotas un kosmētiku, reti to lieto. Vīriešiem nepatīk uzvalki. Neizprot modes tendences, neiedziļinās sīkumos. Uzskata, ka tas nav viņam nepieciešams. Ilgstoši valkā vienu apģērbu. Tādēļ nepieciešams partneris ar attīstītu skaistuma izpratni, saimniecisks un uzticams. Nepievērš uzmanību apkārtējai kārtībai, bet vienmēr prot atrast vajadzīgās lietas. Pieticīgs, var dzīvot un strādāt vienkāršos apstākļos, bez ērtībām. Nepievērš uzmanību ēdiena izvēlei, galda klāšanai, mājvietas iekārtojumam. Ātri pielāgojas apstākļu maiņai. Dzīvesvietas un cita veida izmaiņas viņam nav apgrūtinošas. Bieži ceļo un var iztikt bez ērtībām. Cenšas ievērot noteiktu kārtību, bet ne vienmēr tas izdodas. Neprot atpūsties un pārstrādājas.

Reizēm Džeka dzīve var veidoties ne pārāk veiksmīga – ja viņš nav ieguvis izglītību, nav izvēlējies atbilstošo nodarbošanos vai piemērotu dzīves draugu. Bieži vien tie ir cilvēki, kuriem nav ne kārtīga darba, ne ģimenes. Tāds Džeks viegli nokļūst uz noziedzības ceļa un var dzīvot cilvēkam nepiemērotos apstākļos.

Par savstarpējām attiecībām.
Ieteikumi par savstarpējo saderību tikai pēc socionikas metodes jau ir novecojuši. Zinātne joprojām attīstās, talkā nākusi psihosofija, kura papildina socioniku. Tas nozīmē, ka katram socioniskajam tipam ir 24 psihosofiskie apakštipi, tādēļ savstarpējā saderībā nozīmīgu lomu spēle tieši psihosofiskais tips.
No socionikas viedokļa Džekai saderīgākie partneri ir: duālais – Draizers, aktivators – Napoleons, mirāžas – Maksims un pusduālais – Dostojevskis.