Ruso ELPW – Komunikators29.11.2020

Psihosofiskie tipi ar Emociju 1. kanālā

Žans Žaks Ruso – 1712. – 1778.

Franču apgaismības filozofs, rakstnieks patstāvīgi izglītojies komponists. Ruso uzskatīja, ka cilvēks pēc dabas ir labs, bet ļaunu viņu padara tikai sabiedrība. Nozīmīgākais ieguldījums filozofijā viņa darbs Sabiedrības līgums, kurā apgalvo, ka cilvēka dabiskais stāvoklis bez morāles vai likumiem deģenerējas un pāriet  brutālā stāvoklī. Šajā brīdī jādibina likuma institūcijas vai cilvēcei jāiet bojā. 
Ruso: Visefektīvākais paņēmiens, kā padarīt savu bērnu nelaimīgu – pieradināt  sevi ar to, ka nekad nesaņemi atteikumu. Ja nevarat apturēt sevis aprīšanu, – vismaz pacentieties, lai jūs nevarētu sagremot. 

Pirmā Emocija tiek dēvēta par “Romantiķi” 

Ruso ir emocionāls fantāziju cilvēks, kuram ir nepārvarama tieksme uz romantismu. Viņa dvēseli bagātina radošā pasaule, interesējas par jaunumiem mākslā, kultūrā, prot tos izvērtēt. Viņš ir komunikabls, tādēļ piederīgs “Komuniktoru klubā”,  talantīgi sarunā spēj iesaistīt citus, īpaši, ja ir labā garastāvoklī. Pat ja Ruso ir pēc socionikas intravertais tips, viņa veiksmīgā komunikācija var maldīgi liecināt par ekstraversiju. Raksturīgi, ka 1. Emocijas cilvēki bieži smejas un tikpat bieži raud, īpaši tas attiecas uz 1. Emocijas bērniem, kuriem ir izteikta raudulība. “Romantiķa” emocionalitātei piemīt ļoti kontrastains pārdzīvojumu spektrs. Turklāt pāreja no vienas galējības uz otru var notikt zibenīgi. “Romantiķa” sejā vienmēr atspoguļojas viņa garastāvoklis. Parastā stāvoklī tajā manāms dzīvīgums, apkārtējās situācijas neviltots atspoguļojums. Tiklīdz situācija mainās, mainās arī ”Romantiķa” sejas grimase.

Teātra žanrā tās ir tikai divas pozīcijas – traģēdija un komēdija. Parasti viņa vērtējumam un prognozēm par citiem cilvēkiem var droši ticēt. Arī cilvēku savstarpējie attiecību jautājumi viņam nav vienaldzīgi. Labi izjūt emocionālo noskaņojumu grupā, spējīgs novērst briestošos konfliktus. Ja tiek aizskarta viņa labsajūta, var ļauties emocionāliem izvirdumiem, pacelt balsi, pat neņemot vērā situāciju, kurā atrodas.

Otrā Loģika tiek dēvēta par “Retoriķi”

Tas nozīmē, ka Ruso piemīt oratora talants. Tikpat radoša ir Ruso domāšana. Otrās loģikas iespaidā viņš sajūt nepieciešamību pastāvīgi pilnveidoties, apmainīties domām, izteikt savus secinājumus. “Retoriķim” saskarsme nepieciešama kā gaiss vai maize. Parasti ir intelektuāli attīstīts, daudz lasa, arī draugus izvēlas intelektuāli gudrus. Ruso prasmīgi sasaista un sakārto savas idejas. Analizē visu, ko pamana, gan cilvēkus, gan notikumus, gan citu izteiktās domas un teorijas. Bieži aizraujas ar filozofiju. Prasmīgs diskutētājs, spēj diskusijā iesaistīt citus, aizstāv savu viedokli, kurš pamatojas nevis grāmatu gudrībās, bet personīgajā pieredzē. Nav kategorisku teoriju piekritējs, ja tās iet pretrunā ar viņa domām un teorijām, nebaidās tās atspēkot. Sarunu uzsāk ar jautājumu, tas nenozīmē, ka Ruso nezina atbildi., bet viņam tā vieglāk sarunāties. Spēj pieņemt citu izteiktās domās, citu radītām teorijām, gatavs tās papildināt, palīdz risināt samilzušas tēmas, bieži iesaka savus risinājumus.

Trešā Fizika tiek dēvēta par “Pacifistu”

“Pacifists” – cilvēks, kurš vardarbībai pretī nestājas, bezcerīgās situācijās atkāpjas. Ruso ir ļoti jūtīgs uz pieskārieniem, labi izjūt otra cilvēka ķermeni. Ja Ruso pēc socionikas ir, pastiprināta sensorā funkcija, ir labs diagnostikas speciālists, masieris, arī kosmētiskais ķirurgs. Bieži sastopams profesionālo sportistu, akrobātu un dejotāju vidū, jo, viņa ķermenis viegli veic plastiskas kustības. Mazās enerģijas dēļ neiztur ilgu fizisku slodzi, tādos gadījumos nepieciešama iniciatīva no malas. Viņam ir svarīga materiālā pasaule, bet bez pārspīlējumiem. Vēlas savu dzīvi iekārtot, lai tā atbilstu viņa komforta standartiem, lai tajā varētu relaksēties. Ir tas, kurš ciena skaistumu savā apkārtnē, rūpējas par savu ārējo izskatu un pievērš uzmanību citu izskatam. Par savu pievilcību bieži šaubās. Šaubās arī par to, kā viņu uztvers citi, tādēļ labi jūtas tad, ja viņam blakus ir cilvēks, kurš spējīgs ieteikt, dot novērtējumu viņa izvēlei. Uzmanās, lai nesaslimtu, ievēro personīgo higiēnu. Izvairās runāt par intīmām tēmām, piesardzīgi uzsāk tuvākas attiecības. Dažiem Ruso parādās mazohistiskās pazīmes, īpaši, ja dzīvo nepārtraukta stresa situācijā. Taču Ruso rakstnieka daiļradē dažkārt pieminēta intīmā tēma. Viņam piemīt greizsirdība.

Ceturtā Griba tiek dēvēta par “Dzimtcilvēku”

“Dzimtcilvēks” ir hierarhijas zemākā pakāpē, ļauj, lai viņu bīda citi, jo Ruso ceturtā Griba bremzē mērķu izvirzīšanu, arī lēmumus pieņem ar grūtībām. Viņš ir pakļāvīgs raksturā, kuram Griba ir vājā funkcija, līdz ar to kardinālas pārmaiņas bez otra ieteikuma neveic. Gadās, ka arī viņa idejas pārtver cits un viņš neiebilst. Spoža karjera nav viņa pašmērķis, tāpēc netiecas pēc augstiem amatiem. Nevēlas uzņemties viņaprāt lielu atbildību, nevēlas vadīt un izrīkot cilvēkus. Neatrod motivāciju aizstāvēt savas ambīcijas, intereses. Slikti jūtas nenoteiktās situācijās, gaida, lai viņam skaidri tiktu norādīts rīcības plāns, lietu secība. Var strīdēties, iebilst, bet rezultātā tomēr pakļaujas, viegli pieskaņojas citiem. Partneri izvēlas drīzāk nepakļāvīgu, samērā spurainu, tādu, kurš skaidri zina mērķus, droši pieņem lēmumus un ir atbildīgs par to, ko dara. Ģimenē ir gādīgs, rūpīgs. Atklāti citiem aizrādīt vai dot savas pamācības izvairās.
Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai. 

Ruso ELPW
3.kvadra

 Kvadra 

Balles 

 Vieta 

Napoleons WPLE

3

56

1

Ļeņins WLPE

3

46

2

Buharins EPLW

3

38

3

Platons LPWE

2

36

4

Tolstojs WEPL

4

36

5

Ahmatova WELP

5

36

6

Lao-dzi LWPE

2

29

7

Ruso ELPW

3

28

8

Augustīns LEPW

4

28

9

Tvardovskis WPEL

4

22

10

Gēte PWLE

1

22

11

Bertjē LPEW

4

21

12

Bordža PELW

5

21

13

Puškins EPWL

2

19

14

Gazali EWLP

1

19

15

Aristips PLWE

1

19

16

Sokrāts WLEP

5

19

17

Andersens ELWP

1

16

18

Paskāls LEWP

6

16

19

Pasternaks EWPL

2

12

20

Epikūrs PLEW

5

4

21

Einšteins LWEP

6

2

22

Dimā PEWL

6

2

23

Čehovs PWEL

6

-12

24