Ruso ELPW-Komunikatoru klubs29.11.2020

Psihosofiskie tipi ar Emociju 1. kanālā

Par prototipu. Žans Žaks Ruso: 1712.-1778.

Franču apgaismības filozofs, rakstnieks, kurš patstāvīgi izglītojoties kļuvis par komponistu. Ruso uzskatīja, ka cilvēks pēc dabas ir labs, bet ļaunu viņu padara tikai sabiedrība. Nozīmīgākais ieguldījums filozofijā viņa darbs “Sabiedrības līgums”, kurā tiek apgalvots, ka cilvēka dabiskais stāvoklis bez morāles vai likumu ievērošdanas deģenerējas un pāriet  brutālā stāvoklī. Šajā brīdī jādibina likuma institūcijas, vai cilvēce atstāta pašplūsmā, pakļauta bojāejai. 
Ruso: Vai jūs zināt, kāds ir vislabākais veids, kā padarīt jūsu bērnu nelaimīgu? Pieradināt viņu pie domas, ka nekad nekas netiks atteikts.

Pirmā Emocija tiek dēvēta par “Romantiķi” 

“Romantiķis” ir ļoti emocionāls fantāziju cilvēks, kuram ir nepārvarama tieksme uz romantismu. Viņa dvēseli bagātina radošā pasaule, interesējas par jaunumiem mākslā, kultūrā, sportā, prot tos izvērtēt. Viņš ir komunikabls, tādēļ piederīgs “Komunikatoru klubā”,  talantīgi sarunā spēj iesaistīt citus, īpaši, ja ir labā garastāvoklī. Pat ja Ruso ir pēc socionikas intravertais tips, viņa veiksmīgā komunikācija var maldīgi liecināt par ekstraversiju. Raksturīgi, ka 1. Emocijas cilvēki bieži smejas pat  bez īpaša iemesla un līdz histērijai, un tikpat bieži arī raud.  Pirmās Emocijas bērniem, ir izteikta raudulība, neskatoties ka tas ir zēns un pēc socionikasd loģiskais tips. Tāda zēna balss un spalga un smalka, kā meitenei. “Romantiķa” emocionalitātei piemīt ļoti kontrastains pārdzīvojumu spektrs. Turklāt pāreja no vienas galējības uz otru var notikt zibenīgi. “Romantiķa” sejā vienmēr atspoguļojas viņa garastāvoklis. Parastā stāvoklī tajā manāms dzīvīgums, apkārtējās situācijas neviltots atspoguļojums. Tiklīdz situācija mainās, mainās arī ”Romantiķa” sejas grimase.

Teātra žanrā tās ir tikai divas pozīcijas – traģēdija un komēdija. Parasti viņa vērtējumam un prognozēm par citiem cilvēkiem var droši ticēt. Arī cilvēku savstarpējie attiecību jautājumi viņam nav vienaldzīgi. Labi izjūt emocionālo noskaņojumu grupā, spējīgs novērst briestošos konfliktus. Ja tiek aizskarta viņa labsajūta, var ļauties emocionāliem izvirdumiem, pacelt balsi, pat neņemot vērā situāciju, kurā atrodas.

Otrā Loģika tiek dēvēta par “Retoriķi”

Tas nozīmē, ka Ruso piemīt oratora “Retoriķa” talants. Ruso domāšana ir radoša. Otrās loģikas iespaidā viņš sajūt nepieciešamību pastāvīgi pilnveidoties, apmainīties domām, izteikt savus secinājumus. “Retoriķim” saskarsme nepieciešama kā gaiss vai maize. Parasti ir intelektuāli attīstīts, daudz lasa, arī draugus izvēlas intelektuāli gudrus. Ruso prasmīgi sasaista un sakārto savas idejas. Analizē visu, ko pamana, gan cilvēkus, gan notikumus, gan citu izteiktās domas un teorijas. Bieži aizraujas ar filozofiju. Prasmīgs diskutētājs, spēj diskusijā iesaistīt citus, aizstāv savu viedokli, kurš pamatojas nevis grāmatu gudrībās, bet personīgajā pieredzē. Viņš nav kategorisku teoriju piekritējs, ja tās iet pretrunā ar viņa domām un viņa izvirzītām teorijām, nebaidās tās atspēkot. Sarunu uzsāk ar jautājumu, tas nenozīmē, ka Ruso nezina atbildi, bet viņam tā vieglāk sarunāties. Spēj pieņemt citu izteiktās domas, citu radītās teorijas gatavs papildināt, palīdz risināt samilzušas tēmas, bieži iesaka savus risinājumus.

Trešā Fizika tiek dēvēta par “Pacifistu”

“Pacifists” – cilvēks, kurš vardarbībai pretī nestājas, bezcerīgās situācijās atkāpjas. “Pacifists” ir ļoti jūtīgs uz pieskārieniem, labi izjūt otra cilvēka ķermeni. Ja Ruso pēc socionikas ir pastiprināta sensorā funkcija, tad viņš ir labs diagnostikas speciālists ādas jūtīgumā, masieris, arī kosmētiskais ķirurgs. Bieži sastopams profesionālo sportistu, akrobātu un dejotāju vidū, jo, viņa ķermenis viegli veic plastiskas kustības. Mazās enerģijas dēļ neiztur ilgu fizisku slodzi, tādos gadījumos nepieciešama iniciatīva no malas.
“Pacifistam”ir svarīga materiālā pasaule, bet bez liekiem pārspīlējumiem. Vēlas savu dzīvi iekārtot, lai tā atbilstu viņa komforta standartiem, lai tajā varētu relaksēties. Ir tas, kurš ciena skaistumu savā apkārtnē, rūpējas par savu ārējo izskatu un pievērš uzmanību citu izskatam. Bet par savu pievilcību bieži šaubās. Šaubās arī par to, kā viņu uztvers citi, tādēļ labi jūtas tad, ja viņam blakus ir cilvēks, kurš spējīgs ieteikt, dot novērtējumu viņa izvēlei. Uzmanās, lai nesaslimtu, ievēro personīgo higiēnu. Izvairās runāt par intīmām tēmām, piesardzīgi uzsāk tuvākas attiecības. Dažiem Ruso parādās mazohistiskās pazīmes, īpaši, ja dzīvo nepārtraukta stresa situācijā. Taču Ruso rakstnieka daiļradē dažkārt pieminēta intīmā tēma. Viņam piemīt greizsirdība.

Ceturtā Griba tiek dēvēta par “Dzimtcilvēku”

“Dzimtcilvēks” ir hierarhijas zemākā pakāpē Gribas aspektā, kura pieļauj, lai viņu bīda citi, jo Ruso ceturtā Griba bremzē mērķu izvirzīšanu, arī lēmumus pieņem ar grūtībām. Viņš ir pakļāvīgs raksturā, kuram Griba ir vājā funkcija, līdz ar to kardinālas pārmaiņas bez otra ieteikuma neveic. Gadās, ka arī viņa idejas pārtver cits un viņš neiebilst. Spoža karjera nav viņa pašmērķis, tāpēc netiecas pēc augstiem amatiem. Nevēlas uzņemties viņaprāt lielu atbildību, nevēlas vadīt un izrīkot cilvēkus. Neatrod motivāciju aizstāvēt savas ambīcijas, intereses. Slikti jūtas nenoteiktās situācijās, gaida, lai viņam skaidri tiktu norādīts rīcības plāns, lietu secība. Var strīdēties, iebilst, bet rezultātā tomēr pakļaujas, viegli pieskaņojas citiem. Partneri izvēlas drīzāk nepakļāvīgu, samērā spurainu, tādu, kurš skaidri zina mērķus, droši pieņem lēmumus un ir atbildīgs par to, ko dara. Ģimenē ir gādīgs, rūpīgs. Atklāti citiem aizrādīt vai dot savas pamācības izvairās.
Zemāk ievietota saderības tabula. Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai. 

Ruso ELPW
3.kvadra

 Kvadra 

Balles 

 Vieta 

Napoleons WPLE

3

56

1

Ļeņins WLPE

3

46

2

Buharins EPLW

3

38

3

Platons LPWE

2

36

4

Tolstojs WEPL

4

36

5

Ahmatova WELP

5

36

6

Lao-dzi LWPE

2

29

7

Ruso ELPW

3

28

8

Augustīns LEPW

4

28

9

Tvardovskis WPEL

4

22

10

Gēte PWLE

1

22

11

Bertjē LPEW

4

21

12

Bordža PELW

5

21

13

Puškins EPWL

2

19

14

Gazali EWLP

1

19

15

Aristips PLWE

1

19

16

Sokrāts WLEP

5

19

17

Andersens ELWP

1

16

18

Paskāls LEWP

6

16

19

Pasternaks EWPL

2

12

20

Epikūrs PLEW

5

4

21

Einšteins LWEP

6

2

22

Dimā PEWL

6

2

23

Čehovs PWEL

6

-12

24