Aristips PLWE-Praktiķu klubs23.12.2020

Psihotipi ar Fiziku 1.kanālā

Aristipus 435 –  356. g.p.m.ē

Par prototipu: Senās Grieķijas filozofs no Ziemeļāfrikas. Hedonisma mācības (pretstats askētismam) dibinātājs. Kopā ar draugu Sokrātu nodibināja filosofijas skolu. Aristipam piemita milzīga iztapība, arī gļēvulība. Viņa “ētika” balstīta uz to, ko pats sajūt, izjūt. Pasauli un citus cilvēkus uztver atšķirīgi, neprot tos objektīvi novērtēt. Apmierinājumu gūst baudās: ēdiens, vīni, pie tiem pieder arī fiziskas izpriecas ar kurtizānēm.  Viņš uzskatīja, ka nekādu baudīšanu, ko dzīve piespēlē, nevar palaist garām, kam savukārt nepiekrita Sokrāts.

Aristips: Labāk būt nabagam nekā nesaprātīgam: pirmajam  nav naudas, otrajam – cilvēciskās līdzības.

Afanasjevs pirmā kanāla Fiziku nosaucis par “Privātīpašnieku”.

Parasti : Privātīpašnieks” ir visu smago darbu uzsācējs, sagatavotājs, jo veic visus priekšdarbus, lai nākošie varētu netraucēti darbus turpināt. “Privātīpašnieks” vispirms domā par labumu gūšanu sev. Ir dzirdēts, sakām, ka 1. Fizika piedzimst ar vanaga instinktu, tā ir cilvēka vizītkarte. Viņš ir dažādu finanšu, loteriju, azartspēļu afēru darbonis numur 1. Arī pats ir baismīgs azartspēļu dalībnieks, jo tādā veidā izredzes uz vinnestu un ienākumu gūšanu ir tūlītējas, neprasa piepūli, tas viņu aizrauj ar burvju spēku.

Pirmā kanāla Fizika tiek dēvēta par “Privātīpašnieku”

“Privātīpašniekam” pasaulē ir svarīgāks materiālais nodrošinājums. Ir dzimis  “Praktiķis”, visu redzamo un neredzamo prot izvērtēt naudas izteiksmē, kas reizēm izpaužas līdz slimīgumam pārspīlējumam. Aristips spēj izdevīgi pārdot jebkuru produktu, neatkarīgi no viņa kvalitātes, nolietojuma un citiem faktoriem. Nebūs tas, kurš piekāpties izdevīguma priekšā. Par jebkuru cenu spējīgs iegūt savā varā īpašumus, naudu un neizlaist tos no rokām. Lai runā ko runādams, gala rezultātā tāpat sarunas ievirzās par naudu. Nav izvēlīgs sadzīvē, galvenais, lai būtu viss nepieciešamais, bet kādā stāvoklī un, kādas kvalitātes mēbeles iegādāties, tas viņam ir mazsvarīgi. Pats var staigāt novalkātās drēbēs, galvenais, lai tikai krātos nauda un īpašumi. Apkārtējo domas par viņa vizuālo tēlu Aristipam ir mazsvarīgas. Arī ēdienu izvēlē nav kaprīzs, galvenais, lai tas būtu un pēc iespējas vairāk. Izmainīt viņa ieradumus un dzīves prasības faktiski nav iespējams, un viņš uzskata, ka citiem uz to pat nav tiesību. 

Otrā kanāla Loģika tiek dēvēta par “Retoriķi”

“Retoriķis” smalki redz, kā uzbūvēta pasaule un kāda nozīme ir katrai lietai tajā. Viņam patīk ielaisties sarunās par dzīvi, par notikumiem, labprāt dalās savā pieredzē. Izmanto grāmatu gudrības, daudz lasa, meklē jaunumus, domā un analizē, kā vairāk nopelnīt. Kad atradis domubiedru, var iekarst garos monologos. Savā runā obligāti uzsver, ka tikai viņš ir tas, kurš prot pareizi dzīvot, ka dzīvē galvenais ir saistīts ar materiālām vērtībām, ko izšķir nauda. Viņam nav svarīgs naudas lietderīgs izlietojums, galvenais, lai veidotos tās neierobežots uzkrājums.  “Retoriķi” fantāzijas, vai kaut kas nereāls garlaiko, tādus cilvēkus uzskata par atrautiem no realitātes, bet fantastiskas grāmatas lasa labprāt. Mēdz būt labs pasniedzējs, orators, lektors, jo viegli atmiņā patur apjomīgu informāciju. Talantīgs cilvēku maldinātājs, to viņš nemanāmi izdara ar saviem sarunu biedriem. Ja viņam ir slikts garastāvoklis, interesantās sarunās var viegli novērst viņa uzmanību, jo viņš mīl pafilozofēt. Var citiem palīdzēt izprast sarežģītu informāciju.

Trešā kanāla Griba tiek dēvēta par “Mietpilsoni”

“Mietpilsonis” ir izlēmīgs tikai vārdos. Saviem spēkiem sasniegt mērķi viņam nemaz tik viegli neizdodas. Šim nolūkam viņš iemanās atrast citus cilvēkus, pat dažkārt izmantojot viņu vājās vietas. Ja tādu atradis, tad ir ļoti neatlaidīgs mērķa sasniegšanā. Uzskata, ka pasaule ir cīņas lauks, kurā uzvaru gūst spēcīgākais. Zaudējumus smagi pārdzīvo, tādēļ var pielietot dažādus līdzekļus, lai sasniegtu mērķi, pat fizisku ietekmēšanu un draudus. Viņš uzskata, ka, vairojot un, nostiprinot savu materiālo statusu,nepieciešams paplašināt savu ietekmes zonu. Izmanto priekšrocības, ko dod stipra aizmugure. Nerēķinās ar ideoloģiskiem pretiniekiem, ja nepieciešams, tos spēj salauzt gan fiziski, gan morāli. Viņam šķiet, ka tas viņu ieceļ varoņa godā. Viņa dzīves pamatprincips nepadoties! Diemžēl novērots, ka virkne sērijveida slepkavu pieder pie šī psihosofiskā tipa.

Ceturtā kanāla Emocija tiek dēvēta par “Viedo”

Kaut arī Emocijas ir “Viedajam” vājā vieta, dzīves laikā viņš iemanās kļūt dzīvesgudrs, jo spējīgs apvienot gan iegūtās zināšanas, gan dzīves pieredzi. Pats uzskata, ka emocionālā dzīve viņam ir mazsvarīga, tā viņš slēpj savu emocionālo vājumu. Emocionālās izpausmes viņš iztulko kā kaprīzes, kas nav savienojamas ar nopietna cilvēka uzvedību un rīcību. Izvairās no emocionāliem cilvēkiem. Visticamāk tādēļ viņš uzvedas cietsirdīgi, reizēm asi un rupji. Emocionālā satricinājuma momentos arī sabiedrībā var uzvesties bravurīgi, neņemot vērā apkārtējos. Ir cilvēks, kuram vāji izteikta empātija. Grūti kontaktējas ar mazpazīstamiem, grūti dibina jaunus sakarus, izvairās no nezināmām kompānijām. Viņam ir maz draugu, pats mēdz izteikties, ka tie nav vajadzīgi. Iecienījis smago un depresīvo mūziku.
Zemāk ievietotas psihosofisko tipu saderības tabulas Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai.

Aristips PLWE 1. kvadra 

kvadra 

 balles 

 vieta 

Gazali EWLP

1

56

1

Andersens ELWP

1

46

2

Gēte PWLE

1

38

3

Einšteins LWEP

6

36

5

Buharins EPLW

3

36

4

Puškins EPWL

2

29

7

Paskāls LEWP

6

29

6

Platons LPWE

2

28

9

Aristips PLWE

1

28

8

Pasternaks EWPL

2

22

11

Ahmatova WELP

5

22

10

Lao-dzi LWPE

2

21

13

Napoleons WPLE

3

21

12

Čehovs PWEL

6

19

17

Ruso ELPW

3

19

16

Bordža PELW

5

19

15

Sokrāts WLEP

5

19

14

Bertjē LPEW

4

16

19

Epikūrs PLEW

5

16

18

Dimā PEWL

6

12

20

Ļeņins WLPE

3

4

21

Augustīns LEPW

4

2

23

Tvardovskis WPEL

4

2

22

Tolstojs WEPL

4

-12

24