Bertjē LPEW – Praktiķu klubs27.12.2020

Psihosofiskie tipi ar Loģiku 1. kanālā

Bertjē (Louis A. Berthier) 1753.- 1815.g.

Francijas princis Verseļā, Napoleona laikā izpelnījās viņa uzmanību ar labām tehniskām zināšanās, precizitāti un lielām darba spējām. Viņam tika piešķirti tituli viens pēc otra, kā ģenerālmajors tika iecelts par Francijas kara ministru, Napoleona I armijas štāba priekšnieks. Pats netiecās pēc pirmajām lomām, neuzņēmās atbildību, bet neviens nespēja aizstāt viņu štāba priekšnieka amatā. 
Bertjē:…es zinu, ka jūs neko neesat vērts, taču par laimi jums, daudzi to neapjauš.

Pirmā Loģika tiek dēvēta par “Dogmatiķi”

Bertjē ir filosofs, domātājs kurš vienmēr apveltīts ar idejām. Viņš tām pārliecinoši tic. “Dogmatiķa” pasaule balstās uz likumiem un normām, kuras nav pakļaujamas izmaiņām un analīzei. Darbā skrupulozi pielieto algoritmus, izmanto noteikumus, metodikas, norādījumus. Parasti iestādē, kurā viņš darbojas, netiek atklāti pārkāpumi vai novirzes no prasībām.

Viņš ir paklausīgs izpildītājs, kas ar lielu rūpību ievēro visas augstāk stāvošo iestāžu prasības un darba devēja uzticētos pienākumus. Nes pilnīgu atbildību par to, ko uzņēmies. Ļoti pedantiski un rūpīgi izstrādā visas darbam nepieciešamās detaļas, iedziļinās sīkumos. Parasti darbus veic pats, ar grūtībām uzticas citiem, to ieteikumiem, bieži pat nepieņem citu palīdzību. Šīs iezīmes dēļ Bertjē gadās palaist garām izdevības. Jautājumos, kuros “Dogmatiķis” nav zinošs, izvairās dot padomus, tāds piesardzīgums raksturīgs 1.Loģikai. Viņš drīzāk ir lēnprātīgais debašu dalībnieks, bet ne atjautīgais intelektuālis.

Otrā fizika tiek dēvēta par “Darbaholiķi”

Praktiķis materiālo pasauli pieņem dabiski un bez liekiem izskaistinājumiem. Ja nepieciešams, spējīgs darīt jebkuru darbu, nekas viņam nav nepieņemams vai nedabīgs. Pat visnetīrāko darbu paveic rūpīgi. Viņam “Praktiķa” talants piemīt jau no bērnības.  Viņš labprāt nodarbojas ar remontdarbiem, sadzīves iekārtošanu, atrod vienkāršāko veidu, kā to izdarīt. Ir ekonomisks, spēj izdzīvot vienkāršos, pat trūcīgos apstākļos, kurus maksimāli uzlabo un rada pieņemamākus dzīvei. Piedomā par ārējo vizuālo tēlu, taču netiecās būt ekstravagants, dažkārt ekonomē arī uz apģērba rēķina, ja līdzekļi paredzami kaut kam nopietnākam un vairāk nepieciešamam. Savu telpu iekārto vairāk funkcionalitātei un ērtībām, bez pārspīlējumiem. Viņam reti izdodas uzkrāt liekus līdzekļus. Bertjē mīlestībā ir nenogurdināms, uzņemas līdera lomu, viņam svarīgs viss akta process, tikpat svarīgs arī procesa noslēgums, maiguma izrādīšana pēc akta. 2. Fizika mīl pieskārienus, tai svarīgi glāsti. Viņai ir plašs erogēno zonu lauks – mugura, gurni, īpaši ausis. Bertjē maņu orgāniem var uzticēties, viņš ātri sajūt un novērtē ēdiena kvalitāti, smaržu, garšu, smakas. Ir jūtīgs pret visu, kas izraisa riebumu.

Trešā Emocija tiek dēvēta par “Aisbergu”

Bertjē grūti regulē savas emocijas. Stresa un uzbudinājuma stāvoklī viņš nespēj savaldīties un bieži savas emocijas izlādē uz apkārtējiem. Bertjē reti pamanāms priecīgs, biežāk viņu pārņem skumjas, ikdienas rūpes, tādēļ iemantojis “Aisberga” pseidonīmu, jo viņa patiesais jūtu stāvoklis nav pamanāms. Garastāvokli bojā gan sadzīves, gan emocionālās dabas problēmas. Savā dvēselē diezgan pesimistisks, noslēgts savā iekšējā pasaulē, grūti iepazīstas, netiecas iziet ārpus zināmās vides. Viņam maz draugu. Vienlaicīgi viņš ilgojas pēc tādas vides, kurā būtu iespējams uzlādēt emocijas un gūt prieku, taču ļoti apdomīgi tādas izvēlas. Viņš pats nespēj atbrīvoties no sajūtām, kas viņu nospiež. Domstarpību gadījumos sevi ilgstoši moka, pārdomājot notikušo un meklējot vainīgo. Daži iekrīt slimīgā depresijā. Šajā jomā viņam nepieciešama palīdzība. Izteikta mīlestība pret bērniem.

Ceturtā Griba tiek dēvēta par “Dzimtcilvēku”

“Dzimtcilvēks” vājās gribas dēļ netiecas pēc augstiem amatiem, pēc slavas. Praktiķis ir viens no labākajiem izpildītājiem, taču vadīt, organizēt, komandēt citus nav viņam piemītoša īpašība. Var būt paklausīgs, taču situācijās, kuras runā pretī viņa pārliecībai, ir pat iecirtīgs. Ja reiz ir pieņēmis lēmumu, grūti pārliecināt, lai to mainītu. Bertjē ir pareizais cilvēks, jo viņš ir pārāk piezemēts un pārāk reāls. Savas pārliecības vadīts, var viegli dot padomus citiem, gan ievadot darbā, gan pasargājot no iespējamām nepatikšanām. Taču pats ar padomiem neuzbāžas. Bieži nav pārliecināts, vai viņa viedoklis ir pareizais, kamēr nav radis pamatojumu, atliek lēmuma pieņemšanu. Dzīvē var sasniegt augstus darba rezultātus, ja viņam blakus ir stipras gribas cilvēks, kas viņu iedrošina, pārliecina un bīda.
Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai.

Bertjē LPEW
 4.kvadra

 kvadra 

 balle s

 vieta 

Tolstojs WEPL

4

56

1

Tvardovskis WPEL

4

46

2

Augustīns LEPW

4

38

3

Ļeņins WLPE

3

36

4

Dimā PEWL

6

36

5

Sokrāts WLEP

5

29

6

Čehovs PWEL

6

29

7

Bertjē LPEW

4

28

8

Epikūrs PLEW

5

28

9

Ahmatova WELP

5

22

11

Pasternaks EWPL

2

22

10

Bordža PELW

5

21

13

Ruso ELPW

3

21

12

Napoleons WPLE

3

19

17

Puškins EPWL

2

19

16

Paskāls LEWP

6

19

15

Lao-dzi LWPE

2

19

14

Aristips PLWE

1

16

19

Platons LPWE

2

16

18

Einšteins LWEP

6

12

20

Buharins EPLW

3

4

21

Andersens ELWP

1

2

23

Gēte PWLE

1

2

22

Gazali EWLP

1

-12

24