Dimā PEWL – Sociālais22.12.2020

Psihotipi ar Fiziku 1.kanālā

Alexandre Dumas 1824. – 1925.

Franču rakstnieks un dramaturgs, pazīstams ar romānu (vēlāk lugu) Kamēliju dāma, pēc kuras motīviem Dž.Verdi 1853.g radīja operu Traviata, kura dzīvo vēl šodien.Viņam Napoleons piešķīra Francijas Nacionālā leģiona Goda ordeni, par izciliem nopelniem militārā jomā. Dimā bija izteikts patiesas dzīves baudītājs, gardēdis un komfortmīlis.
Dimā: Mīla bez cieņas augstu neuzlido. Tā ir kā eņģelis, kuram nav viena spārna. Ja mūsu dvēsele ir dārzs, tad mūsu griba ir dārznieks mūsos: ko mēs gribam, to sevī stādām.

“Privātīpašnieks” parasti ir visu smago darbu uzsācējs, sagatavotājs, Viņš veic visus priekšdarbus, lai nākošie varētu netraucēti darbus turpināt. Ir dzirdēts, sakām, ka 1. Fizika piedzimst ar vanaga instinktu, tā ir cilvēka vizītkarte. Viņš ir dažādu finanšu, loteriju, azartspēļu afēru darbonis numur 1. Arī pats ir baismīgs azartspēļu dalībnieks, jo tādā veidā izredzes uz vinnestu un ienākumu gūšanu ir tūlītējas, neprasa piepūli, tas viņu aizrauj ar burvju spēku.

Pirmā kanāla Fiziku Afanasjevs nodēvējis par “Privātīpašnieku”

Dimā skaidri apzinās savas dzīves un pasaules jēgu. Viņa skatījumā daba nav atraujama no cilvēkiem un attiecībām ar viņiem. Viņu motivē materiālā labklājība, tāpēc savas dzīves laikā cenšas to maksimāli nodrošināt. Prot priecāties arī par sīkumiņu, ko guvis materiālā pasaule. Viņam apkārt nepieciešams komforts un skaistums. Kā ļoti svarīgu faktu uzskata to, lai dzīves laikā veidotos naudas uzkrājumi. Apdraudējumus finansiālā ziņā uztver traģiski. Izvēloties darbu, vispirms noskaidro atalgojumu. Arī draugu lokā interesējas par viņu labklājību, ieņemamo stāvokli sabiedrībā. Kvalitatīvi novērtē lietu faktisko cenu, spēj tās izdevīgi pārdot. Fizisks darbs viņu iepriecina tikai tad, ja gala rezultātā gūst materiālo apmierinājumu. Gaisīgi mērķi un ilūzijas nav viņa dabā. Par citu cilvēku mantisko stāvokli spriež pēc viņa apģērba. Viņam mājās viss ir gaumīgi un dārgi iekārtots, prot radīt omulīgu vidi. Ir gardēdis, viņam svarīgi ne tikai paēst, bet, lai ēdiens būtu īpaši gards, kvalitatīvi pagatavots, lai galds būtu svinīgi noformēts. Labi izjūt savu un cita cilvēka ķermeni. Ir pārliecināts par savu ārējo izskatu, prot skaisti un eleganti ģērbties, labi iejūtas jebkurā situācijā. Uzslavas un apstiprinājumu negaida, jo pats labi zina, kas viņam labi piestāv, kādus pirkumus veikt.

Otrā kanāla Emocija tiek dēvēta par “Aktieri”

Iedzimtais talants “Sociālā” joma. Dimā ir komunikabls, ar bagātīgām emocijām apveltīts cilvēks, kura jūsmošana un prieks ir dabiski, un bez pārspīlējumiem. Brīnišķīgi jūt apkārtējo garastāvokli, smalki izjūt humoru, viegli iemanto sabiedrības uzmanību. Visbiežāk Dimā sastopams lielajā Krievijas šovbiznesa aktieru vidū. Tieši Dimā visbiežāk ir kompānijas dvēsele. Parasti viņam ir daudz draugu, mīl tos aicināt ciemos, piedomā, lai varētu gardi uzcienāt, saklāt greznu galdu. Ja nepieciešams, viņš ir spējīgs pielāgoties situācijai un cilvēkiem. Visbiežāk šo pielāgošanos var uzskatīt kā divkosību, jo viņš izmanto gadījumus, kad nepieciešams kādu pārvilināt savā pusē. Dimā var krasi mainīt savu nostāju, ja jūt apdraudējumu savām pozīcijām. Tādos gadījumos spējīgs uzkūdīt sabiedrību. Vienu brīdi var likties, ka viņam kāds cilvēks nav pieņemams un samērā nepieklājīgi, pat rupji var aizraidīt viņu. Pēc kāda laika ir konstatējis, ka aizraidītais cilvēks viņam ir nepieciešams, tad krasi maina savu nostāju un panāk satuvināšanos.

Trešā kanāla Griba tiek dēvēta par “Mietpilsoni”

Trešās Gribas ietekmē, Dimā bieži vien nespēj rast vietu dzīvē. Tā viņu svaida dažādos virzienos. Bieži traucē izvēlēties profesionālo virzienu. Neskatoties uz to, Dimā vēlas būt stipras gribas cilvēks, bet galvenais, lai būtu ievērojams un īpašs, lai tiktu ieskaitīts elitāro vidū. Ieskatu par sevi rada, pateicoties savai daiļrunībai. Tas palīdz iziet no neveiklām situācijām, un viņam šķiet, ka to paveikt var tika stipras gribas cilvēks. Bet tomēr viņš nav pārliecināts nedz par savu vārdu spēku, nedz par ietekmi uz citiem. Lavierē starp sabiedrību un sevi, slimīgi ietekmējas no tā, ko par viņu domā citi. Gaida sabiedrības atzinību, daiļrunības vadīts, prot iekarot cilvēku simpātijas. Atklājot cilvēka vājās vietas, Dimā gūs apmierinājumu. Dažos gadījumos tā ir simpātiju izteikšana, dažos neveiksmīgs trūkumu izvērtējums. Prot veiksmīgi atrast pieeju katram, pilnīgi neizsvītro no savu paziņu loka nevienu (divkosība), tikai veiksmīgi maina to attālumu no sevis.

Ceturtā kanāla Loģika tiek dēvēta par “Vienaldzīgo”

Pasauli uztver reāli, kādu to redz, tāpēc ar abstraktām teorijām un sarežģītām instrukcijām, neaizraujas. Tiklīdz sarunā saklausa loģiskās terminoloģijas pielietošanu, emocionāli argumentējot to pārtrauc. Viņš uzskata, ka labākā mācība ir pati dzīve, jo loģika ir vājā vieta. Mazāk svarīgi ir tas, ko iegūsti no grāmatām, bet daudz svarīgāk ir pareizi uzvesties. Arī loģiskie argumenti ne vienmēr iedarbojas uz viņu. Var tos noklausīties, bet izdara tā, kā pats uzskata par pareizu. Ja situācijā nepieciešams izvest loģisku slēdzienu, viņš parasti pavaicā tam, kurš tobrīd ir blakus. Uz jautājumu: Ko jūs par to domājat? (īpaši ja pēc socionikas ir pastiprināts ētiskais tips), viņš spējīgs atbildēt: Es vispār nedomāju! Bet, ja Dimā pēc socionikas ir pastiprināts loģiskais tips, tad viņš iemanās apgūt dzīvei nepieciešamo (neko lieku) Var būt pietiekami gudrs un erudīts cilvēks, ja blakus ir psihotips ar 1. loģiku.
Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai.

Dimā FEWL
6.kvadra

Kvadra 

 Balles 

 Vieta 

Einšteins LWEP

6

56

1

Paskāls LEWP

6

46

2

Čehovs PWEL

6

38

3

Gazali EWLP

1

36

4

Bertjē LPEW

4

36

5

Andersens ELWP

1

29

6

Platons LPWE

2

29

7

Dimā PEWL

6

28

8

Puškins EPWL

2

28

9

Sokrāts WLEP

5

22

10

Lao-dzi LWPE

2

22

11

Tvardovskis WPEL

4

21

12

Pasternaks EWPL

2

21

13

Ahmatova WELP

5

19

14

Epikūrs PLEW

5

19

15

Gēte PWLE

1

19

16

Augustīns LEPW

4

19

17

Buharins EPLW

3

16

18

Bordža PELW

5

16

19

Aristips PLWE

1

12

20

Tolstojs WEPL

4

4

21

Napoleons WPLE

3

2

22

Ruso ELPW

3

2

23

Ļeņins WLPE

3

-12

24