Epikūrs PLEW – Praktiķis23.12.2020

Psihotipi ar Fiziku 1.kanālā

 Epikūrs 341. – 270.g.p.m.ē

Sengrieķu filozofs. Lielākā daļa no viņa sarakstītajiem 300 darbiem līdz mūsdienām nav saglabājušies. Biogrāfiskie dati par Epikūra filozofiju kļuvuši zināmi tikai no viņa sekotāju stāstījumiem. Viņš uzskatīja, ka Dievi neiejaucas pasaules notikumos un ka matērija, kam piemīt iekšējs kustības avots, ir mūžīga. Epikūrs skaidroja, ka vissaprātīgākais cilvēka stāvoklis esot miera stāvoklis. Aforisms: Katra labuma sākotne – miesiska bauda, pat gudrība un kultūra ceļas no tās.

Epikūrs: Muļķīgi ir lūgt no Dieviem to, ko paša cilvēka spēkos ir sagādāt.

Afanasjevs pirmā kanāla Fiziku nosaucis par “Privātīpašnieku”. Parasti viņš ir visu smago darbu uzsācējs, sagatavotājs, jo veic visus priekšdarbus, lai nākošie varētu netraucēti darbus turpināt.” Privātīpašnieks vispirms domā par labumu gūšanu sev. Ir dzirdēts, sakām, ka 1. Fizika piedzimst ar vanaga instinktu, tā ir cilvēka vizītkarte. Viņš ir dažādu finanšu, loteriju, azartspēļu afēru darbonis numur 1. Arī pats ir baismīgs azartspēļu dalībnieks, jo tādā veidā izredzes uz vinnestu un ienākumu gūšanu ir tūlītējas, neprasa piepūli, tas viņu aizrauj ar burvju spēku.                                                                                                                                                                       

Pirmā kanāla Fizika tiek dēvēta par “Privātīpašnieku”                                                                           

Epikūrs ir cilvēks, kuram nepieciešams apmierināt savas miesiskās sajūtas un gūt materiālos labumus. “Privātīpašnieks” vispirms domā par sevi. Praktiķim ir augstas materiālās prasības un augsts lietu novērtējums naudas izteiksmē. Tiecas pēc stabila materiālā nodrošinājuma un prognozējamas pasaules iekārtas. Bieži nevar atrast atbilstošo zemes stūrīti, kurā nobāzēties. Taču, tiklīdz, atradis savu īsto vietu, tajā jūtās kā zivs ūdenī un visticamāk to nemainīs. Materiālo nodrošinājumu viņš neizjūt kā dzīves apstākļu kvalitātes uzlabošanu, bet kā resursu uzkrāšanu.

Otrā kanāla Loģika tiek dēvēta par “Retoriķi”

Epikūrs vāc un uzkrāj visdažādākās lietas, un katrai zina tās jēgu, nozīmi un pielietojumu. Viņam nav sapratnes par lietu sakārtotību, par materiālās pasaules uzbūvi, kā arī par jēdzienu – kārtība mājās. Pievērst viņa uzmanību šajā jomā nav iespējams. Bieži savu māju viņš pārvērš par izgāztuvi, kurā savācis dažādas, savu laiku nokalpojušas lietas, to vidū atrodami arī antīkie priekšmeti. Viņš apzinās, ka kādreiz katrai lietai atradīsies atbilstošs pielietojums un tās vērtība tikai pieaugs. Parasti ir ļoti erudīts cilvēks, kurš ir kompetents dažādos jautājumos, par kuriem spēj arī sakarīgi izteikties. Raksturīgi, ka Epikūrs spējīgs augstā līmenī apgūt sarežģītas praktiskās profesijas, labās atmiņas dēļ, spēj savas iegūtās zināšanas pasniegt citiem. Viņam ir svarīgi būt vispusīgi zinošam un gudram cilvēkam.

Trešā kanāla Emocija tiek dēvēta par “Aisbergu”

Epikūram emocijas ir vājā vieta, tāpēc viņš to slēpj ar savdabīgu humora izjūtu un ironiju. Tieši savas noslēpumainības dēļ tiek dēvēts par “Aisbergu”. Ir mierīgas dabas cilvēks, grūti iekļaujas jaunā un nepazīstamā vidē, ierasto draugu un sarunas biedru loku nemaina. Viņam grūti sevi emocionāli aizstāvēt, tāpēc ir piesardzīgs savu emociju izrādīšanā. Neskatoties uz to, bieži Epikūra apkārtnē atrodas emocionāli un aktīvi cilvēki. Tādā vidē jūtās labi un komfortabli, jo tad viņa piezemētās emocijas atdzīvojas. Ja Epikūru nokaitina, var rīkoties neapdomīgi, izsakot visu, kas uz mēles. Dusmas ātri pāriet, un viņš nomierinās. Pēc starpgadījuma uztraucas, vai nav kādu aizvainojis. Savas noslēgtības dēļ Epikūram uzkrājas neizlādētas emocijas, kas padara viņa pasaules skatījumu drūmu. Neatradis piemērotu draugu loku, savu vientulību kliedē literatūrā, mākslā vai aizraujas ar dzīvniekiem. Savā mūža laikā ir daudz izlasījis.

Ceturtā kanāla Griba tiek dēvēta par “Dzimtcilvēku”

“Dzimtcilvēks” viegli pakļaujas citu ietekmei, ir bīdāms, jo Griba Epikūram ir visvājākā vieta. Nepieciešama liela piepūle, lai viņu piespiestu darboties, pat lai tikai izkustinātu no vietas. Vislabāk jūtas mierīgā, nesteidzīgā dzīves ritmā, tāpēc viņš tiek dēvēts par inerto gliemeža tipu. Viņam nav pat mazākās vēlēšanās justies svarīgam, uzņemties vadītāja lomu. Apspiestās emocijas un gribas dēļ gausi pieņem lēmumus, labprātāk pakļaujas citiem. Pasaulei un apkārtējai videi pielāgojas lēni. Nav noskaņots savā dzīvē veikt lielas pārmaiņas. Mierīgi pieņem apstākļus, kādos nonācis, un nežēlojas. Epikūram svarīgi, lai tiktu novērtēti viņa talanti. Lai izkustinātu Epikūru darboties, vajadzīgs saderīgs viņam cilvēks, kurš lauztu viņa ierasto dzīves ritmu. Bet citu ietekmei viņš pretojas.
Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai.

Epikūrs PLEW
5.kvadra

 Kvadrs 

Balles

 Vieta 

Ahmatova WELP

5

56

1

Sokrāts WLEP

5

46

2

Bordža PELW

5

38

3

Paskāls LEWP

6

36

5

Napoleons WPLE

3

36

4

Einšteins LWEP

6

29

7

Tvardovskis WPEL

4

29

6

Bertjē LPEW

4

28

9

Epikūrs PLEW

5

28

8

Tolstojs WEPL

4

22

11

Gazali EWLP

1

22

10

Augustīns LEPW

4

21

13

Buharins EPLW

3

21

12

Gēte PWLE

1

19

17

Dimā PEWL

6

19

16

Ļeņins WLPE

3

19

15

Andersens ELWP

1

19

14

Platons LPWE

2

16

19

Aristips PLWE

1

16

18

Čehovs PWEL

6

12

20

Ruso ELPW

3

4

21

Lao-dzi LWPE

2

2

23

Puškins EPWL

2

2

22

Pasternaks EWPL

2

-12

24