Gēte PWLE-Vadītāju klubs22.12.2020

Psihotipi ar Fiziku 1.kanālā

Par prototipu: Johani Volfgang Gete 1749.- 1832.g.

Gēte – viens no izcilākiem vācu dzejniekiem, arī rakstnieks un  dramaturgs, arī dabaszinātnieks, mākslas teorētiķis, un pat valsts darbinieks.  Veimāras klasicisma pārstāvis. Mūžīgās patiesības meklētājs spilgti sevi izteic  “Gētes traģēdijā” – Fausts, kurā atspoguļojas viņa milzīgā fiziskā izturība. Cīnās par skaistuma radīšanu pasaulē, dzīvē, mirst ar līksmu apziņu par padarīto. 
Gēte:Tu esi skaists! Jel kavējies! 
Viss, ko es radīju pa dzīves sprīdi,
Ne mūžos nevar izgaist.

 Privātīpašnieks parasti ir visu smago darbu uzsācējs, sagatavotājs, Viņš veic visus priekšdarbus, lai nākošie varētu netraucēti darbus turpināt. Ir dzirdēts, sakām, ka 1. Fizika piedzimst ar vanaga instinktu, tā ir cilvēka vizītkarte.

Viņš ir dažādu finanšu, loteriju, azartspēļu afēru darbonis numur 1. Arī pats ir baismīgs azartspēļu dalībnieks, jo tādā veidā izredzes uz vinnestu un ienākumu gūšanu ir tūlītējas, neprasa piepūli, tas viņu aizrauj ar burvju spēku.

Pirmā kanāla Fizika tiek dēvēta par “Privātīpašnieku”

“Privātīpašnieks” ir cilvēks, kurš ļoti labi zina, ko vēlas sasniegt, lai justos apmierināts. Dzīves laikā izmanto katru iespēju materiālo labumus gūšanā, kā arī iemanās uzkāpt pa karjeras kāpnēm.  Viņš jau agri jaunībā saprot, ka jāapgūst tāda profesija, kura tūlīt vai arī tuvākā perspektīvā nesīs peļņu. Parasti arī iemanās atrast tādus darbus. Turklāt apetīte labi nopelnīt viņam, jo dienas jo aug. Viņš vēlas veidot naudas iekrājumus. Ja apstākļi spiež, īslaicīgi var dzīvot samērā askētisku dzīvesveidu, taču mierinājumu gūst tad, ja bankā vai mājās atrodas iespaidīga naudas summa. Viņam prieku sagādā arī naudas pārskaitīšanas process. Prot izdevīgi pārdod savu darbu, pašam šķiet, ka lietas un pakalpojumus viņš novērtē objektīvi. Citiem viņa objektivitāte un kāre uz naudu liekas pārspīlēta. Ir dzīves baudītājs, mīl garšīgu paēst, eleganti ģērbties, nepalaiž garām iespēju piedalīties dažādās izklaidēs, izmanto visu, kas ļauj atslābināties.

Otrā kanāla Griba  tiek dēvēta par “Muižnieku”

“Muižnieks” labi apzinās savu vērtību, ir pārliecināts par sevi un savu izdzīvošanas prasmi. Tipiska Gētes frāze: “Problēmas jārisina tad, kad tās radušās”! Ir enerģisks cilvēks. Nemaina savus principus, nebaidās tos aizstāvēt daudz ietekmīgāku spēku un augstāk stāvošu ierēdņu, pat likuma priekšā.
“Vadītājs” zina, ko katrā situācijā runāt, labprāt iesaistās tādās biznesa pārrunās, kuras sola ienākumus, iepriekš apzinoties, ka nebūs zaudētājs. Labprāt palīdz citiem, ja vien tas neatņem viņa laiku un netērē viņa materiālos resursus. Bez atlīdzības un tikai “par paldies!” nepiepūlēsies, pat atteiksies sadarboties. Ir noturīgs stresā, emocionālu satricinājumu gadījumos, spējīgs pat pielietot barbariskas metodes savu tiesību aizstāvībai. Strādā ar milzīgu atdevi, īpaši, ja tas sola materiālos labumus.

Trešā kanāla loģika tiek dēvēta par “Skeptiķi”

Loģika “Skeptiķim” ir vājā vieta, taču viņam ir ļoti svarīgi parādīt sevi kā loģisku un gudru cilvēku. Neuzticīgi uztver jebkādus kategoriskus apgalvojumus, meklē cilvēkā vājo vietu. Divdomīgi uztver jebkādu jaunu informāciju – sākumā to var noliegt, izteikties skeptiski, bet pēc kāda laika pieņemt kā pašsaprotamu. Ar interesantiem cilvēkiem labprāt iesaistās diskusijās. Grūti formulē savas domas gan vārdiski, gan rakstiski. Visu vērtē pēc savas sapratnes un pieredzes, kas ne vienmēr balstīta objektīvā likumā. Viņam svarīgāks ir pats darba princips, peļņa un tas, ka, viņš to paveicis, bet ne darba rezultāts. (piemēram, tāds advokāts var nenest atbildību, ja viņa vadītais process neuzvar tiesā). Sāpīgi uztver pretenzijas, tas grauj viņa pašvērtību. Lai izvairītos no savas pašvērtības dragāšanas, neuzņemas pildīt uzdevumus, ja apjauš, ka attiecīgā jomā nav kompetents. Viņa vājā loģika bieži nav pārliecināta par procesa pozitīvu iznākumu, tādēļ viņš jau iepriekš brīdinot, ved divkosīgas pārrunas ar cilvēku. Spējīgs strīdēties un iebilst jautājumos, kas skar materiālo pasauli, demonstrējot savu pārliecību.

Ceturtā kanāla Emocija tiek dēvēta par “Viedo”

“Viedais” nav emocionāls cilvēks un nespēj emocionāli uzlādēt citus, jo emociju zona ir viņa vājā vieta. Situācija kļūst vēl ļaunāka, ja loģiskā aspektā radušās problēmas un viņš zaudējis pārliecību par saviem spēkiem. Viņam ir vāja empātija, tādēļ tāds jēdziens kā līdzjūtība viņam ir svešs. Taču dažkārt var pielāgoties citiem, uzklausīt viņu problēmas, izteikt kādu mierinājuma vārdu. “Viedais”neizjūt nepieciešamību, lai viņu mierinātu vai speciāli iepriecinātu. Savas attieksmes izrādīšanu citiem viņš aizstāj ar dāvanām un materiālo labumu pasniegšanu. Taču to bauda tikai pavisam maz cilvēku loks – vistuvākie, kas ne katrreiz ir viņa ģimenes cilvēki. Bieži neizjūt, ka ar savu uzvedību ir aizskāris un pazemojis citus. Ja viņam simpātisks cilvēks ir nonācis krīzes situācijā, spēj neuzbāzīgi mierināt.

Zemāk ievietota saderības tabula. Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai.

Gēte PWLE
1.kvadra

 Kvadra 

 Balles 

 Vieta 

Andersens ELWP

1

56

1

Gazali EWLP

1

46

2

Aristips PLWE

1

38

3

Puškins EPWL

2

36

5

Sokrāts WLEP

5

36

4

Buharins EPLW

3

29

7

Ahmatova WELP

5

29

6

Gēte PWLE

1

28

9

Napoleons WPLE

3

28

8

Paskāls LEWP

6

22

11

Ruso ELPW

3

22

10

Platons LPWE

2

21

13

Ļeņins WLPE

3

21

12

Einšteins LWEP

6

19

17

Dimā PEWL

6

19

16

Pasternaks EWPL

2

19

15

Epikūrs PLEW

5

19

14

Čehovs PWEL

6

16

19

Tvardovskis WPEL

4

16

18

Bordža PELW

5

12

20

Lao-dzi LWPE

2

4

21

Bertjē LPEW

4

2

23

Tolstojs WEPL

4

2

22

Augustīns LEPW

4

-12

24