Iegūsti maģiskas spējas!08.11.2011
Rediģēts 1.9.01. 24.g.
Ticiet vai ne, bet es spēju pateikt nākotni ar konfekšu papīriņiem! Vai arī pārceļot krūzītes, glāzes, loti precīzi noteikt jūsu raksturu! Vai, paskatoties uz jūsu ģimenes foto, pastāstīt, kādā psiholoģiskā gaisotnē jūs dzīvojiet.
Vai vēlaties paši iegūt tādas spējas?
Esmu uzkrājusi pietiekoši lielu pieredzi, kuru sastrukturizēju noteiktā sistēmā. Šī sistēma man palīdz saprast, kā veidojas cilvēka raksturs, un pēc kādiem principiem attīstās attiecības starp atšķirīgiem rakstura tipiem. Jums grūti noticēt? Bet tā ir patiesība.
Šī zinātne ir nodēvēta par socioniku. Pamēģiniet arī jūs izurbties cauri viņas granītam! Un jūs nenožēlosiet! Sāciet ar šīm grāmatām!
Bet varbūt kādam grāmata jau mērķtiecīgi nokļuvusi redzeslokā? Tajā jūs noteikti atradīsiet jaunu – atšķirīgu informāciju, un saņemsiet atbildes uz jūsu daudzajiem kāpēc? Sapratīsiet, kā saglabāt savu emocionālo un fizisko enerģiju, kā ticēt un uzticēties cilvēkiem, kā atbrīvoties no sen piedzīvotām bailēm, pārstājot domāt, ka kāds jūs nobūris vai nolādējis. Izpratīsiet, kādēļ un kur pazudusi mīlestība. Kā to izskaidrot, ka uz ielas nejauši sastapts cilvēks jums kļūst tuvāks par asinsradinieku. Kā atrast cilvēku, kurš jūs sapratīs? Vārdu sakot, pratīsiet rast pieeju ikvienam. Sapratīsiet arī, kādēļ dažkārt tik grūti rast kopēju valodu ar bērniem, vecākiem.
Nebaidieties, ka jūs ieskaita kādā no tipiem! Pats par sevi saprotams, ka katrs cilvēks ir unikāls un neatkārtojams. Socionika tieši tādēļ arī pastāv, lai ikvienam palīdzētu pašam sevi izprast. NEPĀRVEIDOJOT, bet, paplašinot zināšanas, ATRODOT SEVI, jūs atklāsiet sevi kā personību un gūsiet pārliecību, ka esiet unikāls.
Socionika nav radusies mistiski, kā uz līdzenas vietas. Tas ir cilvēces darba rezultāts. Faktiski viņu sabiedrība lieto jau sen, varbūt pat visu cilvēces pastāvēšanas laiku, piemēram, piešķirot palamas. Tas ir pats īsākais cilvēka raksturojums, ko jelkad piešķīrusi sabiedrība citam cilvēkam. Tiklīdz otrā kaut kas nepatīk, tā izskan palama: Ak! Šis censoņa gan daudz ko sasniegs, bet tas otrais glumais bez ziepēm jeb kur ielīdīs! Tā vīzdegune vēl nebija paspējusi piedzimt, kad jau pēc viņas skatuve ilgojas! Muldoņa. Lielībnieks. Pārgudrais. Klaču vācele. Sapņotājs. Lēnais divplāksnis. Tūļa. Mantrausis. Tā taču visa ir socionika! To var nosaukt par ceļu uz sapratni, kas palīdz izprast otru cilvēku un rast pareizo pieeju viņam.
Vai atceraties filmu par diviem savādniekiem, kuriem nekādi neveicās. Faktiski tādas filmas atspoguļo katra no viņiem vājās un stiprās puses. Tur, kur viens veiksmīgi tiek galā, otrs ir tuvu sabrukumam. Vai pat lauž kaklu. Bet daudzi, skatoties tādu filmu, gardi smejas, jo īpaši, ja personāžs labi pazīstams. Un viņu uzvedība katram pazīstama, taču katram raksturam tipiska.
Tautā runā Mīlīgu bērnu divas mātes baro. Cik diži skan! Bet kāpēc gan visi nespēj būs mīļi un laipni ar saviem vistuvākajiem? Visi taču vēlas mīlēt un būt mīlēti! Visi vēlas sapratni, uzmanību, glāstus, maigumu, iejūtību… Tikai kāpēc vēlmes atšķiras no rīcības? No kurienes rodas histērija, asaras, ļaunums, aizliegumi – Vai tiešām tev grūti izdarīt tā, kā es lūdzu? Kādēļ tu vienmēr dari visu pretēji? Visbiežāk sadzirdam atbildi – Es centos, bet… Un kāds piebildīs – viss, ko dara muļķis, tiek darīts nepareizi.
Kādā poļu detektīvā es izlasīju: Nepaspēju pat ieiet istabā, kad uzreiz sapratu, ka mēs ar šo cilvēku negūsim kopēju valodu. Tas nu gan ir interesanti, pat neticami: kā gan tas var būt, ka nepaguvi ieiet telpā un jau saprati? Vai tās ir ekstrasensa spējas?
Kā gan izskaidrojams, ka tāds pasaulē pazīstams un izcils zinātnieks, pat ģeniālais matemātiķis Alberts Einšteins skolā bija nesekmīgs? Kur meklējama sakne tādai neloģiskai patiesībai?
Katrs cilvēks skaidri apzinās savu patiesību. Un savas patiesības apstiprināšanai meklē domubiedrus. Tādi savas patiesības meklētāji, apvienojušies vienkopus, uzsāk cīņu ar citas patiesības meklētājiem. Arī šai, it kā neloģiskai savienībai, var atrast izskaidrojumu. Un kas notiek? Mūžīgie strīdi un kopējas patiesības meklējumi. Bet cik tad patiesības eksistē pasaulē? Katras patiesības iemeslus izskaidro socionikas likumsakarības.
Cilvēkam ir viena galva, divas rokas un kājas, un rumpis. It kā vienkārši. Tanī pašā laikā nav divu vienādu cilvēku. Katrs ir neatkārtojams un unikāls. Nepretendējot uz katra individualitāti, socionika aplūko katram tipisko. Tāpat kā katram viņa ķermenis, augums, acu krāsa, asins grupa, tipiskais raksturs ietekmē cilvēka personību. Socionika ļauj atslābināties, lai nebūtu pastāvīgi jāiekļaujas lomu spēlēs, lai nebūtu jāpielāgojas, lai nerastos vajadzība uzlikt masku. Lai nerastos stress, ka atkal kāds nav jūs izpratis. Lai nelauzītu galvu, kādēļ divi tik jauki cilvēki nav spējuši vienoties, lai dzīvotu zem viena jumta.
Ir iestājies 21 gadsimts, kad cilvēki ar milzīgu ātrumu apguvuši modernas tehnoloģijas, gan ārstējot zobus, gan dodoties ceļojumos u.c. Bet kādēļ gan cilvēki tik ilgi nespēj noticēt modernā laikmeta zinātnēm, kuras jau pietiekami ilgi eksistē, un piesavināt viņas, lai satiktu otru cilvēku, ar kuru nekad nebūtu jāšķiras?
Jau labu laiku eksistē nopietna informācijas bāze, lai palīdzētu cilvēkam atslābināties un gūt milzīgu gandarījumu savu dzīves, ceļu ejot!
Ar nožēlu jāsaka, ka cilvēka inerces mehānisms liek dzīvot joprojām ar novecojušām tehnoloģijām. Katrs domā – galvenais, būt labam cilvēkam, bet viss pārējais jau nāks pats par sevi. Taču šī atturība bremzē paraudzīties uz dzīvi – attiecībām ar citiem cilvēkiem, izmantojot jaunākas metodes.
Jūs taču daudzi nebaidāties nodot asinis. Katrs zina, ka pastāv tikai 4 asins grupas. Mēģiniet uzminēt, kāds spēks iedarbojas attiecībās starp cilvēkiem, kādai psiholoģiskai grupai piederat jūs? Un ko ar to darīt.
Olga Hodireva, mākslas vēsturniece, ar socioniku nodarbojas kopš 1986. gada.
Teksts ņemts no V.L. Miķelsones grāmatas: НЕ МЕНЯЙСЯ, ТОЛЬКО ПОЗНАЙ СЕБЯ ievadraksts.