Čehovs PWEL – Vadītājs22.12.2020

Psihotipi ar Fiziku 1. kanālā

Antons Čehovs 1860. – 1904.g.

Krievu rakstnieks, dramaturgs, tiek uzskatīts par vienu no labākajiem īso stāstu rakstniekiem pasaulē. Par Čehova ievērojamākiem darbiem dramaturģijā tiek uzskatītas četras lugas: Kaija, Tēvocis Vaņa, Trīs māsas un Ķiršu dārzs. Daudzi rakstnieki un kritiķi augstu novērtējuši viņa īsos darbus. Čehova sadarbība ar Maskavas Dailes teātri ne tikai palielināja paša Čehova popularitāti, bet arī nostiprināja teātra prestižu. Čehova lugas ir vienas no 20 gs. Eiropas teātros visvairāk iestudētajām lugām, līdzās Šekspīra un Ibsena darbiem.

Čehovs: Apprecēt meiteni tikai tāpēc, ka viņa ir simpātiska, ir tas pats, kā nopirkt sev tirgū nevajadzīgu mantu tikai tāpēc, ka tā labi izskatās.

Pirmā kanāla Fiziku (P) Afanasjevs nodēvējis par “Privātīpašnieku”. Privātīpašnieks parasti ir visu smago darbu uzsācējs, sagatavotājs, Viņš veic visus priekšdarbus, lai nākošie varētu netraucēti darbus turpināt. Ir dzirdēts, sakām, ka 1. Fizika piedzimst ar vanaga instinktu, tā ir cilvēka vizītkarte.Viņš ir dažādu finanšu, loteriju, azartspēļu afēru darbonis numur 1. Arī pats ir baismīgs azartspēļu dalībnieks, jo tādā veidā izredzes uz vinnestu un ienākumu gūšanu ir tūlītējas, neprasa piepūli, tas viņu aizrauj ar burvju spēku.

Pirmā Fizika (P) tiek dēvēta par “Privātīpašnieku”‘

Čehovam nepieciešams maksimāli aizpildīt savu laiku, viņš izmanto katru izdevību, lai apmierinātu savas vēlmes un vajadzības. Dzīve bagātīgos materiālos apstākļos ir viņa dzinulis un mērķa saturs. Fiziski izturīgs, praktisks, spējīgs organizēt savu dzīvi. Ar savu fizisko klātbūtni Čehovs piepilda telpu. Materiālie labumi gluži no gaisa nekrīt, tādēļ viņš nebaidās iesaistīties arī riskantos, procesos, spējīgs izturēt un pārvarēt dzīves uzliktos pārbaudījumus. Savu laiku nokalpojušas un lietotas mantas prot novērtēt līdzvērtīgā cenā kā pavisam jaunas. Ir praktisks, prot organizēt sadzīvi, īpašu vērību velta uztura iegādei un savas veselības nostiprināšanai. Ir gardēdis, prot novērtēt ēdiena kvalitāti. Dažkārt viņš dzīvo komfortablos apstākļos, ēd izsmalcinātus ēdienus, bet, ja apstākļi spiež, var samierināties ar pieticīgu uzturu un pieticīgiem sadzīves apstākļiem. Ātri rod praktiskā darba iemaņas, kā “Vadītājs” lietpratīgi novērtē cita padarīto un zina, kāds laiks jāveltī, to veicot. Nekad neatteiksies no tā, kas viņam pienākas. Adrenalīnu gūst dažādās ekstremālās situācijās, arī eksotiskos ceļojumos. Labi izjūt savu un otra cilvēka ķermeni, viņam baudu sagādā saplūšana ar otru cilvēku, tuvībā parasti ir plosošs.

Otrā Griba (W) tiek dēvēta par “Muižnieku”

Čehovs ir stipras gribas cilvēks, pārliecināts par sevi, veiksmīgi tiek galā arī sarežģītās dzīves situācijās. Viņam pieņemamākas ir situācijas, kad, iespējams, pašam izvēlēties dzīvot brīvā ritmā, plūstot pa straumi. Lēmumus pieņem nesteidzīgi, vienmēr tos pārdomā, ja izlēmis, parasti nešaubās par lēmuma pareizību. Viņam pieņemamāka ir darbošanās komandā, jo labi saprot, ka tajā viņš būs tikai procesa virzītājs, kurš uzņemsies atbildību par to. Tas tāpēc, ka viņš talantīgi redz paveicamo darbu apjomu, bet tā paveikšanu labprāt iemanās deleģēt citiem. Ja process tuvojas galamērķim, Čehovs iemanās izsvērt savu izdevīgumu. Viņam svarīgi nepazaudēt apkārtējo cieņu un novērtējumu, lai vieglāk spētu īstenot savas ieceres, jo faktiski pats ir pašpietiekams. Bezbailīgs autoritāšu un hierarhiski augstāku cilvēku priekšā. Iesākto procesu nepamet novārtā, to kontrolē, taču sīkumiem nepievērš uzmanību. Ja cita cilvēka vēlmes un intereses nav pretrunā ar Čehova interesēm, var pielāgoties, un piekāpties. Necieš, ja tiek novērots, izsekots, pārbaudīts. Viņš dejo tikai sev. Necieš, ja viņu pārāk daudz pamāca, īpaši, ja to dara neprofesionālis. Ir pretimnākošs tādos gadījumos, ja zina, ka no tā kaut ko iegūs sev.

Trešā Emocija (E) tiek dēvēta par “Aisbergu”

Čehovs kontrolē savas emocijas, viņš neizceļas ar emocionalitāti, bet ir pietiekami komunikabls cilvēks. Vēlas izteikt to, kas viņu nomāc viņa dvēseli, jo ir pārliecinājies, ka neizteikto emociju dēļ nespēj rast līdzsvara stāvokli. “Aisbergam” pēc klusēšanas periodiem var sākties pēkšņi un nekontrolējami emociju uzplūdi. Taču viņa īstā emocionālā seja atklājas tikai tuviniekiem vai savējiem. Ar grūtībām izsaka jūtu apliecinājumus citiem. Taču ir brīži, kad Čehovs neizprotamu apstākļu vadīts, spēj izteikt lipīgi glaimojošus vārdus. Viņš uzskata, ka ir pārliecināts par savām jūtām, un spēj tās kontrolēt. Viņam šķiet, ka labi izprot arī citu attieksmi pret sevi un to, vai partneris viņu mīl patiesi. Tas viss ir maldīgi. Visbiežāk viņam grūti nākas atrast pareizos vārdus sarunā. Dažkārt nespēj apstādināt smieklu lavīnu, bet reizēm smejas bez skaņas. Izvairās no cilvēkiem, kuru emocijas rada viņam diskomfortu. Emocijas ir Čehova vājā vieta, viņš sevī izjūt to trūkumu, un vēlas, lai kāds rada viņam prieku, patīkamus emocionālus pārsteigumus, atzīstas mīlestībā. Pats bieži izsecina – man taču šobrīd vajadzētu priecāties, bet kāpēc es to nespēju? Samērā mīļa tēma Čehovam ir spriedelēšana par citiem, kas to rīcībā ir vai nav pareizi.

Ceturtā Loģika (L) tiek dēvēta par “Vienaldzīgo”

Čehovs saprātīgi spēj novērtēt visu apkārt notiekošo, vajadzīgā brīdī pielietot savas zināšanas. Viņam piemīt abstraktā domāšana, kuras ietekmē spējīgs veidot loģiskas, viņa prātā radušās ķēdītes. Ar viņam piemītošo savdabīgo intuīciju, Čehovs papildina savu izdomu ķēdīti. Katrai situācijai viņš paredz vairākus noslēgumus.

Sarežģītas tēmas uztver ar grūtībām, bet arī lieki sevi neapgrūtina. Tāpēc no citiem gaida tiešu, īsu un konkrētu informāciju. Nespēj izturēt garus skaidrojumus, arī pats garās diskusijās neiesaistās, tādos gadījumos cenšas novirzīt sarunu citā virzienā. Čehovam ir sava izpratne par materiālām un naudas vērtībām, kas bieži nepamatojas likumā, jo savā ķēdītē ir paredzēta kāda iepriekš iecerēta viltība. Nav tendēts pilnveidoties un mācīties.
Iekrāsotie psihosofiskie tipi pieder Tavai kvadrai.

Čehovs PWEL
6.kvadra

 kvadra 

 balles

 vieta 

Paskāls LEWP

6

56

1

Einšteins LWEP

6

46

2

Dimā PEWL

6

38

3

Platons LPWE

2

36

5

Ahmatova WELP

5

36

4

Bertjē LPEW

4

29

7

Sokrāts WLEP

5

29

6

Tvardovskis WPEL

4

28

8

Čehovs PWEL

6

26

9

Augustīns LEPW

4

22

11

Andersens ELWP

1

22

10

Puškins EPWL

2

21

13

Tolstojs WEPL

4

21

12

Lao-dzi LWPE

2

19

17

Aristips PLWE

1

19

16

Bordža PELW

5

19

15

Gazali EWLP

1

19

14

Gēte PWLE

1

16

19

Napoleons WPLE

3

16

18

Epikūrs PLEW

5

12

20

Pasternaks EWPL

2

4

21

Ļeņins WLPE

3

2

23

Buharins EPLW

3

2

22

Ruso ELPW

3

-12

24